• insanin aklina "peki neden kimse dogru durust araba kullanamiyor" sorusunu getiren agir program sahibi kurs.

- iyi gunler, kayit icin ne gerekiyor acaba?
    - ikametgah $eysi, iki adet resim, nufus cuzdani fotokopisi...
    - hm, peki program ile ilgili bilgi alabilir miyim, nedir ne degildir.
    - hafta ici her gun, 9:00 ile 13:00 arasinda, 5 hafta suren bir programimiz var.
    - boo..

(ayrica)
    (bkz: ehliyet)
    (bkz: ehliyet sinavi)
    (bkz: ehliyet sinavina hazirlanmak)
    (bkz: ehliyet sinavindaki abuk sorular)
  • gelmesi gitmesi inanilmaz sikici bir olay.hele ki hafta sonu 6 saat olunca kursa gitmek yerine baska hersey yapilabilir.
  • hoca - hadi bir silecekleri ac görelim.
    ögrenci - yagmur yagmiyor.
    hoca - ac sen.
    ögrenci - ama hocam..
    hoca - ....
    ögrenci - peki, şuralarda bir şalter olacaktı...
  • bu kurulu$a gitmeden ehliyet vermiyorlar adama.ilkyardim derslerinde uyuya kaliniyor.trafik dersinde kalbiniz siki$iyor.motor dersleri biraz daha eylenceli.yakla$ik 5-6 hafta sonunda size trafik canavari unvani bu kurulu$tan veriliyor.
  • ehliyet kursu olmaz.
    (bkz: sürücü kursu)
  • ilk gün gittiğimde kaza nedir, taşıt nedir gibisinden şeyleri dinlediğim;
    karayolunda hareket eden her şeyi (hayvan sürüsü, bisiklet, araba) sevk ve idare eden herkesin sürücü olduğunu öğrendiğim (çobanllar yani sürücü), etrafımdaki herkese uyuz olduğum, evde de bu caanım yaz gününde aşırı sıkılmaktan mütevellit gitmek zorunda olduğum, gitmeden ehliyet vermedikleri yer.

p.s. : ehliyetsiz yakaladığında polis 1 kere 10 milyona kurtulmuştum, 500 milyon civarı kurs ücreti yerine 50 defa polise yakalanmak (oha) daha mantıklı geliyor ama neyse, alalım ehliyet.

editorya: bir daha gitmedimdi.
  • bu kadar para verilio muydu dedirten kurs turu
  • sıkıcı fakat gerekli kurumlar
  • ilkyardım derslerine değil doktor ordinaryus da gelse ebleh olacağına inandığım kurs.. misal:
    dr:arkadaşlar diyelim yeni bir kaza olmuş siz de oradan geçiyordunuz ama durup yaralılara yardım etmediniz ilerde de polis durdurdu ve yardım etmediğinizi tespit edip ceza yazacak.. nedir cezası?
    sınıf hep bir ağızdan:şu kadar para cezası artı şu kadar ceza puanııııı
    pascha d: hocam bişey sorucam
    dr:sor evladım
    pascha d:hocam o polis niye orda duruyo niye kendisi yardım etmiyo yaralılara?
    dr:şimdi... o polis.... bi saniye arkadaşlar sessiz olun mavi ekran
  • şöförcülük ve karbüratörcülük kursu olarak adını değiştirebileceğim, önceki yıllarda antalya yöresinde sakat ve körlere sürücü belgesi verilmesi sonucu denetimin yoğunlaştırıldığı bunun sonucunda hergün gitmek durumunda kaldiğim, gelmeyenleri ek derse sokmakla tehdit ettikleri, derste sözlü ve anlık sınavlar yapılan kısacası gereğinden fazla kasılan, devletin her biriminin bir bahaneyle harç aldığı sonuç olarak pek bir masraflı hale gelen ve kapının önünde araba olmadığı sürece kimlik kartı olarak kullanılmaktan yada ceyiz sandığında beklemekten ileri gidemeyen sıkıcı aktivite-belge..
hesabın var mı? giriş yap