şükela:  tümü | bugün
 • çok eskilerden bir gülden karaböcek klasiği.. aman 'dilek taşı'nı da unutmayalım..
 • gulden karabocek'in ask acisi ceken kadinin kirilgan sesiyle nefis yorumladigi bir klasik. goksel'e pekala bu da uyarmis..
 • simdiye kadar sahibi disinda kimsenin hakkini veremedigi, hatta kendileri gibi boka cevirmekten baska bir sey yapmadiklari, adi gibi bir sarki.. masa ustunde tepinerek dinleyenleri ayrica kutlamak lazim..

  sozlerini ali tekinture yazmis; baskasindan yardim almis mi bilmem ama sarkiyi bizzat gulden karabocek bestelemis.. plakta oyle yaziyor.. sonra bu narin sarki, hem kendisine hem sarkiya harikulade oturan bir icrayla muzik ve ben albumunun antresi olmus..

  yeri gelmisken, sarkinin nese karabocek'le de uzaktan yakindan bir alakasi yok.. o da kotu okumazdi* belki ama onun refah icindeki hayatiyla zaten sarkinin bir alakasi yok.. boyle iste..
 • duruma gore "beter ol" $eklinde yanitlanabilecek mizmizlanma sozcugu
 • ne haber nasilsin ne yapiyorsun gibi sozcuk obegine verilen iyiyim'den sonraki ikinci cevap
 • sozleri tam olarak soyle:
  3. dizedeki huzursuz icinde bulunulan ruh halini belirtiyor, yanlis anlasilma olmasin. yok ben yanlis alayayim diyenler icin;
  (ara: huzursuz)

  dondursene beni senin yoluna
  kahreden dunyamda surunuyorum
  huzursuz geceler, korkulu dusler
  bakta gor halimi surunuyorum

  ne bir sevenim var ne seven bir kalbim
  ellerim bagrimda perisan kaldim
  bir gun degil sana hergun yalvardim
  duymadin sesimi surunuyorum

  avutma her gune bin umit verip
  aglatiyorsanda husranlar giyip
  bastan yarat beni dertten eleyip
  aci bu halime surunuyorum

  ne bir sevenim var ne seven bir kalbim
  ellerim bagrimda perisan kaldim
  bir gun degil sana hergun yalvardim
  duymadin sesimi surunuyorum
 • kızların gözü hep yükseklerde
  paralı pullu şık erkeklerde
  bizim onlardan ne eksiğimiz var
  x'liyiz sürünüyoruz..

  şeklinde değiştirilerek tezahürat halini almış şarkı..
 • ilk dinlediğimden beri "ayaklar altında sürünüyorum" kısmı nedense bana pek bir duygusal gelmiş şarkıdır. çok üzücü bir durum ayaklar altında sürünmek, duygulanıyorum duydukça.
 • bazı parçalar sizin içinize girmiştir. “başka şarkı mı bulamadın?” gibi sorulara maruz kalınsa da ... iş yaşamının ezici, yok edici, yorucu günlerinde içimizde yankılanan, sürünüyorum diyen bir harika avcı sesi. ya da mutsuzluk / depresyon dalgaları altında ezilen, rüzgara kendini kaptıran biri için sürünüyorum sesi. harika avcı’nın başka parçasının bilinmiyor olması ve dahi merak da edilmiyor olması acı. tek kullanımlık... bazen de bir maç tezahüratı olarak, nı nını akar kanımız şeklinde versiyonlanışı, aynı müzikle.
 • bridget jones soundtrack ine grebilecek nitelikte super gaz sarki. harika avci versiyonu tavsiye edilir. ardindan fulden uras bensiz olsun dinlenirse erkeklerle ilgili tum sorunlar kafadan ucar gider i will survive tadi yakalanir.