şükela:  tümü | bugün
  • olmalıdır. walla topluca memleketin amına koyduk bir bu eksikti.

eskiden türban yasağı varken tek tük yabancı öğrencimiz vardı üniversitemizde. onlar da genelde yös sınavıyla gelen gurbetçi çocuklarıydı.

şimdi somalili , bangladeşli, afganistanlı, suriyeli öğrenciler üniversiteyi kaçak göçmen bürosuna çevirdiler. üstelik hepsi de çarşaflı. bu dönem, 6 tane öğrencim var ve ne dilimize ne de alfabemize hakimler. ödev veriyorum, türkçe yazamıyorlar; ders anlatıyorum anlamıyorlar.
  • eveeettt yüz verdik deliye geldi sıçtı halıya konusu için lütfen şu linke bakalım

http://i.hizliresim.com/ljb5vb.jpg

sen kendi ülkenin vatandaşına bile üniversiteyi azap yoluna çevir, elin sokaklarda sikişen suriyelilerine üniversiteleri sınavsız yap, e sonra bu tarz şeyler gayet doğal (!)

ne demişler: "başkasına çok acırsan, acınacak hale gelirsin"
    hayat bu gün de bize bir şey öğretti.
  • tabi böyle bir hakları var 'kendi' ülkelerinde. hadi canım hadi.
  • ulan adama haksiz desen haksiz degil, butun ulkeyi multeci kampina cevirip hicbir isteklerini kabul etmemek mumkun degil.

yillar once bir anket gormustum almanyadaki turkler anadilde egitim gormeli mi diye, ezici cogunluk evet demisti. simdi bu adamin isteginin yadirganmasi tuhaf mi?

bence bu daha baslangic, yarin obur gun biz niye sizin paranizi kullaniyoruz bile denebilir.
  • game of thrones izleyebilmek için high valyrian dilini öğretsinler bize kampanya falan yapak
  • acıma yetime , döner koyar götüne aabbiii
  • kendi ülkelerinde hakları korunmuş olup istekleri dahilinde arapça konuşulan başka ülkelere de sığınmacı/mülteci olarak gidebilecekleri göz önünde bulundurulmaktadır.
    orta doğuda birkaç ülke hariç arapça konuşulmaktadır. entegrasyonu kolaylaştıran sebeplerden biri de dildir.