şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: zibec)
 • kazlicesme tren istasyonun 50 metre ilersinde bulunan,bunyesinde iyi doktorlar bulunduran,guzel bahcesi olan hastahane.ayrica "surp pirgiç ermeni hastanesi tarihi" isimli kitabi da mevcuttur...
 • "yerimiz yok" demeden önce "meftanın adı ne?" sorusunu soran, türklere morgunda yer vermeyen "ermeni" hastanesi.
  ayrıca o vermeme hadisesinden itibaren de türkiye'deki ermeni ve rumlara karşı fikrimin değişmesine neden olmuş hastane.

  tabelasında ermeni ya da rum yazmayan hastanelere ermeni ya da rum sokmayalım mı?
  "kardeşim sen surp pirgiç'e, sen de balıklı rum'a mı git" diyelim?

  (bkz: balıklı rum hastanesi)
 • türk-ermeni ayirimini belki morgta olabilir ancak gerek hastane içinde, gerek doktorlarin tavirlarinda sergilenmemektedir. morgta farkli bir uygulama mi vardir acaba diye düsündürtmüstür.

  taniyalim derseniz:
  http://www.surppirgic.com/
 • zeytinburnu ilçesinde bir hastahanedir.

  ulaşım ise topkapı yönünden gelirken;
  topkapı- mevlanakapı- silivrikapı- belgradkapı- yedikule- sahil yolu bağlantısında iken belgradkapı ve abdi ipekçi spor salonunu geçtikten sonra yedikule'den sağa doğru dönerek (zeytinburnuna doğru) yaklaşık 200 mt gittikten sonra karşınıza çıkan ışıklardan sol tarafa döndüğünüzde (kazlıçeşme tren istasyonuna doğru) görebilirsiniz.

  (bkz: kazlıçeşme)
 • bir çocukluk sanrısına vesile olan nezih hastane. neredeyse bahçesinde büyüdüğümüz için, gireni çıkanı gördükçe, ulan amma ermeni varmış memlekette şeklinde tezahür etmiş, kolumuz kesilip buraya götürülmek istenince içeride ermeni yapıcaklar istemem diye feverana sebep olmuştur. görüyorsun di mi sözlük, 7 yaşındaki çoçuğun içine serpilen düşmanlık tohumunu. allahtan kusarak çıkarttık o tohumları sonradan.
 • iyi ve temiz hastahane. ermeni olmamamiza ragmen, tedavi konusunda en ufak bir sorun dahi yasamadik zira bunun lafi dahi gecmedi hastanede. ayrica doktorlari birbirinden sevimli ve ilgili -ve benim gordukleim genelde 50 yasin ustundeler-.
 • bünyesinde birçok iyi doktorun yanısıra, giden herkesin methettiği cildiye uzmanı dr. serkıs barış'ı bulunduran hastane. hastalarla iyi ilgilenen, büyük bir hastanedir. hastane içinde bir de müze vardır. bu müze, benim için hep bir sır olmuş olsa da, giden bir arkadaşım, buranın ermeni kültürüne ait ev eşyaları, mobilyalar, halılarla dizili bir müze olduğunu söylemişti. hastane kazlıçeşme tren istasyonundan direk görülür, kirli krem renginde taş bir yapıdır.genişçe bir bahçesi vardır.
 • gördüğüm en güleryüzlü doktorların çalıştığı hastahane..ayrıyetten hem çok temiz hem de diğer bir çok hastahaneye oranla daha sakin..bir de bahçesi ve binası gothic metal gruplarına klip için biçilmiş kaftan*..

  ps: dahiliye bölümünün önündeki danışmada oturan bir melek var ki, bir hastanede görebileceğiniz en güzel şey..
 • bahçesinde, yaklaşık iki metre çapında, çember şeklinde havuzları ve içinde yüzen rengarenk balıkları var. özellikle göz tedavisi olan insanlar için, göz kliniğinden çıkış kapısına giderken adeta bir bonus gibi yol üzerine dizilmiştir bu güzellikler.