şükela:  tümü | bugün
  • maçkoliğin neyim anketlerini tasarlattığı anket sitesi. dünyada bulup bulabileceğiniz, sınırsız kullanım hakkı veren tek sitedir belki de. grafikleri de iyi. reklam da sokmaz adamın gözüne. şimdilik ücretsiz ibaresi göz korkutur ama, ben tez için yeterli anketi topladım bile, kodum o göte.
    http://www.surveey.com/
  • anketiniz ile ilgili sistemde bir sorun oluştuğunda ve bir şekilde anketiniz katılımcılar tarafından cevaplanamadığında info@surveey.com'a mail atarsanız derhal geri dönen ve sorun ile ilgilenen , sorunu çözen bir sistemmiş bu. takdir ettim.
  • güzel bir online anket oluşturma sitesi. matris tipi soru bile koyulabiliyor, spss veya excel şeklinde raporlama da yapıyor.
    şimdilik görebildiğim bir eksiği var, o da birden çok şıkkın işaretlenebildiği sorularda, raporlarken cevapları aynı hücreye, araya virgül koyarak yazıyor, işi biraz zorlaştırıyor tabi.
  • parali uyelik istemeden, istediginiz anketi online hazirlayabileceginiz super bir site. ılk entry 2010'da girilmis ama ben daha yeni kesfettim ve kurcaladikca da bir suru ekstra ozelligi oldugunu da kesfediyorum...

tesekkur etmek de borcumuzun borcu artik...
  • tezimin altyapisini olusturmak uzere hazirladigim anketi firmalara ulastirmami saglayacak uber olmaya aday site. bakalim gorecegiz guzel bir seye benziyor miki.
  • ücretsiz olduğu göz önüne alındığında tek kelimeyle mükemmel bir hizmet sunduğu söylenebilecek site.

daha önce de vurgulanmış, beş para etmez hizmetler için istenen fahiş ücretlerden, kaprislerden vs. değerlendirirken bunlar da göz önüne alınmalı.

benim beğenmediğin tek bir özellik çıktı karşıma o da hazır tarih listesinin 1910'dan başlaması, ters çevrilememesi ve tarih aralığının özelleştirilememesi. hepsi bu ki bunları ben becerememiş de olabilirim.

yine de site yöneticileri bu işe bir el atsa, hayır demem :)

not: evet, bu da boyun borcu bir teşekkür entrysidir :)
  • qualtrics gibi bu işi parayla yapan sitelerden 3000 dolar gibi uçuk rakamları duyunca yönelmek zorunda kaldığım site. sunduğu özellikler genel olarak çok güzel ama bazı şeyleri seçme şansı sunarken bazılarına sunmaması zorlaştırıcı. örneğin renk ayarlarını istediğim gibi yapabiliyorum ama o zaman fontuyla oynayamıyorum. kendim tema oluşturmaya kalktığımda hazır şablonlardaki bir çok özellik kayboluyor üstelik onları da ekleme gibi bir şans tanımıyor.

ayrıca chrome'da çok sık hata veriyor o zaman explorer'dan giriş yapmam gerekiyor. google.docs çok daha az özellikli ama daha hızlı ve kullanışlı kalıyor. bir el atılsa çok daha mükemmel olabilecek bir site gibi duruyor. tek endişem sitenin türkiye'den olması. yarın bir gün site pat diye kapatılabilir ya da birileri hadi bakalım vazgeçtim ücretsiz vermiyorum verilerinizi diyebilir sanki.

yine de daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu galiba.
  • chrome ve chrome bazlı tarayıcılar ile arası pek iyi değil gibi. bu devirde explorer kullanan kalmadı. bir el atsalar iyi olacak.
  • şu an ne chrome'da ne de explorer'da açılamayan site.
  • maçkolik ve sahadan'ın da sahibi olan kokteyl isimli şirkete ait bir online veri toplama sitesi. bu alanda tamamen ücretsiz olan google forms dışındaki tek site. ama forms çok fazla fonksiyona sahip olmadığı için basit anketlerin ilerisine gidemezsiniz. bu yüzden eğer bilimsel bir araştırma yürütüyorsanız surveey bu konuda en mantıklısı. özellikle verileri spss formatında vermesi en büyük avantajlarından biridir ve sizi büyük bir yükten kurtarır. tek dezavantajı 2000'lerden kalma arayüzü ve çirkin temaları. ha bir de chromium tabanlı tarayıcılarda bazen problem çıkarmaktadır. ama onu da microsoft edge kullanarak çözebilirsiniz.

hesabın var mı? giriş yap