şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bu yılki survivor'ın son derece sıkıcı olmasından mütevellit kendini ve acun ılıcalı'yı bekleyen acı son ve gerçek. at yarışı izlemekle bu yılki survivor'u izlemek arasında fark yok. ilkel şoven duygulara hitap eden uyduruk bir türk-yunan mücadelesi. artık yemezler halk renkli simalar istiyor, gerçekten eğlenmek gülmek istiyor, güzel kızlar yakışıklı erkekler hoş vücutlar istiyor. seda ocak'ın kezban hallerini hikmet'in hanzo hallerini istemiyor. bunları izleyeceğime gider at yarışı izlerim 10 kağıt da para atarım en azından para kazanma şansı var. ezcümle bu seneki survivor: olmamış. otur sıfır acun efendi.
    (bkz: ıyyynitt bikilimmm)
    edit: son 2 günün ratinginin hiçbir önemi yok zira insanlar beklentiyle açtı baktı survivora ancak zamanla düşeceği aşikar. durumu anlamakta zorluk çekenler için örnek: hep iyi sandviç yapan büfe yeni sandviçler çıktı taze taze diye duyuruyor ve büfeye kuyruk oluyor. ancak alıp yediğinizde görüyorsunuz ki sandviç berbat eskisiyle ilgisi yok. haliyle bir dahakine ilgi düşecek.
  • tespitini yapmak için henüz erkendir.
    başlayalı daha iki gün oldu.bekleyelim bi süre.
  • acun'un "evet çok iyi geldi, x de yetişti", "attı olmadı" gibi nidalarından gına geldi.

kendini dünyanın merkezi sanan ego zehirlenmesi yaşayan yarışmacılar bıktırdı.

3 günlük yarışma ardından tv8'de yapılan survivor programları baydı.

şahsen dün bir bakayım dedim, 5 dakika sonra kanalı değiştirdim.

yarışmanın kabak tadı vermesinden dolayıdır.
  • doğru olmasını umduğum tespittir. acun'un yarışmacı seçimlerinde ne kadar popülist olduğunu biliyoruz. nerde ego manyağı, kas yığını, marjinal tip varsa dolduruyor programa. bir tane de efendi, düzgün adam yok. gerçi o da haklı. türk halkı, osuruktan şeyleri dert edip sıkıntı çıkaran, kamyon arkası sözlerle aforizma kasan tiplere prim veriyor.
  • karşısında mehmet aslantuğ'lu, ayça bingöl'lü, nur fettahoğlu'lu, furkan andıç'lı, afra saraçoğlu'lu (bkz: kardeş çocukları) gibi bir dizi olmasının sebep olduğu durumdur...

o değil de buradan bakınca harbiden de kadro iyiymiş
  • yıl olmuş 2019 survivor mi kaldı dediğim durum. biz onu en son 2011-12 gibi izliyorduk. sonrası lecce-cagliari maçını banttan seyretmekten zevksiz hale gelmişti.
    not:acun'a olan gıcıklık minimum tutularak entry girilmiştir.
  • millet bıktı artık kutuplaşmalardan, millet düşmanlığından. çekirdeklerinizi alın izleyin şimdi.
  • 30 sene oncesi amerikan showunun hala isitilip isitilip sunulmasi.

bi de anlamadigim ne izliyorsunuz? palmiye agaclari, hindistan cevizleri mi cok exotik geliyor, arkadaslar dominik cumhuriyeti oyle balta girmemis orman falan degil, hele bu survivor un cekildigi yerler tamamiyle turistik bildigin alanya, kemer, resort hoteller var bi 5-10 dk otesinde oyle yerler yani. gittigim icin soyluyorum.

belki 20 sene onceydi, ilk survivor i izlemistim. daha sonrasinda tum bu gibi showlari, tanidigim bir produktor arkadasimin anlatmasindan sonra, yani cogunlugu mizansen, onceden planlanlanan, planilmasa bile o oyunculari o sekilde davranacak sekilde manipulelerle, hic bir dogalligi olmayan, sahtemsi sampiyonluklar oldugunu duydugumdan beridir izlemem.

su siralarda gordugum en hakiki survivor, discovery channel di sanirim, adini unuttugum tamamiyle insanin ilkel kosullarda hayatta kalma cabasini gosteren bir show du. uyeligim olmadigi icin tumunu izleyememistim. ne oldu bilmiyorum simdi.
  • acilen survivor türkiye-ukrayna’nın çekilmesi gerektiğini gösteren durum