şükela:  tümü | bugün
  • kıçımıza buzlu badem sokuyoruz.
  • isveç'e, finlandiya'ya nasıl gidebilirim diye düşünüyorum.
  • beyin kullanmayı gerektiren aktiviteler.
  • yabancı dizi film izliyoruz, mesela bu akşam (bkz: nocturnal animals) izledik. okey oynuyoruz veya kağıt oyunları oynuyoruz papaz kaçtı, dost kazığı, pis yedili vs. veya sadece sohbet ediyoruz.
  • askeri teknolojilerle ilgili araştırma
    veya tarihi bir olayla ilgili bir araştırma

ama askeriye daha ağır basıyor. eve gelip yatana kadar savaş uçaklarıyla ilgili videolar izleyebilirim...
  • anlatayım. önce yemek yedik. sonra oğlana ingilizce çalıştırdım. arada mola verdik. göz ucuyla aşk ve gurur izledim 20 dakika kadar.saat 21.30 da biber ve yaprak dolması doldurdum ve ocağa koydum. sonra poğoça hamuru hazırladım. 23.30 gibi poğoçalar pişti. dolmalar da pişti. oğlan bu arada kendi çalıştı ingilizce kelimelere. mutfağa geldi 2 poğoçayı sıcak sıcak yedi suyu zor içirdim, ağzın yanacak çığlıklarıyla. sonra uyudu. ben de ekşiye bir gireyim dedim.
  • daha anlamlı işler yapıyordur muhtemelen. tabi kendi yaşam şartları çerçevesinde.

biri dizi izliyordur, biri tez yazıyordur, biri alemlere akıyordur, biri sevişiyordur, biri müzik dinliyordur, biri temizlik yapıyordur, biri uyuyordur, biri kırmızı ışıkta dileniyordur, biri komşusuna referandumda aslında neyi oylayacağını açıklamaya çalışıyordur, biri sokaklarda bir şeyler satıyordur falan. orasını bilemem.

bildiğim bir şey var ki o da survivor'un her geçen yıl kendini tekrar eden yapısının seyir zevkinin ağzına ağzına ettiği. ben bir tek ilk survivor'u keyifle izlemiştim açıkçası, sonrakiler hep birbirinin tekrarı idi. oyunlar aynı, oyunu sunan adamın replikler aynı (hayatına daha fazla sözcük eklemeli), yarışmacıların replikleri aynı... e haliyle de ben şimdi otursam akşam yapacak 40 tane daha iyi iş bulurum kanımca.