şükela:  tümü | bugün sorunsallar (8)
  • konudan bağımsız olarak, yunus emre yarismadan cikinca beni bul kardesim.. agzini burnunu kirmam lazim bunun boyle kıl birini görmedim.

edit: özelden arkadaşlar sağolsun uyardı adam mma dövüşçüsüymüş. emre allahından bul kardeşim ben pas diyorum.. sen beni bulursan da iyi koşarım yakalayamazsın uğraşma boşuna.
  • oğlum bir insan bir insanı reddederken ben seni ersin korkut olarak görüyorum der mi lan. acıma duygun da mı yok ablacım.
  • yıl 2020 olmuş survivor ne amk. yok sms birincisi yok dokunulmalık yok üçlü eleme yok acun eleneni açıklayacakken 18 tane reklam. gırla dalaverenin döndüğü kurgu oğlu kurgu boş yarışma. bide bunun survivor panorama diye bir yan tv programı vardır ki evlere şenlik ... adamlar ciddi ciddi kamera karşısına geçip yarışmayı değerlendiriyor.
  • her sene aynı hikaye:

bir adet eski futbolcu
    bir adet profesyonel dövüşçü
    bir adet fitness antrenörü
    bir adet su sporlarıyla ilgilenen kadın ya da erkek yarışmacı
    birkaç tane atletizmci
    birkaç tane sosyal medya ünlüsü
    birkaç tane amacı sadece polemik çıkarmak olan fiziken güçsüz yarışmacı
    birkaç tane az ünlü kadın manken
    birkaç tane de eğitim düzeyi yüksek yarışmacı (bakın burası çok önemli)

olay şudur: halkın içinden gelen kaba saba dövüşçümüz gelir gelmez güzel kızları ve diğer erkekleri yanına alarak liderliğini ilan eder. fitness antrenörü gencimiz de dövüşçü gencimizin getir götürcülüğünü üstlenir. tabii bu noktada özellikle kadroya dahil edilmiş eğitim düzeyi yüksek yarışmacılar çok önemlidir. bu arkadaşlar sorunlarını şiddetle çözmeye alışmış, iletişim becerisi düşük dövüşçümüze yukarıdan bakarak her fırsatta onunla tartışırlar. dövüşçümüzün iletişim becerisi düşük olduğu için ağzı iyi laf yapan rakipleri karşısında tartışmanın bir noktasında kendini ifade etmek için bağırıp çağırmaya ve hatta yumruklamanın kıyısından dönecek saldırılara başlar. tabii ki halkımız cehalete övgüyü çok sevdiği için kaba saba dövüşçümüzle kendileri arasında bir bağ kurarak onun tarafını tutarlar. eğitim düzeyi yüksek yarışmacılarımız ise son haftalara kadar adada kalarak bu sosyal sınıf dengesini korurlar.

adadaki ikinci önemli kişi atletizmci kadın yarışmacıdır. bu yarışmacı kesinlikle diğer kadın yarışmacılara göre çok çok iyidir ve her şeye rağmen her zaman dövüşçü gencimizin yanındadır. bu hanım kızımızın son dörtteki yeri garantidir. aslında formaliteden yarışır.

geri kalan yarışmacılar figürandır, hepsinin ayrı ayrı yan hikayeleri vardır. yarışmayı izlenebilir kılmak için boktan sebeplerden kavga çıkarırlar. model olanlar erkenden elenir. ekseriyetle sporcu kadınlardan bir tanesi büyük hayal kırıklığı yaratarak günah keçisi haline gelir. asıl olaylar atletizmci hanım kızımız ve dövüşçü gencimizin ittifakıyla eğitim düzeyi yüksek yarışmacıların ittifakı arasında yaşanır. sonunda iki ittifakın liderleri çarpışır ve dövüşçü kardeşimiz birinci olur.
  • benim anlamadığım bu kadar oyun oynamak için neden taaa dominic e gidildiği.
    devamlı oyun oyun oyun..

ilk survivor ı hatırlıyorum. ateş vermediklerinden odun ile ateş yakmak için elleri parçalanmıştı. şimdi bir doğalgazlar eksik.

madem yalnızca oyun oynanacak. büyükçekmece sahilde çekseydin..

ha bu arada artık izlemediğimi söylemek istiyorum. ne zaman ada yaşantısı bitti. o zaman benim için sörvayvır bitti.
  • acun ılıcalı’nın egosunu beslemesi kabak tadı verdi.

tamam ayak tenisinde ve futbolda profesyonel futbolcu sercan’ı yendin, voleybolda senelerce voleybol oynamış evrim’i yendin, basketbolda profesyonel oynamış barış’ı yeniyordun berabere bitirelim dedin..

tamam ya kral, sensin. her şeyin en iyisi sensin, sen yenilmezsin, seni kimse yenemez, sen en güçlüsün.

yarışmacıların instagramda gördüğü ilgiyi bile kendine çekmek için sürekli canlı yayınlara başladın, instagramı diline doladın.

bak artık kabak tadı vermeye başladı, sürekli bir kurgu var onun da farkındayız. reality show bahane egoyu beslemek şahane.

tamam anladık, senin de dediğin gibi dominikte 3 gün kalınca sıkılıyorsundur, ama yetmedi mi? ingiliz atı gibi her gün yarıştırdığın yarışmacılarla aşık atıyorsun. bilinçli herkes barış ve berkan gibi basketbol geçmişi olan adamların seni ve saz arkadaşlarını tokat manyağı yapacağını bilmiyor mu? en iyi sen biliyorsun ya neyse.

sercan ayak tenisinde seni 2-0 yenerken 3-2 yenilmesi falan, evrim nisa ikilisi seni tokatlerken birden yenilmeleri falan, barış berkan ikilisi içinizden geçecekten birden sizin öne geçip, sizi yakaladıkları an hadi berabere bitsin demeler falan. tabii lan kurgu falan değil, kesin yaşanmıştır senin galibiyetlerin. kaybedersen imajın zedelenir, kaybedersen dalga konusu olursun, kaybetmemelisin. çünkü kanal senin, yarışma senin, yarışmacılar da senin işçilerin. hakiki tosun paşa sensin, tebrikler.

debe editi: şampiyon barış ya da cemal can olur.
  • yasin’in gonuller uzerindeki etkisi > damat tuncer’in palu ailesi uzerindeki etkisi.
  • browni açık arttırma
    nisa : 50
    sercan : 1000
  • acun: size bunu ödetirim yaptığınız büyük ayıp!

yunus emre: acun abi siyah renk benim hep favorimdi çok severim sende efsane adamsın
  • yalnız gözden kaçan ve kimsenin konuşmadığı bir durum var o da sercan efendi'nin acun tarafından konseyde bozulması;

sercan aklı sıra galatasaray zamanında fatih terim ile çalıştığını vurgulayacak ve prim yapacak. hırsım fatih hocadan geliyor o yüzden böyleyim ayakları yapıyor hatta acun'u da olaya çekmeye çalışıyor "siz de tanırsınız fatih hocayı çok hırslıdır" gibi zarf atıyor.

oğlum acun bu lan yer mi? tabi ki yemez. o da karşılık veriyor; "geçenlerde fatih hoca ile konuştum ama hiç senin hırsından bahsetmedi daha farklı şeyler konuştu, ama hırs demedi."

sercan sercan sercan allah'ım o nasıl bozulma o nasıl bir aptallaşma umarım çıkınca izlersin de görürsün yüzünün aldığı hâli, allah düşmanıma yaşatmasın. yüz ifadesinden rezil olduğu anlaşıldı.