şükela:  tümü | bugün
  • hani savaştan kaçmışlardı diye düşündürmüştür.

bayram gelince ülkelerine gidip tatil yapabiliyorlarsa, orada kalsınlar bir zahmet.

ha hamaset yaparak "ama onlarr biğzim mühaccir kardeşlerimiz rörörü" diyenler varsa dönen suriyelilerden birini alıp evinde baksın.

bırakın takım tutar gibi parti tutmayı.

arkadaş az düşünün ya.

senin yediğin içtiğin giydiğin her şeyden vergi alsınlar. bu vergilerle yol, su, köprü vs yapılacak densin . fakat yapılan yollardan köprülerden geçiş ücreti istesinler.

e o zaman senin vergin nerede!
    sağlıktan ulaşıma bir çok hizmet ise suriyelilere beleş olsun!
    ne güzel ülke be.
  • seçim için döneceklerdir.

çünkü yüzsüzlüğün üst seviyelerinde yaşıyoruz. çünkü o kadar oy var boşa mı harcasın yüce hükümetimiz!
  • her sene yaşanan kepazelik.

hani savaş vardı lan? hani yurtlarınızdan sürgündünüz? burası dingonun ahırı mı? istediğimde ülkeme döneyim, istediğimde türkiye'de yaşayayım. yok öyle bir dünya.

"ya şimdi tamam savaş var da, bayramda gidemeyecek kadar değil" . ne lan bu? türkiye aşevi mi? giren çıkan belli değil. bu ne ciddiyetsizlik.

bizim spor salonu full suriyeli. o kadar adapte olmuşlar topluma düşünün artık.. bir haftadır yoklardı. ben de ramazan diye gelmiyorlar sanıyordum. meğer ülkelerine dönmüşler. geri geleceklermiş.

düşünsenize. komşunuz sizde yatıyor yiyor içiyor ama canı istediği zaman evine gidip gelebiliyor.

inşallah kurtulacağız sizlerden. inşallah biz bize kalacağız yine.
  • 24 haziran'dan sonra değişecek durumdur. zira hem erdoğan, hem akşener, hem ince suriyelileri ülkelerine göndereceklerini açıklamışlardı.
  • kapatın kapıları, duvar zaten büyüyle korunuyor, ejderha camlarını da hazırlayın.
  • bir arkadaşım bunlarla ilgili bir çalışma yaptı.

türkiye'de yaşayan süriyelilerin %86 türkiye dışında bir avrupa ülkesinde yaşamak istiyoruz demiş.

peki savaş biterse süriyeye döner misiniz diye soru sorulmuş %73 hayır demiş

yani adamlar türkiyede oldukları için mutlu değil kapağı gelişmiş bir avrupa ülkesine atmak istiyorlar ve çok büyük kısmı savaş bitse bile süriyeye dönmeyiz demiş.

özetle adamlar buraya çoktan yerleşti evet tatil ve akraba ziyareti için süriyeye gidip geliyorlar
  • her zaman kadın ve çocuklara sahip çıkılması gerektiğini savundum. erkekleri de bayram diye terk ettikleri vatanlarına gidiyorlarsa vay hallerine tabii...
  • madem bayramı kutlamaya gidebiliyorlar o hâlde neden ülkemizdeler diye düşündürmüştür. suriyelilerin bayram için gittiği bölgeler türkiye'nin desteklediği suriyeli muhaliflerin elinde. yani türkiye'nin kontrolünde güvenli bölgeler.

bu suriyeliler işte bu bölgelere taşınabilir.
  • haberlerde kurban bayramı ziyareti başladığı haberi verildi gene. bu duruma deliren tek ben değilim biliyorum. ziyarete giden orada da yaşayabilir. demek ki o kadar kötü değil durum. aldatıldığımı, göz göre göre yalan söylendiğini, suistimal edildiğimi görüyor,duvara çarpılmış gibi hissediyorum kendimi...
  • çıkanlarin ardından kapıları kilitleyin