şükela:  tümü | bugün sorunsallar (7)
21674 entry daha
  • yarın yine bol sürünmeli bir parkur var gibi, ekstra olarak tırmanma da koymuşlar. berkan ve barış gibi uzun adamlar için çok zor bir parkur; hem o cüsseyle eğilmek hem o cüsseyle tırmanmak...

tahminim 2'si de kötü performans gösterip gerildiler ve birbiriyle kavga ettiler. yunus emre'nin kafası büyük ihtimal sercan ve elif'te, hem berkan'ı önce seçmeleri hem ödüle götürülmediği için ''lan satılıyor muyum!?'' diyordur. emre'nin kafası rahat olmayınca biliyoruz ki kötü performans sergiler. elif'in zaten sülalesi rahat, hatta kendi takımından tehlikeli bulduğu 1-2 kişinin potaya girmesini özellikle isteyebilir, son 2-3 haftadır overdose efendi kız imajı çizmeye çalışıyor ama zamanında kimleri yediğini biliyoruz. bu oyunda bir tek sercan iş yapar gibi geliyor.

rakipte de rezil evrim var ama barış, yunus emre ve berkan gibi isimlere karşı ekstra hırslı oynuyor. ardahan ve yasin için uygun parkurlar bunlar zaten. fragmanda da nisa'yı dua ederken gördüysek oyun kesin mavilerde diyebilirim. mavi takım kaybetse o sahneyi hayatta koymazlardı. tahminim: 10-7 mavi takım üstünlüğü.
  • survivor yapımı skandal bi hayata bu gece oynanan sembol finali ile imza atmıştır. daha önce yapılan araba sembol finalinde her sembole 2 can + finale çıkana 1 can + herkese 1 can verilmişken, daha önemli finale yaklaştığımız bu dönemde nisa'nın 5 sembolü olduğu için arada rekabet yaratmak için skandala imza atıldı. o sisteme göre nisanın 12 canı olmalıydı.

1. neden araba finali gibi sistem yapılmadı? o zamanki sisteminiz kötü müydü?
    2. neden araba finali bu sistemle oynatılmadı bu sistem daha iyi değil mi?
    3. neden aynı takım arkadaşları yarışmadı da takım oyunu gibi oynandı?
    4. neden finalde tek tip atış vardı?
    5. neden bir kişi aynı kişi ile 5 kere yarıştı?
  • niye üzüyorsunuz su çocugu allah askına, dün sercan bugün elif. emre olsa satmazdı sizi böyle. kimi sevse terk edilen bahtsızlar gibi cocuk, kosulsuz sevgi veriyor ama kıymeti bilinmiyor.
  • 2-3 gündür parkurlar ve atış yerleri neredeyse aynı.

yani resmen birilerinin daha iyi olduğu parkur ve atışlar seçiliyor. normalde elif solak ve bundan dolayı son zamanlarda atışları çok kötüydü. hatta bu yüzden ünlüler takımının dağılmasına ve bir çok oyunu kaybetmelerine neden olmuştu.

başka bir parkur ve atış olsaydı, elif birinci olamazdı. dediğim gibi solak olduğu için atışlarda ağır kalıyor ve rakipleri bunu iyi değerlendirip elif'i çok rahat yeniyorlar.

kısaca bir kaç gündür sercan, elif ve bunlarla beraber iki ismi daha sürekli ön plana çıkarma derdindeler. neyse, istedikleri gibi elif'i aradan çıkarmış oldular.
  • eeeey gandalf kılıklı murat özarı , ne oldu lan harika takımın siz anca sütlaç yersiniz. yine haplanmışsın amk kafa bi dünya
  • bu survivor ekstra survivor'dan daha eğlenceli yemin ederim.
    semih'in murat'ı tokatlaması, adamın kopurmesini izlemek çok komik hahah
  • murat özarı allah aşkına bi sus yaa...
    ne çene var arkadaş..gece gece başımı ağrıttı...bu adamı takdir de etmiyor değilim...bu kadar soz alıpta boş konuşmakta büyük başarı...
  • *programa dair son yorumum*

bu benim survivor'a dair yapacağım son yorum olacak, çünkü bir bölüm daha izlemeye tahammül edebileceğimi sanmıyorum. şampiyonluk için berkan, barış ve cemal can'dan başka favorim yok. bölümleri izlemek sonucu değiştirmeyeceği için, yalnızca finali izlemeye karar verdim.

favorilerimin bu üç isim olmasının nedenleri üzerine sayfalarca yazılabilir ama ben başka şeylerden bahsetmek istiyorum.

insan özelliğidir, yarıştan ziyade insan ilişkileri daha çok dikkatini çeker. ve bize servis edilen programın da bir reality show olduğu iddia ediliyor. eğer öyleyse, biz bu yarışmacıların hayatına dair hiçbir şey neden izleyemiyoruz? yani biri çıkıyor biz ara ara dertleşiyoruz diyor, biri çıkıyor biz onu maça hazırlıyoruz diyor, biri çıkıyor başka bir şey söylüyor ama bunun sessiz versiyonu dahi yayınlanmıyor. ada hayatına dair gözümüze sokulan tek şey evrim ve herhangi bir konu hakkındaki uzun uzun anlattığı görüşleri. (kendisi ile meslektaş olmamız hususunda bir miktar kırgınım eğitim sektörüne)

bir bölüm bakıyoruz iki kişinin arası müthiş iyi, bir sonraki bölüm bakıyoruz birbirleri ile muhatap dahi değiller. tamam, aralarında sorunlar yaşanmış olabilir, ki öyle de olmuş zaten anlayabiliyoruz. ama kamplarında yaşanan sorunları bize asla yansıtmadıkları için, mantıksal hatalar oluşuyor. acun medya, iyisiniz hoşsunuz da, sahneleri kestiğiniz zaman bütünlüğü bozuyorsunuz. hikaye bütünlüğünü korumakta vasatın altındasınız.

özellikle iki kişi arasındaki iletişimin bütünlüğü berbat. iki kişi arasında yaşanan iyi iletişim de, kötü iletişim de bizlere yansıtılmıyor. gerilmeleri kesiliyor, yakınlaşmaları da. çok merak ediyorum, tam olarak neyden korkuyorsunuz?

ben reality show olduğu iddia edilen bir programda sadece kurgu ekibinin izlememizi istediği kadarını izlemekten sıkıldım. her gün 4 saat program yapıyorsunuz, biz de izliyoruz. ama gerçek şeyler izlemek istiyoruz. kurgu izlemek istesek dizi izlerdik.

*programa dair son yorumum*
  • survivor ekstra programındaki "survivor yorumcusu" mesleğini yürüten arkadaşlar murat ve semih.

hani siz sürekli kavga ediyorsunuz ya. işte bunu sırf reyting için yalandan yaptığınızı çoğu salak anlamaz ama biz yemeyiz *

not: aman. sadece ara ara survivor programını izleyen biriyim.
  • arkada şu extra zimbirtisi açık hiç dinlemiyorum bıdı bıdı yapıyorlar, asla survivor izlemem tayfadan değilim, izlediğim zamanlar da olud. neyse konumuz bu değil, extra'daki sema'nin memintolar da tombiktoymus maşallah, silikon yaptırmış galiba ve sanırım sütyensiz. bunu yazmaya geldim evet.
6719 entry daha