şükela:  tümü | bugün
  • bu durumu daha önceden gözlemlemiş var mı bilmiyorum ama özellikle fitness alanında çok aktifler. gittiğim 4 farklı spor salonunda, istinasız olarak suriyeli oranı neredeyse yarı yarıya idi.
    ben mesela sığınmacı olsam gittiğim ülkede fitness yapmayı düşünmem gibi geliyor. demek ki kafa o kadar rahat..

edit: ırkçılık olarak algılanmasına üzüldüm. maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisi'ni bilen bilir. mülteci dediğiniz adamın ilk gayesi hayatta kalmaktır. burada ise o eşik çoktan aşılmış; güvenlik, barınma, aş, kıyafet gibi temel gereksinimler geçilmiş artık bir üst düzeye geçilmiştir. o halde, bundan sonra onlara mülteci demek anlamsızdır. yerleşik hayata geçmiş ve gitmeye niyetleri yoktur. bu da bir problemdir.
  • irkcilik kokan baslik. lafi suna getiriyor, sen siginmacisin, fitness'a gitmemelisin. ne guzel spor yapiyor adamlar, nesi kotu bunun?

edit : yazdiginiz kufurleri aynen size iade ediyorum, hepinize tek tek cevap veremeyecegim. suriyelilerin insan gibi yasayip, fitness'a gitmesi demek ki sizi cok rahatsiz etti. ister afrikali olsun ister arap, insan gibi yasamak herkesin hakkidir. 3 milyon suriyeliyi ulkeye sokan politikacilara hesap sorun, garibanlara degil.
  • boş zaman çokluğundandır.
    bana da her ay para verseler, ordan burdan yardım alarak nargilemi çeker, spor salonundan çıkmazdım.
  • sanırım suriyeli erkeklerle ilgili başlık.

ben kadınlarının neyle ilgilendiğine dikkat ettiğim için bir şey diyemem.
  • istanbul-bahçeşehir-boğazköy'de başakşehir belediyesinin yaptığı park içerisinde ücretsiz kullanımda olan futbol halı sahaları (biri büyük, biri küçük olmak üzere iki adet) ve basketbol sahalarının(bunlar da iki adet) çoğunlukla suriyeliler tarafından kullanıldığını söyleyebilirim. bağcılar veya esenyurt taraflarına oranla çok daha düşük suriyeli nüfusu olmasına rağmen.

spora ilgi kötü bir şey değildir. hele hele işsiz işsiz dolaşıp sağa sola sataşmaktansa sporla ilgilenmek çok iyidir.
  • ciğerleri açıyorlar, daha sert, hızlı ve dolu dolu nargile içmek için.
  • ust kesime hitap eden bir salonda da oldukca fazlalar. kaydini yapan pazarlamacinin aklina sicayim. kendi hallerinde zararsiz olsalar da bir kaci bir araya gelince ozguvenleri artip rahatsizlil vermeye basliyorlar.
  • tek yaptıkları şey fitness yapan kadınların kıçlarını çekmek, arapça konuşmak, insanları rahatsız etmektir.
    ekşici humanist yavşaklar ırkçılık yapmayııın onlar korkup karılarını esedin kucağına bırakıp buraya geldiler diye savunma argümanı kasacaklarından, bu arap leşleri bulundukları yerde imha edilmelidir.
    ayrıca ekşicilerin çok beğendiği norveç halkı ülkelerine suriyeli leş kargalarının geleceği haberini duyar duymaz elinde baltalarla sokaklara çıkıp bir suriyeli gelirse bile onun kellesini alırız dediklerini unutmasınlar.....
    ekşicilerin türkiye'den siktir olup gitmek başlığına hayranlıkla yazdığı kanada'da görsen kraliyet ailesi sanacağın tipleri alıyorlar. bize nerede yan kesicisi, torbacısı, tazicisi kalıyor ve buradaa adeleti sağlamak yüce türk halkına kalıyor.
  • ırkçılık kokan ve hatalı tespitler barındırdığını düşündüğüm başlık.
    öncelikle suriyeli olmayabilir, iranlı, sudanlı, ıraklı, türkmen, afgan da olabilir. illaki bir yatak iki tavukla sığınacak diye bir kural yok, varlıklı olabilir. en son olarak da hiç sığınmamış burada iş kurmuş ev almış olarak gelmiş türkiyede yaşıyor olabilir. (bunu yapan beyaz türk vatadandaşlarımız mevcuttur, nyc başta olmak üzere abd eyaletlerinde)

birçok iranlı tanıdım (okumamış), birçok üniversite arkadaşımdan kaliteli, bilgili, kibar, oturmasını kalkmasını bilen. birçok akrabamı bilirim almanyada, amerikada, kanadada yolsuzluk, dolandırıcılık peşinde.
  • (bkz: duyar kasan meriç mıknatısı başlıklar)
    milliyetçi bir adam değilim ama şu suriyelileri övenleri domaltıp sikesim geliyor. hatta ben değil de suriyerli sportmen kardeşlerimiz sikiversin rica ederim.