şükela:  tümü | bugün
  • 2 kasım 2018 cuma günü sevenleriyle buluşacak olan can kazaz albümü.

link

albüm 9 şarkıdan oluşuyor.

1- sürsün bahar
    2- keşke uyuyabilsem
    3- sürekli dert
    4- değil mi (feat. barış demirel)
    5- duyar mısın
    6- leylek
    7- güneş ve rüzgar
    8- sen diye
    9- yirmi yedi

edit: albüm lansman konseri 14 kasım 2018 çarşamba günü zorlu psm'de.
  • “sürsün bahar”, “leylek” ve “yirmi yedi” gayet başarılı geldi.
    can kazaz’ı 2 senedir takip ediyorum güzel işler yapıyor.
    tanım: can kazaz’ın 2 kasım saat 00.00 itibarıyla dinleyicilere sunduğu yeni albümü.
  • can kazaz‘ın bugün çıkan albümünün adı. albümdeki şarkıları yeni dinledim, gayet güzel, dinlene dinlene demlenecek bir albüm olmuş.

albümün en başarılı şarkısı benim adıma: sen diye adlı eser. nefis olmuş.

sürekli dert, sürsün bahar ve keşke uyuyabilsem dilime dolanan diğer şarkılar.
  • albüme ismini veren, bence albümün en güzel parçası. çok naif bir ağıt. kim için yazılmış bilmiyorum ama bana aklımdan, kalbimden bir dakika bile ayırmadığım, ayırmayacağım kızım için yazılmış gibi hissettirdi. sabahtan beri döngüde, belki günlerce daha kalacak.

“sevmeyi senden öğrendim
    dinleyip kuşları hikayeler duymayı
    yola çıkmayı senden öğrendim
    bir trenin sırtında ülkeye kavuşmayı
    şimdi ışıklar içindesin
    tam da istediğin gibi
    başucunda bir zeytin ağacı
    bekliyor istediğin gibi

sürgün bana pencereler
    bekler seni gelincikler
    sürsün bahar
    sen gelirsin diyex2

yok yok hiç ağlamıyorum
    her ay sonunda yine istanbul yolu
    artık ev istemiyorum
    ama ağaçlar olsun
    ormanlık sağım solum
    şimdi ışıklar içindesin
    tam da istediğin gibi
    baş ucunda bir zeytin ağacı
    bekliyor istediğin gibi

sürgün bana pencereler
    bekler seni gelincikler
    sürsün bahar
    sen gelirsin diyex2”
  • can kazaz'ı 2015'ten beri seviyor ve takip ediyorum. son albümü sürsün baharı dinlerken şehirden uzaklaştığımı, ormanın içinde ufak bir evde tek başıma yaşayıp giderken soğuk bir öğleden sonra buğulanmış penceremin arkasından gökyüzüne baktığımı falan hissediyorum. çok komik bir betimle oldu ama gerçekten. *
    ee, hissettirmeseymiş o zaman?!

huzur veriyor kısacası. iyi ki var, iyi ki böyle hissettiren müzikler yapıyor kendisi.
    albümde boş şarkı yok ama favorilerime gelirsek keşke uyuyabilsem gerçekten kendimi bulduğum bir şarkı. şimdilik loopu ele geçirdi.
    leylek 'ten eski şarkılarının tadını aldım. çok güzel.
    duyar mısın düzenlemesi bana göre albümdeki en ilginç şarkı. seviyorum.
    sen diye ile ağlayacağız mecbur tüm kış...
    altı yıl sonra başka bir kulakla dinlerim belki ama yirmi yedi de şu an en sevdiklerimden.
  • naif ve bir o kadar da hüzünlü can kazaz şarkısı. kaybını bir şarkıya dökerek acısını hafifletmek istedi belki de, kimbilir. bıkmadan başa sarıyorum, ortak olmak; acısının bir yerinden tutmak istiyorum işte.
  • ya bir albüm bu kadar mı güzel olur.

şunu geçeyim ya da yok şunu beğenmedim dinlemek istemiyorum dediğim tek bir parça yok.

şahane bir şey yapmış bu güzel adam.

kalbine sağlık.
  • çiçek gibi albüm.

ben genelde albümleri en az iki kez dinlerim çünkü oturdukça daha iyi anlaşılabiliyor. sürsün bahar'ı ilk dinlediğimde beğendim, ikinci kez dinlediğimde daha çok beğendim, üçüncü dinleyişimde artık şarkılara eşlik etmeye başladım ve tamam dedim bu albüm özel bir albüm olmuş.

gerçekten boş şarkı diye nitelendirebileceğimiz bir şarkı yok. hepsi birbirinden güzel. benzer olan tek şey şarkıların kalitesi. hep üst seviyede.

yılın en kaliteli işlerinden biri kesinlikle. tebrik ederim can kazaz ve emeği geçen müzisyen arkadaşları. daha şimdiden en sevdiğim albümlere girecek gibi duruyor, bu korkutucu.