şükela:  tümü | bugün
  • ülkeye alınmasından maksat, birer mülteci olarak yaşaması değil de vatandaşlık almalarından bahsediyorum. aksi takdirde avrupa ülkeleri de alıyor mülteci. fakat biz milyonlarca alıyoruz, üstüne vatandaşlık veriyoruz, üstüne de vergilerden muaf tutuyoruz. bütün bunların hepsinin sebebinin "din kardeşlerimiz" olmadığını düşünüyorum veya belli bir ırka hayranlık duymak gibi bir şey de değil.

her kişinin düşüncesini merak ettiğim amaçtır.
  • nedense tayyyibin "üç çocuk" söylemlerini artık duymadığımızdan anlaşılabilecek amaçtır. bana göre hızla yaşlanan nüfusumuza sünni araplar ile takviye yapacaklar. onlara göre din ana çimento olduğundan arapların ve onlardan doğacak çocukların türk toplum yapısına alışmasının kolay olacağını düşünüyor olabilirler.
  • o toprakların araplardan temizlenerek kürtlere verilmesin.. suriye iç savaşı başladığında gelen suriyelileri almayın sınıra yakın yerde tutun dediğimizde iktidar yandaşları biz ensarız onlar da muhacir diye ahkam kesiyordu.. ne oldu ensar efendi.. arapların boşalttığı o topraklara kürtler yerleşti.. şimdi kürtleri oradan çıkarmak için fırat'ın doğusuna operasyon yapacam diye yırtınıyosun.. yaptırmazlar... istediğin kadar kendini parçala... bu saatten sonra boş..
  • ülkenin demografik yapısını daha da bozarak, en sonunda toplumu bir arada tutmak için ümmetçilik ideolojisini çözüm olarak sunmaktır.

yani siyasal islam kalıcı kılmak. sağolsun ülkemizdeki liboşlar da bu islamcı sağcıların ekmeğine yıllardır yağ sürdüler, iyi-kötü işleyen seküler ulus devletimizi yıktılar. onun içindir ki malum şahıs zamanında doğudaki mitinglerde elinde kürtçe kuran salladı. artık bu ülkede halk, dini her şeyin önüne koymuş ve milliyetçiliği bölücülük olarak görmeye başlamış, "türk milliyetçiliğini ayaklarımızın altına aldık" diyenler sayesinde. sonuç olarak yakın zamanda türkiye, anayasası olan osmanlı devleti'ne evrilecektir maalesef.
  • ne için aldıklarını çeşitli şekillerde diğer suserler yazmışlar ben o konuya girmeyeceğim ama başka millet mi yoktu lan. iskandinav, avrupalı, slav vs vs bu şeklini siktiklerimden başka kimse yok muydu. yolda görüyorum moralim bozuluyor. allah affetsin de bu ne çirkinlik be kardeşim. bi de çoğalıp duruyorlar yarrak gibi suratlarıyla.

not: bu benim fikrimdir. özel mesajla kendi fikrini empoze etmeye çalışacak sokuklara pis söverim şimdiden söylemiş olayım. ırkçı mıyım değilim. bu dalyarak ırkı sevmiyorum. benden ve sevdiklerimden uzakta 500 sene yaşayabilir her biri.
  • tamamen ucuz iş gücü ve 4 milyonun oluşturduğu pazardan faydanlanmak. akp denilen oluşum 16 yıldır iktidarda ve siz hala bunların hangi amaç doğrultusunda hareket ettiğini anlamadınız ya akp neden bunca yıldır iktidarda anlamak zor olmuyor.
  • ucuz iş gücü sağlamak. tabi ilk başta avrupaya şantaj yaparak para almaktı. kimse komşularımıza insani görev yaptık demesin, doğu türkmenistan da ki akrabalarımıza ve din kardeşlerimize neden bir şey yapmıyoruz derim.
  • başta mazlumun yanında olma anlayışıyla birlikte, türkiye, avrupayı ve amerikayı istediği seviyeye getirdi bu sayede. atom bombası atmaktan daha caydırıcı, suriyelileri yollama fikri onlar için. çünkü hepsi aşırı ırkçı. türkiye gibi gelin amk hepiniz gelin anlayışı yok.

ülkenin şuan yerli üretime geçmesi, terörle mücadele edebilmesi, terörizmin popüler kültür olarak insanların arasında yayılmasını engellenmesi, dünya savaşı yerine suriyede tüm ülkelerin kendi çapında savaşmalarının sağlanması, halkların, hükümetlerin ve küreselcilerin tiyatrolarına karşı bilinçlenmesi, hatta tüm bu olanların sebebi bile, savaşmak isteyen, dünyanın her köşesindeki kişiler, oraya gelip savaşıp ölüyor. rahatlıyor böylelikle insanlar. bu savaşların asıl amacı budur. insanların içindeki nefreti çıkartmak. ve dünyadaki tüm savaş çığırtkanlıkları yapan kişilerde orada şimdi. ya kendi kendileri yok edecek ya da türkiye yok edecek. her şey birbirine çok bağlı. o yüzden dünyadaki insanlar, suriyelilere çok şey borçlu. özellikle türkiye, asırlardır başka ülkelere karşı elde edemediği özgürlüğünü bu sayede elde edebilme fırsatı kazandı ve değerlendiriyor da dibine kadar. onlar canlarını ve mallarını ortaya koyuyor insanlar aydınlansın ve barış içerisinde yaşasın diye.

son harekattan sonra terör yuvaları temizlendikten sonra ülke en az 50 yıl rahat eder. dünyadaki savaşma meraklısı insanların da büyük çoğunluğu yok olmuş olur.

şu zamana kadar olan süreç bu amaçla. ama o güvenlik koridoru oluştuktan sonraki senaryo ne olur ? burası tamamen sır. suriye taciz atışlarıyla türkiyeyi tamamen savaşa sokup, türkiyenin oraya devralması mı olacak? yada tüm teröristlerin yok olması için, ırak ve iran dahil olmak üzere, türkiye her yere girip bop projesiyle ortadoğunun hakimi mi olacak? yoksa yeni savaşlar akdeniz petrollerinde mi olacak yoksa elektrikli arabaları ön plana çıkartıp akdenizin önemi bir anda yok mu olacak? gerçekten savaşmaya sebep kalmayacak mı? bu senaryo da insanların tüm hükümetlerin tek bir yerden yönetilip, halkın birer sosyal deney ürünü olduğunu fark etmesiyle doğru orantılı ilerleyecek. çünkü dünyanın düz olmasına inanacak bundan bir kaç yıl sonra insanların çoğunluğu, hükümetlere ve bilime güven sıfırlanacak. işte o zaman gerçekten yeni bir dünya düzeni olacak. belki o yüzden hedef 2023 deniyordur. gerçekten o tarih gelene kadar insanlar ve devletler bambaşka bir konuma gelecek.