şükela:  tümü | bugün
  • türkiyede resmi olarak 3.5 milyon suriyeli varmış.
    gayri resmi olarak 5 milyon desek şaka maka ülke kuracak kadar sayıları olmuş misafirlerimizin.
    bu rakamla norveç, hırvatistan, slovenya, letonya, estonya gibi avrupa ülkelerinden daha çok nüfusları var.
    üstelik bu ülkelerde nüfus artmazken suriyeli misafirlerimizin nüfusu hızla artıyor.
    yani parti kursalar ülkedeki dengeleri değiştirecek vaziyetteler.

peki bu kardeşlerimizin çocuklarının eğitimleri ne olacak?
    anadili arapça olan bu insanlar bir süre sonra doğal olarak kendi anadillerinde eğitim isteyecekler çocuklarına.
    zaten yavaş yavaş kendi gettolarını kuruyorlar kentlerde.
    peki anadilde eğitim istediklerinde ne olacak?
    suriyelilere bu hak verilirse kürtler ne olacak?
    sorular sorular...
  • ciddi manada kafa karıştıran sorudur. bu hükûmet arapça hakkını verir mi? bence verir.

edit : imlâ
  • (bkz: maytap geçmek)
    yani inşallah öyledir
  • o birkaç yıla kalmadan türkiye'nin ekonomisi suriyeli bir kediyi bile burada tutamayacağından, olasılığı düşük hadise.
  • emsal teşkil edebileceğinden sıçak bakılmayacak fantezidir.(bkz: kürtçe anadilde eğitim)
  • geçmişte kürt açılımı yapmış bir parti, neden arap açılımı yapmasın.

o zaman ak partili kardeşlerimizin bir çoğu ''araplarda çok çekti yauuu'' veya ''peygamber efendimizde araptı'' demeye başlayacaklardır.
  • (bkz: ne mutlu türküm diyene)

demeyi öğrettik mi gerisi tamamdır.
  • sonraki talep ne olacak, hatay'da yeni şam'ı kurma talebi mi?
  • üniversitelerde yabancı uyruklu öğrenci kayıtları devam ediyor.
    her 100 öğrenciden 80 i suriyeli ve genelde mühendislik fakültesi, tıp fakültesi tercih ediyorlar. lise diplomaları ve yos sınavı ile bu durum karşısında çaresiz işimizi yapıyoruz fakat nefretin her geçen gün artıyor.