şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eski ehliyetlerini yenilececeklerden istenen belgeler arasında adı geçiyor.

  buradan bakabilirsiniz.

  sanıyorum bu belgeyi aile hekimimizden alabiliyoruz. işalla alabiliyoruzdur çünkü bu aralar hiç devlet hastanesine filan gidesim yok, muhtemelen uzun bi süre de olmicak.
 • aranızı iyi tuttuğunuz sürece aile hekiminden temin edebilirsiniz.
 • muayene etmeden tetkit yapmadan isteyen herkese verilecek rapor.
 • eskiden sürücü sağlık raporları kurul raporu şeklinde kabul olurdu ve sürücü kurslarının anlaşmalı olduğu hastanelerde halledilirdi.şimdi öyle muallak bir yönetmelik çıkmış ki aile hekimine başvurduğunda en ufak bir kronik hastalığın varsa ya da ilaç kullanım raporu ya da baş dönmesi şikayeti geçirilmiş kalp krizi,astım vb. sevk et diyor.hatta sanki birinci basamakta iq testi yapılmadığını bilmiyormuş gibi 79 iq altını da sevk et psikiyatriye diyor.kesinlikle madem bu raporu istiyorsun kocaman maddelerle yönetmelik çıkarıyorsun sonra vatandaş tenis topu gibi emniyet-aile hekimi-hastane-özel hastane gidip geliyor.emniyetteki polisler alem zaten git aile hekimine bi imza atacak diyor.adam 60 yaşında gözü görmüyor kulağı duymuyor emniyette bana böyle dedi uğraştırma diyor.iyi de raporun formatı bile değişti.aile hekiminin dolduracağı yer var, hastanın dolduracağı saçma bi beyan formu var, uzman hekimlerin dolduracağı yer var.yani 2021 yılına kadar vakit var daha oturmayan sistemde eğer elzem değilse yenilemeyip beklemek en mantıklısı.
 • bende sağlık raporu aldım fotoğrafa mühür bastılar ama mühürün üzerine imza atmaları gerekiyormuş bilgisi olan varmı acaba ? bilenler yeşillendirsin lütfen
 • 1 şubat itibariyle fena ücretler eklenmiş.
  arkadaşım aile hekimine gitti, orada göz muayenesi yapamiyorlarmis, ilçe polikliniğinden randevu aldı. 30 lira muayene ücreti, 50 lira surucu rapor ücreti alıyorlar. sdecw göz icin bu. eğer ortopediye ya da kulak icin de yollasa onun icin de ücret alacaklardı. ben şanslıyım ki aile hekimim göz muayenesini yaptı.
 • devletin yeni rant kapısı. internette okuduğum kadarıyla millet aile hekiminden almış, "oh bari özel hastanelere para kaptırmayacağım" diyerek bu belgeyi almak üzere aile hekimime gittim. kendisi sağolsun direkt nöroloji ve göz hastalıklarından uzman raporu istedi. kaderin makus talihi ya bu sefer de randevu alarak gittiğim, ilçe devlet hastanesinde raporu imzalamayacağını söyledi doktor. imzalarsa soruşturma açılıyormuş. meğersem işgüzar devlet, rapordaki her sağlık kalemi başına 50 lira ücret koymuş. önce gidip vezneye sürücü sağlık raporu ücreti ödemek lazımmış. devlete vereceğime özel hastaneye veririm artık n'apalım. öyle daha ucuza geliyor.
 • adam kamyon kullanacak, ehliyeti değiştirecek ama yapılan muayenesinde görmesi zayıf çıkıyor. göz hekimine sevk edilmesi gerekiyor. ediliyor da. ancak, uzun süre ikna etme çabasından sonra edemeyeceğine kanaat getirince elemanda cevap şu:

  - ben de gider özelden alırım.

  gidip alıyor da...

  öyle "gideyim göz hekimine. iyi göremezsem bir kazaya karışırım. milletin kanına girerim. sonuçta kamyon kullanıyorum" demek yok. gidiyor özelden alıyor. sonra da trafiğe çıkıp kamyon kullanıyor.

  sıçayım ben böyle işe.
 • devlet hastanesinden almıştım. kısık sesle bir şeyler soran dr'a cevap verince işitme testinden, genel duruma baktı her halde ki psikolojik testten geçmiştim.
  aradan 19 yıl geçti ehliyeti yenilerken aile hekimliğinden sağlık raporu aldım. göz muayenesi verilen formdaki evet hayır cevabı gerektiren sorunun tuzak olmasıydı. yani 20 yılda bir şey değişmemiş her şey öylesine, her şey kağıtta..
 • bugün istinye devlet hastanesine gidip almak istediğim rapor. aile hekimim başka şehirde olduğu için, hastaneye giderek almam gerektiğini düşündüm. ancak bana 50 lira muayene ücreti ödemem gerektiğini söylediler.

  ehliyet yeniletme işini çıkartan devlet. bir süre sonra yeni ehliyeti zorunlu yapacak olan yine aynı devlet. o halde bu ücreti ödemesi gereken neden benim ?

  sgklı olmam veya öğrenci olmam da durumu kurtarmadı. memlekte döndüğümde aile hekiminden ücret ödemeden almaya çalışacağım. güzelim randevumu da iptal edeyim bari*