• "az önce sürüntü almıştım. müsaitseniz normal sürtmek istedim."
  • bu durumu yaşayıp ifşa eden hanımefendi sonuna kadar haklıdır.

bu tip sağlık çalışanları yüzünden hasta ve yakınlarından numara alırken çok zorlanıyoruz. yatış yapılırken numaralar önemlidir, bazen hayat kurtarır. son zamanlarda kayıt altına almak için numara ya da adres istediğimiz hastalar niye istiyorsunuz diye hesap soruyorlar. şimdi böyle mal mal işlere giriştiğiniz zaman insanlar bizlere olan güvenini kaybediyor.

karşınıza gelen hastanın mahremiyetini korumakla yükümlüsünüz sayın yardımcı sağlık personelleri. bunu yapan babamın oğlu olsa yine arkasında durmam.
  • hep başıma gelen olaydır. uçağa binerim ertesi gün hostes arar, dayanamadım kusura bakmayın,çok direnmeye çalıştım ama kendimi tutamadım der, cafeye giderim akşamına cafede çalışan kız arar, isminizi kredi kartı silipinden bulup emniyetteki tanıdıklardan numaranızı aldım der, vergi dairesine giderim, veznedeki kadın arar, kocam irana gitti bu hafta yok diye, metrobüse binerim, akşamına metrobüs şöförü dayı arar, numaranı bastığın akbilin dökümünden buldum diye. kasaptan et alırım, akşamına kasap hayri amca arar, et tokatlıyodum aklıma sen geldin diye. maalesef hayat yakışıklı erkekler için çok zor.
  • "kadın haklıdır; ama yazılan mesajda herhangi bir problem olmadığı için olay taciz değildir."

farklı sebeplerle verilen telefon numarasının ve diğer kişisel bilgilerin (ad soyad, ev adresi vb) asıl kişinin isteği dışında kullanılması tacizdir. şunu, kalın kafalarınıza bir türlü sokamadığınız gibi neyin taciz olup olmadığı konusunda da kadınlara akıl vermeye çalışıyorsunuz. kadın, oraya numarasını sürüntü örneği hakkında sohbet etmek için bırakmıyor. ne demek "mesajda bir problem olmadığı için taciz değil"? illa "amırcığını dillemek istiyorum" mu yazması gerekiyordu? gidiş yoluna kadar doğru gidip son aşamada sıçmayı her seferinde nasıl başarıyorsunuz anlayabilemiyorum. adam, verilen numaranın aranmaması gerektiğini biliyor, bu şekilde tanışılmasının yanlış olduğunun da farkında; ama her nedense olaya taciz diyemiyor. taciz demeyeceksek, ne diyeceğiz peki? ben, çiçek ekmek demeyi tercih ediyorum. bu olay bir taciz değil, çiçek ekmektir.

her ay, başlığa yakın başka olaylar patlak veriyor. biri gidip kasiyere söylediğin money club, gratis, bilmem neye bağlı telefon numarasını hafızaya atıp "aynı sıradaydık, tanışalım mı:)))" diye mesaj atıyor, kurye desen "antakya dönerimiz senden güzel olmasın beee:)" diye arıyor, polis desen gbt ayağına feysbuktan ekliyor. bizim ekşicilere de "yahşuhlu olsa kabul ederdiiiiiin" demek düşüyor. demek siz, iki güzelliğe, iki yakışıklılığa her türden yavşaklığı onaylayabilecek türde insanlarsınız. herkesi, kendiniz sanmayı bırakın bi.
  • kadın net bir şekilde haklıdır.
    olay taciz değildir, yazılan mesajlarda herhangi bir problem yoktur.
    problemse adamın görevini kötüye kullanmasıdır ve gereken yapılmalıdır. insanlar bir sağlık hizmeti almak için başvurdukları üniversite hastanesine adını soyadını, adresini verirken de tereddüt mü etmelidir?
    ayrıca bu hadsizlik ve bu güvenin kaynağı merak konusudur.
    adamı savunan, savunacak olan, koruyan, koruyacak olan herkes suçludur.
  • işin içinde adres gibi kişisel verilerin olması, olayı başka boyuta taşıyor. "bir mesaj atmış ne var bunda"ya indirgemek doğru değil. adam saplantılı olabilir, reddedilince kızıp evine gidebilir. çok rahatsız edici.
    adamın ve adresi veren görevlinin hakında soruşturma açılmalı.
  • hala aramızda manyak manyak şeyler yazan insanlar var, tebrik ediyorum.

arkadaşlar, insanlar tanışmak istedikleri kişilerle belirli, insanların rahat oldukları ve bağlam çerçevesinde tanışılmaya müsait ortamlarda tanışırlar. hasta olduğunu düşünen veya temaslı bir kimse de canı burnunda gittiği hastanede kendisinden örnek alınması sırasında görücü olmaya veya görücülere görünmeye gitmez. bağlam zaten buna müsade etmez. hiçbir sağlıklı birey bu meşrulaştırma çabasını da sağlıklı görmez, göremez. kaldı ki işin içinde tacizin yanı sıra görevin kötüye kullanılması ve bir hastanın kişisel verilerinin çalınarak verilerin toplanma amaçlarının dışında kullanılması; bu sırada bu işin içinde tacizde bulunan şahıs dışında pek çok başka kimsenin de suça ortak olması, suç işlemesi söz konusu.

bütün bunlara rağmen buraya gelip "insanlar nerede tanışacak?" diye soran manyaklar var. işlemci gücünüzü böyle rahatsız edici konuları meşrulaştırmaya çalışarak harcayacağınıza bir başkasının bu boku size yaptığını düşünün. hayat, romantik filmlerde aslında bir sapıklığın yumuşatılarak anlatılması gibi yürümüyor. bu haltı size kim yaparsa yapsın, eğer siz normal bir insansanız rahatsız olursunuz.

salak salak düşüncelerinizi dışa vurmayın. suçu ve suçluyu övmeyin.
  • corona milleti manyaklaştırdı. bu nasıl bir özgüvendir yiğidim.? dikkat et kesip eline vermesinler.
  • bence burada korkunç olan bu gibi olayların artmasından ziyade (çalıştığın kurum vasıtasıyla karşındakinin izni olmadan onun bilgilerine ulaşmak) bunun "canım nolmuş adam tanışmak istemiş" diye normalleştirmeye çalışanların varlığı

birisinin bilgilerini izinsiz bir biçimde alıp kullanamazsınız, bu bir suçtur. ulan bir de orada o kişi hasta diye gelmiş sen de hastayla ilgileniyorsun yani etik olarak da yanlış.

şunu normal olarak görmek büyük sıkıntı.
  • ulan otobüste muavin 17 yaşında kıza bakarak mastürbasyon yapıyor, "metro premium ile her yolculukta 100 sperm puan kazanın" yazıyorsunuz. yavşağın teki görevini kötüye kullanarak kadının telefonuna ulaşıp böyle bir mesaj atma cüretinde bulunuyor, "az önce sürüntü almıştım müsaitseniz normal sürtmek istedim" yazıyorsunuz. hasta mısınız abi siz? nesi komik lan bunların?

kendi başınıza gelse, kendi yakınınızın başına gelse cinnet geçireceğiniz böylesi kabul edilemez, böylesi akıl almaz olayları nasıl ve neden mizah malzemesi haline getirmeye çalışıyorsunuz? neden normalleştiriyorsunuz lan neden öfkelenmiyorsunuz, neden tepki koyanların öfkesini itibarsızlaştırıyorsunuz? şuna da gevşek gevşek gülmesek, şunun üzerinden de fav/şuku/ilgi toplamaya çalışmasak olmuyor mu kardeşim?

hayır kıza bakarak otuzbir çekmeyip de gidip direkt tecavüz ettiklerinde veya numarasını bulup reddedilince adresini de bulup gidip öldürdüklerinde falan bu sefer de en tepkili, en duyarlı, en üzgün, en öfkeli yine siz oluyorsunuz bu nasıl bir ikiyüzlülük, nasıl bir aymazlık, nasıl bir samimiyetsizlik ben de buna kuruluyorum.
hesabın var mı? giriş yap