şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yorumsuz olarak veriyorum. kaynak

  kaynağım diken. taraflı diyen olursa, video da olduğunu belirteyim.

  halen akp genel başkanlığını yürüten recep tayyip erdoğan'ın açıklaması şurada.

  “milletvekilimizin kardeşi pkk’lılar tarafından öldürüldü. karşı taraftan da iki kişi öldü. (suruç) bu olay, pkk ve hdp’nin kürtlerin kanından beslenerek büyüme stratejilerini hala terk edemediklerinin en bariz örneğidir. bizim kürt kardeşlerimizle sorunumuz yok, bizim pkk ile sorunumuz var. kürt kardeşlerimizin de bu oyunu bozacaklarına inanıyorum.”

  şahin olarak da bilinen ve yeterince kapsayıcı söylemleri olmadığı pkk ile arasına mesafe koymadığı için kendisini geçmişte de eleştirdiğim halen hdp eşbaşkanlığını yürüten pervin buldan'ın açıklaması.

  "24 haziran’a günler kala çok üzücü olaylarla karşı karşıya kalıyoruz. provokasyonlarla halkın ayaklandırılmaya çalışıldığını görüyoruz. urfa suruç’ta üç kişinin yaşamını yitirdiğinin bilgisini aldık. bunu yapanları lanetliyoruz. biz hdp olarak hiçbir provokasyona zemin yaratmayacağız. parti disipliniyle seçimlerin son gününe kadar hiçbir oyuna gelmeden, bu süreci sakinlikle, disiplin içinde atlatacağımıza inanıyorum. bu seçim bir savaş seçimi değildir, insanların birbirini öldürecek düzeye gelmemesi gerekir. insanlarımız kendi kaderlerini belirleyecekler, herkesin buna saygı duyması gerekir. biz halkımız kimi seçerse ona saygı duyacağız, karşı taraf da buna saygı duymak zorundadır.”
 • bu ülkedeki terörün gerçek sahibinin kim olduğunu açıkça gösteren tavırlar
 • akp denen örgütün iktidar için neler yapabileceğini hayal bile edemiyoruzdur muhtemelen.
 • terörist olan hangi taraf diye sordurmuştur. ayrıca ne hale geldiğimizi kısaca açıklayacak olursak, hdp denen pkk sempatizanı partiyi bile, karşısında masumane hale getirebilen daha büyük bir terörist gurup olduğunu düşündürtmüştür.
 • (bkz: abi hdp övüyoruz gelsene)
  hdp madem o kadar barış kelebeğiydi de kobani ayaklanmalarında, hendek terörlerinde niye göremedik bu açıklamaları?

  kobani olaylarında hdplileri sokağa salarak onlarca kişinin ölümünün azmettiricisi olup iç savaş kıvılcımı hevesindeydiler.
  hendek operasyonlarında ise kürdistan kendi küllerinden yeniden doğuyor diyerek her zamanki gibi pkk ile beraber bölücülük yaptılar.
 • hdp'nin daha önce yaptıkları ayrıca tartışılır.

  ancak bu olayda hangi parti genel başkanının daha düzgün bir tavır aldığının yaptıkları açıklamalara bakılınca net olduğunu düşünüyorum.

  ayrıca ikisinin de büyük hatalar yaptığını düşündüğüm bu iki partinin cumhurbaşkanı adaylarının hangisinin geçmişleri ile ilgili öz eleştiri yaptığına da bu konu internet üzerinden araştırılarak bulunabilir.
 • hdp'nin tavrı açık şekilde ak trolleri hayal kırıklığına uğratmış. o yüzden pek başlığa uğramamışlar. sanırım, "karşılık verilecek, onlar da öldürülecek" şeklinde açıklama bekliyorlardı ki kara propaganda yapabilirsinler ancak hevesleri kursaklarında kalmış ve "ama hendek" örnekleriyle ağlamaya başlamışlar. hendek sürecinde hdp'nin sayısız açıklaması ve girişimi oldu, "devlet bize müsade etsin hendeklerin kapatılması için görüşelim" diye. gerizekalı olmayan her sağlıklı insan netten bunları taratarak görebilir. ancak sözlükte bulunan ak trolleri okuyunca, hendekleri demirtaş kazmış, hazırlamış zannedersiniz.

  yine son dönem aynı ak trollere bakın ciddi şekilde, hdp karşıtı propaganda yapabilmek için asker ölümlerini bekliyor, pusuda yatıyorlar. sanki hdp elinde silah olan ve cephede savaşan tarafmış gibi. kaldı ki o kadar önemsiyorsanız bu ölümleri, abdullah öcalan ile müzareke yürüten hükümeti niye sözünüz yok? iki yol öncesine kadar pkk farklı bir örgüt müydü? ama yapmazsınız çünkü askerlerin yaşamını yitirmesi, ocaklara ateş düşmesi önemli değil. sizin için önemli olan bu durumun siyaseten size faydaları ve getireceği oy.