şükela:  tümü | bugün
 • beşar esadın yakın zamanda rus komsomolskaya pravda gazetesine verdiği beyanatta geçen cümle.ilginç bir şekilde esad hem türkiyeyi eleştiriyor,terörün merkezi olarak gösteriyor ancak türkiyenin suriye politikasını değiştirmesinin de tek umudu olduğunu söylüyor.

  peki türkiye suriye politikasını değiştirirse ne olacak,dün terörün merkezi ilan ettiğin ülke bir anda özgürlüğün beşiği mi olacak?

  --- spoiler ---

  ülkesindeki iç savaşın artık rusya ve batı arasında bir çatışma olduğunu belirten esad, rusya'nın, türkiye'nin suriye politikasını değiştirmesini umduklarını da vurguladı. esad, "suriye'nin tek ümidi rusya ve türkiye arasındaki yakınlaşma" diye konuştu.

  --- spoiler ---

  esad : fırat kalkanı operasyonu işgal
 • adamlar tum suriye ahalisini bize kakaladi ondan tek umut turkiyedir:) kisa sure sonra irak'ta butun halkini biza sutlayip rahat edecek. aciyan allah bize acisin boku yedik yeminle
 • yanlış açılmış başlıktır.

  iyi okuyup analiz etmeli. adam onu demeye çalışmıyor. adam "teröristler türkiye'den geliyor. halep'i alırsak teröristler geldiği yere döner. rusya da müttefikimiz. türkiye ve rusya ilişkileri düzgün olursa artık oradan terörist gelmeyeceğini umuyoruz" demeye getiriyor.