şükela:  tümü | bugün
 • evlilik müessesesinin kullanıldığı başka bir yapım. biz evleniyoruz ve kadının sesi saçmalıkları yetmedi, sıra bu olaya geldi.

  merak ettim ve kısa bir süre izledim. gelinlik giymiş ve erkek arkadaşına evlilik teklif eden bir bayan vardı. erkek ise, 'bu özel anı tanımadığım insanlarla değil, ilk önce annemle yaşamak isterim' gibi bir cümleyle teklifi reddetti, lafı da gediğine koydu. suratlar asıldı, moraller de bozuldu...

  olacağı da budur zaten. medya, reyting kaygısıyla böyle gudik yapımları meydana sürüyor da, ne demeye her şeye atlarsınız kardeşim? madem seviyorsun, madem evlenmek istiyorsun ve medeni cesaretin de yerinde, televizyonda evlenme teklif edince başın göğe mi eriyor? ömür boyu mutluluk garantisi mi veriliyor? nedir yani nedir? yarın birgün çatlak sesler çıkarsa, kadının sesine koşup yardım mı isteyeceksin?

  program reytingini yapar, sponsorlar da reklamlarını... atı alan üsküdarı geçer, aha sen de reddedilince çük gibi kalırsın ortada.
 • ilk bölümü yayınlanan ve nasıl bir program olduğu ve de akıbeti; programa malzeme olmak istemeyen damat adayı tarafından pek açıkça belirlenen teve saçmalığı.

  ilgili yorum için:
  http://www.hurriyet.com.tr/….asp?yazarid=131&gid=61

  '' türk medya tarihine "sıradan izleyici" kategorisinde adını altın harflerle yazdıran ilk kişi melek kara ise ikinci kişi serhat bey’dir.

  neden mi? anlatalım:

  sinan çetin, malum, "sürpriz teklif" adlı bir televizyon programına başladı.

  programın formatı şöyle: stüdyodaki "gelinlik giymiş kızlar", sevgililerine milyonların önünde evlenme teklif ediyorlar. bu arada stüdyonun kulisine başka bir gerekçeyle getirilen "damat adayları", bu sürpriz teklife bir yanıt veriyorlar.

  gelelim "bizim" serhat bey’in hikáyesine...

  serhat bey’e "kenan işık’ın programına çıkacaksın" demişler, o da gitmiş...

  ancak stüdyoya girdiğinde sevgilisini gelinlikle bekler bulmuş...

  sinan çetin, "ne diyorsun? bak sevgilin evlenme teklif ediyor" filan dediğinde şu muhteşem yanıtı vermiş: "bu tür boş programlara aşkımla malzeme olmam. bu programların kimseye faydası yok."

  bu durumda bize düşen şunu söylemektir: "serhat bey! siz bizim her şeyimizsiniz!"
  ahmet hakan - hürriyet ''
 • içeri giren yağız delikanlımızın, nişanlısını başka biriyle evleniyorken görmesi durumunda daha çok ilgi çekebilecek olayalara gebe programdır kendisi. sinan çetinden böyle bir şeyler bekliyoruz.
 • akıllara zarar bir program bu… bilmem kaç senedir sevgilisi olan adamlara bir kısım hatun bu prorogramda evlenme teklif ediyor.. hanım kızların sevgilisi olan koca adayları, kenan ışık’ın sunduğu yarışma programına davet edildiklerini sanarak buraya geliyorlar… (acep kenan ışık’ın programına davetlilerde de bundan kelli bir stres başlar mı ki… : yaw.. ya hatun gelinlikle çıkıverirse karşıma… dönsem mi acaba… yok yok! ya gerçekten kenan ışık’ın proğrama çağrıldımsa… ) bilmem kaç senelik sevgilileri, lönk diye gelinlikle çıkıyor adamcağızların karşısına… adamlar şoku atlatır atlatmaz damatlık giyip gelmek ya da gelmemek üzere çıkıyorlar sonra… sırıtarak ama aslında içi içini yiyerek (rezil olursam korkusu/endişesi de cabası) beklemeye başlıyor sonra hanım kızlar… biricik sevgilileri böyle cümbür-cemaat içinde evlenmeye razı olacak mı olmayacak mı diye… ha bir de 3 saat anlatıolar kızlar; bizim şole güzel, bole içten ilişkimiz var.. o bana kedicik der ben ona tontiş derim… 10 dakika aramadan duramayız birbirimizi… falan fıstık işte…:

  hanım kız: ben seni çok seviyorum ve hayatımın kalan kısmını seninle geçirmek istiyorum, benimle evlenir misin şekipçim! (ühüüü hüü…)

  şekip bey: ya şey, çok şaşırdım ben… yani boyle değil de kendi aramızda evlenseydik ha! iyi olmaz mıydı… ben şimdi düşünmüyorum evlenmeyi…

  hanım kız: ben seni çok seviyorum ama şekip… (surat kayıyor tabe… duygulandığından ağlamıştı az önce şimdi ağlayamıyor bile.. eğreti bir gülümseme yapışıp kalmış suratına.. gözler donuk)

  s. ç. : tabi şok oldu şekip bey… biraz düşünme süresi verelim ama değil mi?

  …………..

  tahminimce s. ç. ve tabi ki kızın orda olan sülalesi (tevekkeli cümbür cemaat gelmişler) :

  “ bi yok de lan şu kıza seni hakikaten kenan işık’a gönderirim bak… soruları da ben seçerim… görürsün sen o zaman güzelim proğramı rezil etmek ne demek… çık şimdi efendi efendi şu kıza evet de…almayayım ayağımın altına.. hade hade!! daha duruyon mu sen şekip?!...”

  “lan şekip hele bi yok de sen burada, hele bi de.. bak sülalecek buradayız… bilmem artık yani… iyi bi düşün istersen…. yoksa senin o tontiş suratının ortasına…. töbe töbe!!! hade hade!!! koş bakim de ‘evet’ de şimdi” demiş olabülürler….

  neyse damat adayı üstüne 1 numara küçük bir damatlıklan gelir geri:

  s. ç. : eveeett şekip bey düşünmüş taşınmış gelmiş bak! hadi bir daha söyle ona söylemek istediklerini…

  hanım kız : ben seni çok seviyorum ve hayatımın kalan kısmını seninle geçirmek istiyorum, benimle evlenir misin şekipçim! (ühüüü hüü…)

  şekip bey : yaa! benn…

  s. ç. : bak birbirinizi seviyormuşunuz, ne zamandır da birlikteymişiniz… tabi karar senin bu işler birinin demesiyle olmaz…

  şekip bey : ben onu çok seviyorum ama…

  ( gelin kızımızın içinden geçirdiğini tahmin ettiğim: “ ah ah!! lan şekip rezil ettin ya beni boyle… yok yok kesinlikle gidip kenan ışık’ın programındaki yarışmacı her kimse ona evlenme teklif edcem ben… bugün buradan evlenmeden çıkmam ulenn!!!” )

  şekip bey : ya safiye biz senlen kendi aramızda evlensek iyi olmaz mıydı? ben şimdi düşünmüyorum yani… seviyorum ama…

  hanım kız: (surat halen kaymış bir vaziyette ve aynı eğreti gülümseme suratında) bilmem… ben seni çok seviyorum şekip… sen bilirsin…

  s. ç. : aah şekip aah!! (aynı eğreti gülümseme) ama bir karar ver değil mi artık!! söyle işte, üzme daha fazla safiye'yi…

  şekip bey: onu çok seviyorum ve evlenmek istiyorum sinan bey ( damat bey de hanım kızınkine benzer bir eğreti gülümseme suratında…muhtemelen aklından şunu geçirerek: ne umduk ne bulduk işe bak yaw)…

  s. ç. : bana değil ona söyle şekip.. ilahi çocuk heyecanlandı, şaşırdı tabi…

  şekip bey : safiye seni çok seviyorum ve seninle evlenicem…

  hanım kızla sarılışırlar… (muhtemelen damat beyin aklından geçen: yaktın beni sinan, benzer bir tongaya düşesin insallah, ağabeyleri olmasa görürdün sen ya neyse!!... muhtemelen hanım kızın aklından geçen: lan şekip! çarkına tüküreyim senin…onca naz yaptın kız gibi.. rezil ettin beni.. evlenek bi, görürsün sen… başka türlü evlenek diyeceğin de yoktu ya neyse… acaba kenan ışık’ın yarışmacısı nasıl bir tiptir ki…).

  bir dahaki sefere büyük ihtimalle eksik kalan şu proğram da şenlendirecek televizyonlarımızı: sürprüz gerdek!!!
 • evde kalmış insanları televizyon başına kilitleyecek program.
  tam adı "sinan cetin'le surpriz teklif"