şükela:  tümü | bugün sorunsallar (7)
 • yunus emre sempatik veya troll fln değil.bildiğin kafası çalışmayan, cahil ve iki kelimeyi bir araya getiremeyen bir yarışmacı.troll'lük biraz mizah, zeka ve sempatiklik ile olur cemal can ve nisa gibi. yunus emre cahil karşısındakine nasıl davranacağını bilmiyor ve kelimeleri seçemiyor.bunu seven tayfa recep ivedikçidir kesin.abimde abim, yok burası şöyle iyi insanlar böyle iyi insanlar, dezenfekten yok mu muhabbeti.belli zamanında gönüllüler çok canını sıkmış fln ama az zeka kokan hareketler yap öyle vur lafını.
 • yakışıklılık konusuna hiç girmeyin arkadaşlar. sarı papatya hariç kalanlar sokakta görsen dönüp bakılmayacak tipler.

  evet yere göğe sığdıramadığınız cemal da dahil. ister sakallı ister sakalsız ister her yerini şişirsin asla ortalama üstü olamaz. anca ortalama belki.

  arttırıyorum sarı papatya yanında ki çomar tipler olmasa danimarka, izlanda'da vs bir yarışma izliyormuş hissiyatı veriyor.
 • anlat bakalımda yunus emre ve bülent serttaş eşmiş. müthiş bir bölüm geliyor galiba
 • nisa ve cemal eski adada seks yaptilarsa kahrimdan bir daha izlemeyecegim yarisma olacak.
  şu eski ada mevzusunu bilen varsa beni yesillendirsin.
 • cemal ve nisa’nın eski kampa gitmeleri ayyuka çıkmasıyla iyice çocuk parkına dönmüş yarışmadır.
  bir yarışmacı burada iyiden iyiye mental bir problem yaşıyorsa kendisine bu zamana kadar yarıştığı için teşekkür edilmeli ve yarışmadan gönderilmelidir.
  zamanında köpek balığı yakalayan bozok gören ve murat ceylan vardı, 1 baklava için kendini oyun parkurunda parçalayan merve aydın vardı, karşı adaya yüzen gizli sakat tolga karel vardı ama şimdi elinde bir avakadoyla bebek gibi davranan, sırf yeni kampı sevmedi diye adadan adaya gezen, eline boya kalemleri verilen, canı sıkılınca kliniğe yatan ergen eğleme yerine döndü.
  başka yarışmacılara böyle imtiyazlar tanındığını görmedim mesela 2016’da semih “bugün yarışmasam mı?” tarzında bir soru soruyor ama acun’dan olumsuz bir yanıt alıyor. nisa kardeşimizin ise oyuna çıkması onun parkuru beğenip beğenmemesine bakıyor, resmen yarışmayı klinik-parkur arasında “spor müsabakası” havasında götürüyor. oh ne güzel iş. yat babam, klinik benim eski kamp senin gez babam, gönüllü kızları zaten yazılamıyor elenme babam.
  burada yaptıkları ne kadar çok gömülse de hakkını vermek gerekir ki kadınlarda ve yarışma genelinde 305 oyunla en çok oyuna çıkan ve en çok galibiyet alan kadın evrim ama evrim’e de panorama yorumcuları “yatarak survivor geçiriyor” yakıştırması yapıyor ve bunu diyenlerden biri de geçen seneyi yatarak geçiren melisa. nedense nisa’nın keyfi oyuna çıkmamalarını evrim yeri geldi karşı takımdan 3 kızla oynayarak kapatmaya çalıştı ama bunlar hiç konuşulmuyor o masada.
  mesela panorama yorumcuları paso nisa’yı kolluyor. “beni yazma” demesine rağmen nisa’nın yasin’i yazması “türkçesi bozuk, anlamamıştır”a getiriliyor ama nisa istediğinde birçok şeyi anlayıp açıklayabilecek bir kız ve bunu ropörtajlarda da gördük. ayrıca allah aşkına “beni yazma” demenin neresi anlaşılamaz?
  sonuç olarak nisa’yı formatın yarısına uyum sağlamadığı için kesinlikle şampiyonluk adayı olarak görmüyorum. eğer kadınlardan bir şampiyon çıkacaksa elif’i, erkeklerden ise barış ve berkan’ın bu işi götürebileceğini düşünüyorum.
  edit: inanmayanlar olmuş, ilk satırda “merhaba murat, adalar birleşti ama hala eski kampta takılıyoruz” yazıyor
 • izlemekten sıkıldığım ve hatta elemeler dışında izlememeye başladığım yarışma. çünkü sürekli ağzına emzik verilen torpilli yarışmacılardan, bağırıp çağıran, ortalığı karıştıran tiplerden, benzer parkurlardan oynanan benzer oyunlardan, sosyal medyanın sürekli öne çıkarılmasından, açık ara giden bir yarışmacıya rakip bulmak için dört koldan yapılan yıpratmalardan sıkıldım. barış’ı severim ama zaten onu yeterince tanıdım ve o kendini ön plana atmak için kıvranmıyor, mutsuz görünüyor. parkuru parçalayan barış’ı izlemek daha keyifliydi, olsun. elemelerde ona destek veririm olur biter.
  ek: barış‘ın takımıyla basket maçı olursa onu da izlerim ama.
 • survivor kızlar-erkekler vardı. hakan hatipoğlu erkekler adasındakilerin alayından daha güçlüydü ve her oyunu alıyordu. o dönem hakan çok seviliyordu. bunu farkeden erkekler adasındaki orta yaşlı ve göbekli dayılar birlik olup hakanın adını yazmışlar akşamına da hakan gitmişti. işte survivor oydu abi. doğada çok göze batan, çok güçlü geçinen adam kaybeder. sinsi adam kazanır, kurnaz adam kazanır. göze batan adamın kuyusu kazılır. mesela sms olayı olmasa turabi bireysel dokunulmazlığı kaybettiği an elenirdi çünkü büyük bir tehdit unsuru. kızlar erkekler dönemi sessiz sessiz merve oflaz nasıl kazandı hatırlayın (gerçi final yine sms'ti).

  ama artık program tam tersine, en popüler kim yarışına, dönmüş durumda. herkes kendini göstermek, takipçi kasmak için 50 takla atıyor. yarışmaya birkaç gündür göz ucuyla bakıyorum ve gerçekten bu konsepti seven biri olarak aşırı sıkıcı buldum. ekşide bu kadar konuşulmasına şaşırdım.

  barış denen pasif bir herif var, çenesi köşeli olduğu için ergen kızlar onu şampiyon yapacak. berkan denen hilmicem çakması var. evrim, yasin, ardahan ünlü olup bir yere kapak atma peşindeler. nisa piremses sendromlu. cemal de yarışmadan sonra dj'lik yapıp bir gecede emek harcamadan milyonları götürür büyük ihtimal, o da kerimcan durmaz tayfadan, niteliksiz biri. ünlüler aşırı silik. mert biraz survivor ruhu taşıyordu ama halkımız kurnazlık yapmaya çalışan adamı sopalarla linç etmeye hazır olduğu için çabuk elendi. diğerleri de efendi takılıp finale gitme peşinde işte. ha bir de ememey reis var, özgün bir tip, yarışmadaki tek eğlence unsuru ama sms'i kötü. özetle; şampiyon barış, ikinci cemal, üçüncü yasin tayfasından biri, dördüncü ünlülerden emre dışında biri olur. bu sıralamadan da yüzde yüz eminim. buradan da görüyoruz ki efendilik ve köşeli çene doğada hayatta kalmamız için elzem iki faktörmüş.

  acun, güzelim konsepti bbg evinin parkurlu haline çevirmişsin. koy sporcu olmayan normal insanları, parkurları çeşitlendir, ödülleri azalt. izleyelim onların birbirini yemesini, das experiment tadında.

  not: bu haliyle izlemeyin izlettirmeyin. hem sıkıcı, hem vakit kaybı. ben yaptım siz yapmayın.
 • ne avokadoymuş arkadaş. kızın yanında renk olsun diye duruyor işte. avokado olsa ne olmasa ne. parkura çıkınca bu kız, erkeklerden bile daha iyi derece yapıyor mu yapıyor, kadınlar arasında en iyisi mi en iyisi. kız parkurda konuşuyor. sembol oyunlarında konuşuyor. verilen görevlerde onun katılması yasaklanacak kadar fark yaratıyor. avantaja, en iyilere çıkmadığı olmuyor. parkur oyunlarında hep sembolü o aldı, denge gibi statik oyunlara döndü yine o alıyor. neyse tüm bunları izliyor insanlar. kıza hakkını vermenin zamanı gelecek bir elenme adayı olsun da.
 • bu arada yukarıda bir yerlerde parkuru parçalayan barış tanımlaması gördüm, adam dedemle yarışsa kimin önde geleceği meçhul.

  bugün bir parkur var mesela. bir nisa-elif mücadelesini izleyin. bir de barış ın performansını. sonra biraz olsun dürüst olun.
 • yukarıda bir miktar hater nisa ve cemal'e nefret kusmuşlar. ama işin komik yanı onlar nefret kusarken verdikleri örnekler durumla çelişiyor. önceki yıllarda karşı adaya yüzerek gidenler varmış diğer takımla iletişime geçip survivor ruhu yaşıyorlarmış; ama nisa ile cemal yakınlarındaki eski adalarına yürüyerek dönüp orada sohbet ediyorlar diye uyarı almaları gerekiyormuş...

  yukarıdaki paragraf bu kısım için yeterli. gelelim nisa'yı kişisel olarak linçledikleri konuya. neymiş nisa survivor olmayı hak etmiyormuş çünkü kafasında gözlük elinde avokado oyuncağı, sürekli ağlaması, oyunlarda oynamaması ve kliniğe gitmesi survivor ruhuna aykırıymış.

  tabii onlar için survivor sağa sola racon kesen, delikanlılık rolleri yapan, en erkekkk benim diye dolanan, birilerine küfür eden, hakaret eden, birilerine yancılık yapan veyahut birilerinin arkasından iş çeviren ve halka oynayan insanlar gerçek survivor demek.

  nisa doğal, yarışmayı psikolojik olarak kaldıramamış olabilir bunun yıpranması ile inişli çıkışlı grafikler sergilediği aşikar ama o doğal. kimsenin arkasından iş çevirmiyor, adada cemal ile kendi halinde vakit geçiriyorlar, survivor'de evrimle beraber en çok oyun oynayan yarışmacı konumundalar yani oyundan da kaçmıyor şimdiye dek sadece 3 kere oyuna çıkmadı ki sakatlık geçirip 1,5 ay yatan insanların olduğu yerde psikolojik olarak çöküp 3 oyuna çıkmamış olması da hiçbir problem teşkil etmez. bunların yanında nisa performans olarak birebirlerde en başarılı yarışmacı, genel listede ise en iyi yarışmacı konumunda 3. sıradaki yeri ile. erkek kadın fark etmeden herkesi yenecek potansiyeli var parkurlu oyunlarda ve bireysel oyunlarda.

  nisa kucağında avokado oyuncağı, kafasında gözlüğü, oyunlar oynanırken hırslı (doğal ve saf halleriyle örneğin dünkü anlat bakalım benchte oyunu izlemeyi bırakıp etraftaki çocukları seven halleriyle) komple bir yarışmacı. rol yapmıyor, olduğu gibi davranıyor. temiz kalbiyle, başarısıyla, performans konusunda sporculara atletlere taş çıkarmasıyla bu yarışmayı sonuna kadar hak ediyor.

  he nisa bu yarışmayı kazanmasa, yarın elense umrunda olur mu? asla olmaz zira son canlı yayında gelen bir soruya yanıt verdiği gibi bu yarışma onun için bir kazanım hedefi değil. o burayı deneyimlemek için gelmiş, okuluna devam edecek çıkınca, hayatından çok memnun.

  ben de onun bir destekçisi olarak şu sözle bitiriyorum bu uzun giriyi. (haters gonna hate!)

  edit: bir uyarı geldi aycan da boyalarla fenerbahçe amblemi falan çiziyormuş yani boya konusunda da nisayı niye kayırıyorlar diye ağlayanlar varmış da ona istinaden ekleyelim.