şükela:  tümü | bugün
  • open world ve crafting severler için ücretsiz ve son derece keyifli online bir oyun.

biraz dayz andırıyor hiç oynamadığım için yorum yapamam ama dayz videolarından görebildiğim kadarıyla benziyorlar.

bina yapıyorsun, su doldurup kaynatıp içiyorsun, kaynatmak için kamp ateşi gerekiyor, açlıktan ölebiliyorsun. odun kesip farklı araç gereçler yapabiliyorsun.

ortalıkta zombiler geziniyor. bir de online insanlar var. ya arkadaş oluyorsun ya da onlarla da savaşıyorsun. bana the walking dead i aratmıyor mantık olarak.

şehirler, dağlık bölge ve deniz/göl var. kaynaklar çok az. silahlar az. ama bunların hepsi oyunu daha zor ve keyifli hale getiriyor.

örneğin yatak yapmamazsan her seferinde başka bir yerden spawn oluyorsun.

olumsuz tarafları:
    - 4 sunucu ve her biri 15 kişi limitli
    - oyun bazen çöküyor ve bir çok şeyini kaybedebilirsin.
    - grafikler fena değil ama bir ps ya da xbox beklememek lazım.
    - oyunun geliştiricisi 1 kişi ve çok sık düzeltme ve bug fix yapamıyor.
    - craft yapılabilecekler sınırlı
    - mac sürümü stabil değil en azından bende çöküyor.
    - zombi yapay zekası az gelişmiş

olumlu tarafları:
    - saçma sapan yaratıklar yok (zombiler bile makul)
    - uçan zıplayan karakterleri sevmeyenler için ideal.
    - gece gündüz döngüsü var gittiğin yeri bulman gerekiyor harita üzerinde belirgin olduğun salak oyunlara benzemiyor.
    - kafa yormak isteyen, crafting seven ve free open world tercih edenler için ideal.

aklıma ilk gelenler bunlar.

bu güne kadar başlığının açılmamış olması şaşırtıcı. ingilizce bilmiyorsanız hiç oynamayın çünkü sanırım tek türk benim. ya da daha hiç denk gelmedim.

saran olursa bana mesajla ulaşın yardımcı olmaya çalışırım.

şuradan inceleyip dilerseniz indirebilirsiniz.