şükela:  tümü | bugün
  • 18:40 itibariyle ikamet ettiğim taksim’de suriyeli bir vatandaş döner bıçağıyla başka bir suriyeliye saldırdı. sonuç; ortalık kan gölü ve kurbanın kolu koptu.
    demem şudur ki; 20 yıldır neden hiç bir siyahi vatandaş ülkede (tecavüz,yaralama, şiddet) gibi suçlardan yakalanmayıp ta bu çağ dışı yaratıklar ülkedeki 2 sene içinde ülkenin huzurunu alt üst ettiler? üstelik bu siyahi vatandaşlar günlük kazancının yarısını rüşvet köpeği zabıtalara tezgahlarını kaptırmamak için veriyorlar. ve onun da bir kısmını ailelerine yolluyorlar. ülkemizin bu insanlara hiç bir desteği yok.
    neden biliyor musunuz? durun açıklayayım. menfaat.
    yazıklar olsun 1-2 oy için içine ettiğiniz ülke refahına.
    edit: o olaydan kalan son fotoğraf link
  • suriyenin refahina katkilari buyuktur, ne kadar it kopuk varsa ulkemize geldi zira.
  • suriyelilerin getirileri mutlaka vardır ama götürüleri kat kat daha fazla.
  • arkadaşın kuzeni suriyeli, cebine 30,40 lira yapıştır öldürmeyeceği adam yok diyor. al sana refah.
  • olmayan katkılardır.

bizim kendi insanımız işsiz,enflasyon almış başını gitmiş bizim insanımızın kazancı yerinde sayıyor,köpeğin önüne kemik atar gibi asgari ücret,zam oranı belirleniyor öte tarafta suriyeli açmış iş yerini,vergi ödemiyor bir bok ödemiyor kaçak kaçak mis gibi işletiyor yerini,bir de sağda solda,sahilde falan barzo barzo,milletin karısına kızını kesip,rahatsız ediyorlar.

sokaklarda öküz gibi anıra anıra konuşuyorlar,hiç demiyorlar ki,çevrede insan var,rahatsız olan olabilir belki,düşük frekansla konuşayım,sokakta da otobüste de,uçakta da aynı davarlık almış başını gidiyor.

bir de memleketi kendi memleketleri gibi sahiplenmişler,bir şeye başvurmaya geliyorlar,olmaz bak bu evrakların eksik diyorsun,gidiyor alo şikayet hattını arayıp malın biriyle beni muhatap ediyorlar,karşıdaki adama diyorum 'bak kardeşim bu evrak eksik,bu işin bir prosedürü var,böyle olmaz.' ukala ukala 'efendim şöyle yapın,böyle yapın'. sikikler neredeyse kendi ülkemden beni kovacaklar,gelip şikayet ediyorlar bize şöyle yapıyorlar,böyle yapıyorlar diye gidip bir bakıyorum almışlar ellerine çakıyı,çeteleşip elalemin çoluğuna çocuğuna saldırıyorlar.

uçağa biniyorum,cam kenarı bilet almışım bilerek,bir bakıyorum benim yerime bunlar oturmuş,hostesi çağırıyorum, 'bakar mısınız,benim yerime oturmuşlar' diyorum,bana cins cins bakıyorlar ,neredeyse siktir git koridorda otur diyecekler.

bir parfüm sürüyorlar,bir takılar takıyorlar,insanın göz zevki bozuluyor anasını satayım,şangır şangır altın kolyeler,altın bilezikleri takmışlar,bir damacana parfümü üzerlerine boşaltmışlar,bu ülkenin sahibi benim,küçük dağları da ben yarattım edalarıyla,kibirli kibirli geziyorlar.insan nasıl da rahatsız oluyor.

bunları başımıza bela edenler,allah'ınızdan bulun.
  • yeşilköy plajında aldıkları ferahlıkla paraleldir.
  • ülke mi refahı ?
  • olmayan katkılardır. tek yaptıkları sabahtan akşama kadar sikişip üremek. yemeye ekmek kırıntısı bulamıyor, 5 tane piçiyle sokak sokak geziyor. en büyüğü 10 yaşında. karısının da karnı olmuş davul gibi. geliyor peşi sıra.
  • eğer ayda 800 liraya suriyeli işçi çalıştırmıyorsanız veya 400 lira etmeyecek mağaraları 2-3 suriyeli aileye 1000 liraya kitleyen bir ev sahibi değilseniz farkında olmayacağınız refah artışıdır.