• vallahı bu troll müdür gerçek midir ne şeyimdir belli olmayan arkadaş yüzünden bunu ilk kez yazıyorum.
    bu iki kritik bilgiyi nereden bildiğimi sorarsanız öncelikle açıklayayım; bir ortaklık şirketinde fars ve rus kökenli dostlarımız var ve bu adamların tercümanları gayet eğitimli 4-5 dil bilen tercüman bir suriyeli.

1 ay falan evvel dayanamadım bu suriyeli arkadaş ile baş başa kaldığımızda türk halkının suriyelilerden çoğu bölgede nefret ettiğini ayrıca bu suriyelilere neden olan nefretinde bir kısmınında tek bir adamın kararı olduğunu sadece cumhurbaşkanının istediği için burada olduğunu söyledim.

karşılığında aldığım cevap şok etti...
    1 - arap ülkeleri bizden para alıyor dedi ve ekledi suudi arabistanda kişi başı 3000 dolar verirsek 1 sene oturabiliyoruz. burada bedava kalıyoruz üstüne kazandığımız para da oluyor dedi.
    2 - esad'ın af çıkardığını ama kimsenin artık gitmeyeceğini hem diğer ülkelerde refahın daha yüksek hemde hükümetin güvenilir olmadığından bahsetti.

şimdi bu 2 nedene bakarsak tek hak verebileceğim esadın güvenilir olmadığı. ama ilki direk şok etkisi yarattı bende. savaş bitmesine rağmen her geçen gün artan suriyeli sebebi bu. adamlardan komşularının yada arapların bir çoğu para alırken biz türkler mal gibi alıyoruz bunları bedava bir de üstüne adapte etmeye çalışıyoruz. amk biz ensarız, ümmetiz de diğerleri değil mi?

bu davar kalkmış burada yazıyor çiziyor da bizim derdimizi kitaba yazsak sığmaz. sadece şu suriyeliler konusu bile tek adam rejiminin ne kadar sıkıntılı ve sağlıksız olduğunun kanıtı. hepsini geç suriyelilerde ayrılıkçı kürtlerin düştüğü hataya düşüp kendilerini 3000 - 5000 senelik sanıyorlar ya da öyle düşünüyorlar. hayır kardeşim yaşadığın toprakların tarihi o kadar hatta daha bile fazla ama senin değil.
  • (bkz: biz birbirimize düşman olduğumuz için bu haldeyiz.)
    bir suriyelinin sözleri bunlar.
    başka birinden de iki suriyeli kardeşin kavga ederken birinin diğerine "allah sana rızık vermesin" diye beddua ettiğini duymuştum.

biz de kavga ederiz ancak bir nokta var : düşmana dahi yardım eden milletiz biz. birbirimize kin duysak da uzun soluklu olmaz en fazla küs dururuz. ama ciddi bir vatani tehlike olunca anında yumruk oluruz. en önemli özelliğimiz budur zannımca.

ayrıca (bkz: üstünlüğün takvada olması)
  • lan salak burada böyle bir başlık açılır mı puhahahahaahah dingil seni
  • sizce üstün değiller mi ? adamlar her ay suriye vatandaşı oldukları için bizim emeklilerimizden, asgari ücretli çalışanlarımızdan çok para alıyorlar. gençlere sınavsız üniversite. e üstünler tabii ,neyi tartışıyoruz ?
  • bu yazarın sadece bu yazısı değil, başka yazılarında da türklüğe hakaret içeren cümleleri mevcuttur. nankör!!!
  • yazılanların büyük çoğunluğu milliyetçiliğin büyük ölçüde yapay, kılgısal, anakronik, irrasyonel bir kurgu olması gerçeğiyle örtüşüyor.
  • vatanina sahip cikmayan suruden gelen bir yorum daha siktir git ulkene orda yasa ne isin var amk cocugu bu ulkenin kutsal topraklarinda
  • halk derken? (bkz: kabile)
  • seni tüm ırkınla beraber şu başlığa yönlendirelim.
    (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek)

ortadoğu bataklığında kimse kimseden üstün değil.belki 1000 sene önce sizden üstündük.ama o 1000000 yıllık tarihi olan kültürünüz bizim milletin de amına koydu.kurtulamıyoruz da,geldiniz gene başımıza kaldınız ne diyim.
hesabın var mı? giriş yap