şükela:  tümü | bugün
  • iki sene önce yazdığım, yakın zamanda (bkz: düşülke yayınları)'ndan piyasaya sürülen ilk öykü kitabım. basım konusunda başıma bin türlü sıkıntı gelmiş, benim için bir nevi godot'yu beklemeye dönüşmüş bir çalışma olduğundan; derin bir inatlaşma içine girmiştim. bu sebepten tutkulu bir amatörlük örneği olarak adlandırabilirim kitabı

sürünün dışında

edit: sosyal medyada popüler kültürün kaymağını yiyen, reklamlara büyük paralar yatırabilen herkesin kitap çıkardığı ve yok sattığı ülkemizde; doğru insanlara ulaşabilmek ve yazarak yaşayabilmek adına -affınıza sığınarak- elimde olan kısıtlı kanalları kullanmaya çalışıyorum.

edit2: bir de bkmkitap ve odakitap'ta satılmakta.

edit3: antalya'nın en büyük kitap-kafesi (bkz: octopus book cafe)'de de satılmakta dostlarım.
  • düşülke yayınevi etiketiyle raflarda görücüye çıkan öykü kitabı.
    yazarın ilk eseriymiş, epey zahmetle, çok meşakkatle basım aşamasına gelmiş, kısa süre içinde okuyup, yorumlarımı burada belirteceğim.
  • sıradışı öyküleri, sürükleyici kurgusu ve ilk yapıt olmasına rağmen kendine baktıran üslubuyla özgün bir şeyler arayanlara okumasını şiddetle tavsiye ettiğim kitap.
  • bir yazar arkadaşımızın öykü kitabı, okunması elzemdir. ben de en kısa vakitte alacak, okuyacağım...
  • --- spoiler ---

“ölüm ummadığımız bir anda pusudan çıkmayı beklerken, her sabah yaşamaya çalışıyoruz. günün ilk ışıklarıyla oyalanmaya başlıyoruz. ağlamasın diye televizyonun önüne oturtulmuş çocuklar gibi bırakıldık dünyaya.”

“insanlar ibadethanede ölümsüzlüğü bulduklarından, hastanelerin yetersizliği yüzünden öleceklerini umursamazlar.”

--- spoiler ---

gibi cümleleri ihtiva eden, yazarı toygar ateş olan, yüz yirmi bir sayfalık bir kitaptır.