*

1. dogum gunu olan kisinin haberi olmadan arkadaslarinin bazen akrabalarinin cagirildigi, alkolun, yemegin, ve hatta pastanin harala gurele gittigi, suprizleri seven kisi icin 5 kurus parca harcanmadan gerceklesen, ustune bi ton hediyenin alindigi bir parti cesididir.
  2. doğumgünü sahibinin "aman beni ne çok seviyorlar" diye sevindiği, davetlilerin de daha önce başına gelmediyse "ulan bana bööle şey yapan olmadı" diye hayıflandığı olay..
  3. insanın bir kaç gün içinde kendi evinde ve kalabalık bir kitleyle yapılacağını öğrendiği zaman gerçekten de bir süpriz etkisi yaratan parti türü.**
  4. nedendir bilemem, genelde organize edenin elinde patlar bu cesit organizasyonlar. murphy beylerin vakti zamaninda belirttigi uzre ters gidebilecek her sey o esnada ters gider; ne surpriz kalir, ne parti. ha dogum gunu oldugu yerde kalir elbet. neden? cunku dogum gunu stabil bir yapiya, sarsilmaz bir karaktere ve sahane bir durusa sahiptir.
  5. an itibariyle fazlasıyla ipucu aldığım ve az sonra başlaması muhtemel parti.
  6. bana yapılması durumunda deli gibi sevineceğim, çıldıracağım, ortalıkta koşuşturup cirit atacağım aktivite. (bkz: aah ah)*
  7. norveçli'lere yapılmaması gerektiği deneme yanılma yöntemi ile öğrenilmiş etkinlik.
  8. boku çıkmış olaydır. kişiler her sene bir birine sürpriz doğum günü partisi düzenlemeye çalışmaktadırlar,ayrıca sitcom veya içinde komedi unsuru barındırması gereken herhangi bir oynar görüntünün en sevilen temasıdır nedense.
  9. organize etmesi cok eglenceli olan, insanlar arasinda gelenek haline geldikce yaraticilik sinirlarinin zorlandigi aktivite. basarili bir 'caktirmadan organize olma' plani uygulanip da herseyden habersiz kisinin o anki saskinlikla karisik mutlulugunu gormek organizator(ler)de ovunc dolu bir tebessum yaratir.

sürpriz doğumgünü partisi hakkında bilgi verin