şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 450 civarı ırkçı giriye sahip başlıktaki olayın doğru olmadığının ortaya çıkması ve hala başlığa ırkçı girişlerin devam etmesi hadisedir, bu da demektir sosyal medya dediğimiz şey çok tehlikeli bir mecra , sosyal medyanın en eğitimli kitlesi görülen ekşi sözlükte bile aslı astarı olmayan bir haber üzerine bir topluluğu linç etmek bu kadar kolay ve hızlı!
  türkleri koca kulaklı, üç gözlü, insan yiyen dev canavarlar gibi anlatıp korkutarak asker toplayan haçlı ordusu papazları gibi her gün bir canavar suriyeli bulup linç şenlikleri düzenleyen ortaçağ kafalilarla dolu her yer,
  hani uberdik, hani medeniydik, hani sosyal ve demokrat idik, geri gitsinler kardesim hepimiz geri gitsinler isiltiyoruz ama müsaade edin tek parça gidebilsinler ve cihatcilar dan, etnik çetelerden temizlensin oralar, tek parca yaşayabilecekleri zaman gitsinler.

  http://m.t24.com.tr/…i-olmadigi-ortaya-cikti,664733

  edit büdüt: allah ıslah etsin diyor sözü rashit' e bırakıyorum;

  ne de zordur bir avuç toprak paylaşmak
  imkansızdır bir arada yaşamak
  karşına baksan görürsün dostunu
  yoksa sen hala anlamadınmı bunu?

  insanların suçu yoktur savaşlarda
  tek suçlu varsa o da garip politika
  bir yere varılmaz bu boş kafalarla
  sınırlar yalnız duvardaki haritalarda
 • kendini akıllı, aydın, demokrat sanan ekşicilerin anlamayacağı bi durum. suriyeliler hakkında onlarca yalan haber olan ırkçı başlık bulabilirsiniz. hiç bir denetim olmadan istediğiniz nefret söylemini yapabilirsiniz. maalesef ekşi sözlük artık bir çöplük. ırkçılık desen burada, kadın düşmanlığı desen burada, homofobi desen gene burada. işin kötüsü buna karşı çıktığınızda duyar kasmakla suçlanıyorsunuz. e abi hani siz demokrat aydın insanlardınız? ayda 1 kez meyhaneye gitmek dışında akp seçmeninden hiçbir farkınız yok maalesef.

  not: 4 milyona yakın suriyelinin türkiye’de bulunmasından ben de memnun değilim. ancak bu ırkçı olmamı gerektirmez.

  edit: aktroll babandır.
 • aktrollerin art arda entry girerek milleti suçlu psikolojisine soktuğu durum. diyelim mersindeki olay yalan ya bergamada olan? suriyeliler demografik yapımızı değiştirebilecek bir milli güvenlik sorunuudur nokta. bunun adı ırkçılık değil ülkesinin geleceğini düşünen milliyetçi reflekstir.
 • ırkçı diyen dillerinizi eşşek arıları soksun... ulan memleketinde plaja, çarşıya pazara gidemez oldun. işsiz kaldın. kadınların, senin hayatın bu adamlar için değersiz. hala suriyeli suriyeli... ulan alın evinize o zaman, neden almıyorsunuz? burada işkembe-i kübradan sallamak kolay... tek parça yaşayabilecekleri zaman gitsinlermiş suriye'ye!!! siktir lan... yarısı her bayram memleketine gidiyor; tek parça yaşayamayacağını bilse bayrama mı gider?

  eczane olayının gerçek olup olmaması zerre kadar umrumda değil! bu adamlar bunun gibi olayları zaten yaptılar, yapıyorlar. lan adam bile öldürüyorlar... doğup büyüdüğü yüzyıllık mahallesinde gürültü etmeyin dedi diye suriyeliler tarafından öldürülen baba oğulu ne çabuk unuttunuz yayvan ağızlılar!!!
 • arap ırkçısı köpeklerin kendilerini aklama çabası.

  bunların ağa babası da maarri denilen kürt ırkçısı. zamanında kürtlerin tecavüz etmesine karşı çıkmak ırkçılıktır faşistliktir diye yazdığı bir yazı vardı.

  evet 1000 tane olay var ama yapılan bir tane hatalı davranışla bu bin tane suçu görmemezden gelmeliyiz. aslında suriyeliler hırsızlık, taciz, gasp falan hiç yapmıyor memleketin içine etmiyorlar.

  sadece biz ırkçılar böyle haberleri uyduruyoruz. ne olsa maarii kafasında olmamız lazım, biz yaparsak suç kürtler ve suriyeliler yaparsa hak.

  suriyelinin canı çekmiş tecavüz etmiş ne olacak, zaten bir kereden bir şey olmaz zamanındayız.

  hangisi daha kötü bilmiyorum bir tane yanlış haberle suriyelileri aklamaya çalışan, insan gibi yaşamaya çalışanlara ırkçı diye çemkiren şerefsziler mi yoksa bunları ülkeye dolduranlar mı ?
 • suriyeli değilse başka bir ırk bularım onlara ırkçılık yapalım nasıl olsa demokratız diyip ilk fırsatta gerçek yüzümüz olan ırkçılığı ortaya çıkarmayı seviyoruz
 • adamlar o kadar boka battıki kokusu çıkmıyor.

  onlar yapmış olmasa bile geçmişi unutmaya niyetimiz yok.
 • hakli buldugum baslik.

  5000 haberden 5 tanesi yalan cikti diye kalan 4995 taneyi yok saymamiz lazim. evet.
 • suriye'lilerin, özellikle de erkeklerin ülkelerinden kaçıp burada keyif yapmalarına çok tepkiliyim. ancak bu tarz haberlerle ortalığı karıştırmaya, insanları birbirlerine düşürmeye çalışanlardan ise ayrıca nefret ediyorum. yalanınızı yanlışınızı savunmayın.
 • haberin asılsız çıkması ülkenin içinde bulunduğu tehlikeyi uzaklaştırmaz. 80 milyon nüfuslu ülkeye 5 yılda 10 milyon mülteci girdi. avrupa ülkelerindeki mültecileri de kademe kademe türkiye'ye yollamaya karar verdiler. onlar da bi 5 milyon vardır herhalde. ülkenin nüfusunun dörtte birine yakın mülteci olur mu yav. el insaf.