şükela:  tümü | bugün
6854 entry daha
  • bu yarışmada, yarışmaya kadar yıllarca severek izlediğim bir genç kardeşimiz var, kendisiyle gerçek hayatta karşılaşsak tek bir soru sormak isterdim.

"hayatında hiç tek başına herhangi bir konuda karar aldın mı?"

ufak veya büyük bir karar olsun, bu genç kardeşimizin hayatı boyunca bakkala gidip, gitmeme kararını bile tek başına alabildiğini zannetmiyorum. tahminim hayatı boyunca hep başkaları kendi adına karar verdi, böyle devam ederse de hep başkalarının verdiği kararlarla hayatı yönlendirilecek.
  • aydemir akbaş fiziğiyle ilhan mansız'ın yeşilçam'a selam çaktığı yarışma.

eskiden beşiktaş'ta oynerken de aydemir akbaş mıydı bu?

ilhan = aydemir akbaş reyiz.
  • pınar adanın en tehlikeli ve sinsi insanıdır. şu an kimsenin yüzüne hiçbir şey söylemiyor ancak zamanında adem'in dediği gibi tam anlamıyla zehirli sarmaşık. ben böyle dedikoducu, kindar ve tehlikeli bir insan görmedim.

sema'nın uluslararası başarısı yokmuş. şahika da bunu söylüyor. ee nolmuş amk?

ilhan'ın sema ile çok büyük bir yakınlığı yokmuş. serhat ile daha yakınmış. ee nolmuş amk?

üç gün önceye kadar ıssız adaya tek başına düşse almayacağı "iki şey" sabriye ve adem'di.

sabriye "ben sizin aranıza bu yüzden girmedim." derken, fısıltıyla "giremedin." demişti.

yatak kurasında sabriye ile eşleşince kıza hayvan muamelesi yapıp, "hakkımı şahika'ya veriyorum." deyip, çekip gitmişti.

adem, kendisine, "sema senin ne kadar tehlikeli bir insan olduğunu anlattı." dediğinde, "biz onu sema ile konuşup hallettik." dediği halde, şimdi "sema benimle bu konuda konuşmadı." diyor.

kendi ismi yazılana kadar ilhan'ın kuyruğu gibi dolaşan kendisiydi. hatta aynı konseyde yakın olduğu fatih'i bile ilhanlarla birlikte yazmıştı.

sabriye ve adem'in diğerlerinden ayrılmasındaki en büyük sebep sedat ve pınar'dır. olayları kronolojik olarak incelediğinizde sabriye ile sorunların başlangıcındaki iki insanın sedat ve pınar olduğunu görürsünüz.

çakallık yapacağız derken çarpıldılar. ondan sonraki hikaye kedi-ciğer ilişkisi. giderayak boklayabildikleri kadar bokluyorlar. akılları sıra intikam alıyorlar. yenildiklerini anladılar ve hazmedemediler.

not: burada atıp tutuyoruz da tanımadığı ve kendince beğenmediği insanlara bu kadar kin besleyen kitleyi görünce gerçekten korkuyorum. bir de burası ekşi sözlük. sözde biraz daha bilinçli insanların olduğu bir ortam. adam, "adem iyi insan." diye tutuyorum diyor sonra sırf birisini tuttuğu için ve diğerlerini sevmediği için o dört insan hakkında birbirleriyle yattıklarından tut, "orospu" diyecek kadar aşağılaşacak seviyeye geliyor. ulan sen "iyi insan" diye birisini tutuyorsun da önce dön bi kendini tut davar. sen bu karakterle o adaya git, bir de atıyorum geçmişin ilhan mansız falan gibi parlak olsun, o sabriye'yi sen var ya gece uykusunda boğarsın. sen birisini iyi olduğu için falan tutmuyorsun kardeş. sen komplekslisin. başarılı insanlara karşı içinde inanılmaz bir öfke var. sen kendi hayatında senden başarılı olan insanlara diş geçiremiyorsun ve izlediğin programda kendin gibi gördüğün niteliksiz insanların başarılı olanlara yaptığı "dayılıklar" hoşuna gidiyor. şu programı ilk kez bu sene takip etmeye başladım ve gerçekten bu "destekçileri" gördükçe akp'nin aldığı oy oranının neden bu kadar yüksek olduğunu daha iyi anladım.

birilerini tutanlara laf etmiyorum, hatta abartılı olmayan küfürlere de bir şey demiyorum da bazı insanlar gerçekten çok aşağılık, çok kindar, çok ürkütücü.
  • bayık tv dizilerinden kendimi survivorın uyuşturucu kollarına atıyorum evet!

ve acıyorum furkanla semaya. halbuki az insan olabilseler bu yılın şampiyonu olabilirlerdi. evet çok iyisiniz parkurlarda ama bu çirkinlikle nasıl olacak. tanıtımdan anlaşıldığı kadarıyla şahika ağzı laf yapıyor diye kalıyor sanıyor furkan, karakter olmazsa olmaz diyor. sakin ol şampiyon biz de onu diyoruz karakter lazım işte...
  • oğlunu göremediği için tepki gösteren bir kadın sinsi, kötü kalpli, cazgır olarak lanse edilirken, iki oyun alınca (ki hala en başarısız yarışmacı) yanındaki daha başarısız bir yarışmaciya karşı üstünlük kurmaya çalışan, onu ezen, rencide edici kelimeler kullanan hatta abartıp "sana acıdık seni yanımıza aldık" gibi cümleler kullanan kadın saf ve temiz olarak anılabiliyor. iki yüzlüsünüz.

şahika denilen fuzuli işler rekortmeni bu zaman kadar ne yapmış adada. ne yapmış oyunlarda. sabriye denilen boksör müsveddesi kaç kere taşımış takımı. bana bağırıyorlar, beni dışlıyorlar diyerek ağlayan iki yarışmacı. düşünün ben bu insanlar yüzünden aç kalacağım, bu insanlar yüzünden eleme adayı olacağım, bu insanlar yüzünden ailemden haber alamayacağım. kusura bakmayın ama az bile yapıyor.

çok istiyorsa kalkıp oyun alsın diyorsunuz. ulan bu kadın nereye kadar oyun alacak? nereye kadar onların açıklarını kapatacak? takım olmanın olayı bu değil mi zaten? ben kaybettiğim de sen beni telafi edeceksin. ama yok. hep bu kadın telafi ediyor. hep bu kadın kazanıyor. kaybedince de suçlu oluyor. 3 hafta yoktu da tokat manyağı olmadılar mı? döner dönmez oyun vermez oldular be. bu kadar iki yüzlü olmayın. madem bu kadar vasıfsızsınız madem bu kadına bu kadar muhtaçsınız o halde de serzeniş ettiğinde de laf etmeyeceksiniz. ya da çıkacaksın iki oyun da sen alacaksın. anca konuşuyorlar orada.

genel algıya rağmen ben adem'den nefret ediyorum. bu iki çöpü o musallat etti başımıza. ben bunlar yarışırken artık izleyemiyorum bile. sonu belli başı belli. belki şansları yaver giderse parkuru tamamlarlar. bu kadar başarısız olup da bu kadar kompleksi olan başka insan görmedim ben. hep adem'in suçu bunlar. neymiş temiz kalpliymiş. gitsin hayır kuruluşlarında çalışsın o zaman. burası survivor. çöpleri yanına toplayarak hiç bir şey olmaz. ünlülerin başarısızlıklarının tek sebebi adem'dir. kendi performansı iyi olabilir ama takımı bu kadar güçsüzleştiren adem'dir.
  • çocukken çalışmaya başlayanlarda hastalıklı bir para hırsı ve karakter sorunu oluyo. 1 gr. menfaat kazanmak için kendilerini afişe etmekten çekinmiyorlar. siz , siz olun çocuğunuzun çocukluğunu yaşamasına izin verin.

furkan, çılgın sedat, nihat doğan hepsi böyle. buna çocukluğunu, gençliğini yaşayamamış sema gibi atletizm'le yani sadece performansa dayalı sporlarla uğraşan sporcularda dahil.(dövüş sporları sosyal sporlardır o yüzden bu kıstasa dahil değildir.boksörler falan hep renkli simalardır).

bu karakterler hayatlarını sadece rakibini ezmek ve ''başka'' olanı düşman gibi görerek geçirirler.

bugün sema'nın rakip takımla yapılan şakalaşmaya verdiği tepki aslında ne kadar acınacak durumda bir ruh haline sahip olduğuyla ilgili ip uçları verdi.geçen sene nagihan'da böyleydi.elenmemek için herkese gide gide darmadağın oldu.
  • bu arada ben o adada herkesin elinden geleni yaptığını düşünüyorum. olmuyorsa da olmuyordur zaten herkes görüyor salak değil millet. performansıyla şimdiye kadar çoktan elenmiş olması gereken şahika buralara kadar geliyorsa dönüp de bir sormaları lazım kendilerine.
    geçen yıldan hiç mi ders almadınız ? hadi bütün survivor'ları bir kenara bıraktım geçen yıl herkes izliyordu illaki gördünüz bir şekilde neler olup bittiğini. tuğba özay nagihan'ın onun üzerine gitmesiyle oylama 1.si olmuştu. yine gizem kerimoğlu kötü performansıyla kaç hafta elenmedi.
    birilerine performansı yüzünden pervasızca yüklenildiğinde insanlar şunu diyor; "yahu tamam alamıyor oyun ama niye bu kadar hakaret edip dışlıyorsunuz?"
    ya kim ister orda oyun kaybetmeyi allah aşkına? oyun kaybedince kafadan aday oluyorsun. giden herkes de 1 hafta daha kalmanın hesabını yapıyor. şahika'nın, sabriye'nin kapasitesi buysa kendi hallerine bırakıp halkın gözünde mağdur olmalarına izin vermeyeceksin.

bir de şuna kıl oluyorum. "mağduru oyniyor halk da buni yiyur" diyenler sema'nın bağcıklarla kendine bağladığı oğlundan niye bahsetmiyor anlamıyorum. gözünüz bir adem'e, sabriye'ye, şahika'ya açık mk. bu kadın bireysel röplerde en çok ağlayan yarışmacılardan biri. iyi yarışanlar kendilerini acındıramıyor heralde.

adem'in bir kez bile "bana şunu yaptılar, ben hasta hasta yarıştım, anamı bubamı göremiyom ühü, beni çok dışladılar, ben zamanında para kazanmak için şunu şunu bile yaptım" dediğini duyanınız var mı? adem ne yapmışta mağduru oynamış?

hak savunmanın adı mağduru oynuyor olmuş.
  • anıl adlı yarışmacının turnayı gözünden vurduğu yarışma. "adem'i çok seviyorum" dedi. adem'in fanları kendisini ilk potada destekleyecek kamil'in haberi yok. sonra kendi de şaşıracak. sevdim seni anıl oğlan.
  • kadınların bu formatta asla şampiyon olamayacağı yarışmadır.
    survivor kadınlar - erkekler yapılması gerek. ancak o zaman olabilir.
    kadınlar ve erkekler arasında bazı farklar vardır. fiziksel ve duygusal anlamda bu farklılıkları kabul etmek gerekiyor. örneğin, kadınlar özellikle de anne olunca erkeklerden çok daha duygusal yaklaşıyorlar olaylara. bunun yanında, aynı parkurda çok iyi bir erkek ve çok iyi bir kadın yarışsa bile, erkek yarışmacı muhakkak ki daha sert canlı olduğu için bir punto daha başarılı olacaktır. kadın ve erkek ayrı ayrı kendi hemcinsi ile yarışsa bile, aynı oyunu erkekler de oynadığı için erkek yarışmacıların performansı doğal olarak daha çok göze çarparak erkek daha başarılı görünüyor. kadınlar, resmen hem diğer kadınlarla hem de erkeklerle yarışıyor kendilerini göstermek ve şampiyon olmak için. adil değil.
    yap bakalım sadece kadınlar arasında bu yarışmayı, işte o zaman örneğin semanın fiziksel olarak ne kadar güçlü olduğu, veya şahikanın manevi anlamda ne kadar survivor olduğu net olarak görünürdü. ama farklılıkları olan iki cinsi koymuşsun oraya, aynı sınavı veriyorlar. eğitim sistemimiz kadar saçma bir sistem bu.
    şu örnekte daha iyi anlatabilirim
    kısacası bu formatta asla bir kadın şampiyon olamaz. kadın erkek eşitliğine toplumsal genel geçer görüş anlamında inanmıyorum. kadın ve erkek birbirinden farklı, ama ikisi de kendi meziyetleri, zaafları, şansları ve güzellikleri olan canlılardır. her biri kendi içerisinde değerlendirilmelidir diye düşünüyorum.
    peşin not: kadınım.
  • volkan hala kuytularda erdi'ye 'gökhan da bugün kötüydü bık bık' ediyor. sözde konseyde onun adını söylemesini legalleştireye çalışıyor. ulan hıyar, bugün kaç kere kıçının üstüne düştün, tek oyun alamadın, seninle aynı rakiple yarışan gökhan, atışta kılpayı- salise farkı, kamera kayıtlarına baktılar- kaybetti. insan azıcık utanır. kasaba kurnazı seni.
    bu arada bu sema için yüz kişi demiş, ben de diyorum; bu kadar dayanamıyordunsa hasrete, oraya, şöhret ve para kazanmaya gelmeyeydin. senin ne ayrıcalığın var?
    bu ebeveynlik durumundan bu kadar ayrıcalık,ilgi talep edilmesine, ya da üzerinden sahne yapılmasına çok sinir olmaya başladım. çok 'antipatik bir problem' olmaya başladı artık.
102 entry daha