şükela:  tümü | bugün sorunsallar (8)
  • survivor kızlar-erkekler vardı. hakan hatipoğlu erkekler adasındakilerin alayından daha güçlüydü ve her oyunu alıyordu. o dönem hakan çok seviliyordu. bunu farkeden erkekler adasındaki orta yaşlı ve göbekli dayılar birlik olup hakanın adını yazmışlar akşamına da hakan gitmişti. işte survivor oydu abi. doğada çok göze batan, çok güçlü geçinen adam kaybeder. sinsi adam kazanır, kurnaz adam kazanır. göze batan adamın kuyusu kazılır. mesela sms olayı olmasa turabi bireysel dokunulmazlığı kaybettiği an elenirdi çünkü büyük bir tehdit unsuru. kızlar erkekler dönemi sessiz sessiz merve oflaz nasıl kazandı hatırlayın (gerçi final yine sms'ti).

ama artık program tam tersine, en popüler kim yarışına, dönmüş durumda. herkes kendini göstermek, takipçi kasmak için 50 takla atıyor. yarışmaya birkaç gündür göz ucuyla bakıyorum ve gerçekten bu konsepti seven biri olarak aşırı sıkıcı buldum. ekşide bu kadar konuşulmasına şaşırdım.

barış denen pasif bir herif var, çenesi köşeli olduğu için ergen kızlar onu şampiyon yapacak. berkan denen hilmicem çakması var. evrim, yasin, ardahan ünlü olup bir yere kapak atma peşindeler. nisa piremses sendromlu. cemal de yarışmadan sonra dj'lik yapıp bir gecede emek harcamadan milyonları götürür büyük ihtimal, o da kerimcan durmaz tayfadan, niteliksiz biri. ünlüler aşırı silik. mert biraz survivor ruhu taşıyordu ama halkımız kurnazlık yapmaya çalışan adamı sopalarla linç etmeye hazır olduğu için çabuk elendi. diğerleri de efendi takılıp finale gitme peşinde işte. ha bir de ememey reis var, özgün bir tip, yarışmadaki tek eğlence unsuru ama sms'i kötü. özetle; şampiyon barış, ikinci cemal, üçüncü yasin tayfasından biri, dördüncü ünlülerden emre dışında biri olur. bu sıralamadan da yüzde yüz eminim. buradan da görüyoruz ki efendilik ve köşeli çene doğada hayatta kalmamız için elzem iki faktörmüş.

acun, güzelim konsepti bbg evinin parkurlu haline çevirmişsin. koy sporcu olmayan normal insanları, parkurları çeşitlendir, ödülleri azalt. izleyelim onların birbirini yemesini, das experiment tadında.

not: bu haliyle izlemeyin izlettirmeyin. hem sıkıcı, hem vakit kaybı. ben yaptım siz yapmayın.
  • ne avokadoymuş arkadaş. kızın yanında renk olsun diye duruyor işte. avokado olsa ne olmasa ne. parkura çıkınca bu kız, erkeklerden bile daha iyi derece yapıyor mu yapıyor, kadınlar arasında en iyisi mi en iyisi. kız parkurda konuşuyor. sembol oyunlarında konuşuyor. verilen görevlerde onun katılması yasaklanacak kadar fark yaratıyor. avantaja, en iyilere çıkmadığı olmuyor. parkur oyunlarında hep sembolü o aldı, denge gibi statik oyunlara döndü yine o alıyor. neyse tüm bunları izliyor insanlar. kıza hakkını vermenin zamanı gelecek bir elenme adayı olsun da.
  • bu arada yukarıda bir yerlerde parkuru parçalayan barış tanımlaması gördüm, adam dedemle yarışsa kimin önde geleceği meçhul.

bugün bir parkur var mesela. bir nisa-elif mücadelesini izleyin. bir de barış ın performansını. sonra biraz olsun dürüst olun.
  • berkan, nisa veya cemal can’ın şampiyon olması gereken yarışma.
  • yukarıda bir miktar hater nisa ve cemal'e nefret kusmuşlar. ama işin komik yanı onlar nefret kusarken verdikleri örnekler durumla çelişiyor. önceki yıllarda karşı adaya yüzerek gidenler varmış diğer takımla iletişime geçip survivor ruhu yaşıyorlarmış; ama nisa ile cemal yakınlarındaki eski adalarına yürüyerek dönüp orada sohbet ediyorlar diye uyarı almaları gerekiyormuş...

yukarıdaki paragraf bu kısım için yeterli. gelelim nisa'yı kişisel olarak linçledikleri konuya. neymiş nisa survivor olmayı hak etmiyormuş çünkü kafasında gözlük elinde avokado oyuncağı, sürekli ağlaması, oyunlarda oynamaması ve kliniğe gitmesi survivor ruhuna aykırıymış.

tabii onlar için survivor sağa sola racon kesen, delikanlılık rolleri yapan, en erkekkk benim diye dolanan, birilerine küfür eden, hakaret eden, birilerine yancılık yapan veyahut birilerinin arkasından iş çeviren ve halka oynayan insanlar gerçek survivor demek.

nisa doğal, yarışmayı psikolojik olarak kaldıramamış olabilir bunun yıpranması ile inişli çıkışlı grafikler sergilediği aşikar ama o doğal. kimsenin arkasından iş çevirmiyor, adada cemal ile kendi halinde vakit geçiriyorlar, survivor'de evrimle beraber en çok oyun oynayan yarışmacı konumundalar yani oyundan da kaçmıyor şimdiye dek sadece 3 kere oyuna çıkmadı ki sakatlık geçirip 1,5 ay yatan insanların olduğu yerde psikolojik olarak çöküp 3 oyuna çıkmamış olması da hiçbir problem teşkil etmez. bunların yanında nisa performans olarak birebirlerde en başarılı yarışmacı, genel listede ise en iyi yarışmacı konumunda 3. sıradaki yeri ile. erkek kadın fark etmeden herkesi yenecek potansiyeli var parkurlu oyunlarda ve bireysel oyunlarda.

nisa kucağında avokado oyuncağı, kafasında gözlüğü, oyunlar oynanırken hırslı (doğal ve saf halleriyle örneğin dünkü anlat bakalım benchte oyunu izlemeyi bırakıp etraftaki çocukları seven halleriyle) komple bir yarışmacı. rol yapmıyor, olduğu gibi davranıyor. temiz kalbiyle, başarısıyla, performans konusunda sporculara atletlere taş çıkarmasıyla bu yarışmayı sonuna kadar hak ediyor.

he nisa bu yarışmayı kazanmasa, yarın elense umrunda olur mu? asla olmaz zira son canlı yayında gelen bir soruya yanıt verdiği gibi bu yarışma onun için bir kazanım hedefi değil. o burayı deneyimlemek için gelmiş, okuluna devam edecek çıkınca, hayatından çok memnun.

ben de onun bir destekçisi olarak şu sözle bitiriyorum bu uzun giriyi. (haters gonna hate!)

edit: bir uyarı geldi aycan da boyalarla fenerbahçe amblemi falan çiziyormuş yani boya konusunda da nisayı niye kayırıyorlar diye ağlayanlar varmış da ona istinaden ekleyelim.
  • anlat bakalım oyununu izledim. eleme yapsan bu kadar angutu bir araya getiremezsin. nasıl denk gelmiş hayret.

kelime disiplin cezası, anlatan sercan denyosu...

- sen bana bişiy yapıyosun, ben seni bişiyle bişiyliyorum.

- !!!???

link
  • bayram'ın 1. günü (24 mayıs pazar) yayınlanacak olan anlat bakalım özel bölümündeki eşleşmeler belli olmuş. *

gönüllüler

barış - cedi osman
    cemal - ezgi mola
    yasin - hadise
    ardahan - sarp apak
    berkan - gupse özay
    evrim - yılmaz morgül *
    nisa - enis arıkan

ünlüler

elif - murat dalkılıç
    aycan - emre belözoğlu
    sercan - burak yılmaz
    yunus emre - bülent serttaş *

bana göre en güzel ve mantıklı eşleşme barış ile cedi osman olmuş.

ameliyat reis ile bülent serttaş eşleşmesinin çok komik olacağı kesin! *

yılmaz morgül ne alaka onu tam anlamadım. kendisi cümlesini bitirene kadar süre biter zaten. * veya oyun esnasında aniden dua etmeye başlayabilir! *
  • anlat bakalım'da sercan yıldırım ile burak yılmaz eşleşmiş. bu ikili ancak gol kaçırma yarışına girer yav.
  • acun iyice yeni nesilin saçma popülerlik unsurlarına kendini kaptırmış. youtuber ve instagram fenomeni hayranlığı var resmen. televizyonun döneminin geçtiğinin farkında ve boktan yeni nesilin tepkilerine göre hareket ediyor sürekli sosyal medya çöplüğünü her şeyin önüne koyuyor.

maalesef yeni kitle bu youtuberlar, fenomenler, hiç bir sike derman olmayan yayıncı adı taşıyan tipler ve daha nicesi. olum her şey ne ara bu kadar boş hale geldi.

bu 2000 lerde ve sonrasında doğan nesil her şeyin ağzına sıçtı ne sanat kaldı ne eğlence anlayışı.
  • burak yerine caner olsaydı yanlışlıkla söylenen yasaklı kelimelerden sonra ağızdan kaçan ufak küfürleri dinler ve şenlenirdik.