şükela:  tümü | bugün
  • saçma sapan bir kampanya.

(bkz: ben istemiyorum o yüzden izlemeyeceksiniz)

senin ne düşündüğün buradaki kimsenin umurunda değil. herkes istediğini yapmakta istediğini yazmakta özgürdür. başlığa tıklamazsın olur biter. yok öyle 'sinirlerim oynuyor uçurun bunları' diye ahkam kesip bunu gelip survivor başlığına yazmak.

şımarıklığın lüzumu yok. öncelikler insanların inisiyatifindedir. bir de 'lütfen ayrılacakmışız yoksa uçurulmalıymışız'. yahu benim gün içerisinde bahsettiğin sorunlar hakkında ne yaptığımı nereden biliyorsun da kendinde bu hakkı görüyorsun? sormazlar mı adama sen kimsin diye?

edit: bir de ilgi çekmesi için survivor ile ilgili tüm başlıklara aynı bakınızı yapıştırmış. tamam sen sözlüğü kendinden ibaret görüyorsan, ben de kendimden ibaret görüyorum; ilgimi çektin, cevabını aldın, konu kapanmıştır.
  • muhtemelen atomu parçalamaktan kalan zamanlarını böyle kampanyalarla geçiren bir bilim adamının isteği
  • +1 ile destek verdiğim kampanya. bu olay, insanların ne izlediğine karışmak değil, sözlüğün kalitesini korumak adına yapılan bir girişim olur. son girdiği 20 entry'nin 18'i survivor hakkında olan kişiler ya bu iş için para alıyordur ya da tek hücreli bir beyin ile yaşamını idame ettiriyordur. sözlük işsizlik yeri değil, tanımından da anlaşılacağı üzere kutsal bilgi kaynağıdır!

edit: imla.

edit 2: "tek hücreli beyin" ifadem biraz sert olmuş, kabul ediyorum. kırdıysam kusura bakmayın. fakat arkadaşlar mesele şu ki; memleket gündeminde yer alması gereken o kadar önemli konu var iken, yazılı ve görsel neredeyse tüm medya organlarının yandaşlaştığı bu ortamda, gün aşırı patlamaların olduğu ve akabinde yayın yasaklarının geldiği bir ülkede olan bitenden haberdar olmak için, ekşi sözlüğü görüş ve bilgi alışverişi için kullanmak istemek, survivor'ın gündeme getirilmemesini istemek neden size bu kadar tuhaf geliyor? derdim kimsenin hobilerine, zevklerine karışmak değil. anlatmak istediğim şey; sözlüğü bir whatsapp grubu, bir kahvehane ortamı gibi kullanmamanız gerektiği. ha bu uçurulma sebebi olamaz diyorsanız da buyrun sizi ssg'nin paso çöp entry girenleri "bir baltaya sap ve bir sike derman olmama hali" olarak tanımladığı yazısına alalım;
    (bkz: sözlük yazarlarının uçurulma sebepleri)
  • şiddetle katıldığımdır.
    acun abiniz ne kültür bıraktı ne seviye. ulan asıl amacı yarışma olan formatta ünlü ve ünsüz denen insancıkları kavga ettirip metroda, otobüste, okulda her yerde kafamızın dolaylı yoldan ütülenmesine sebep oluyor.

seviye sıfır, kalite neyin kalitesi neye göre kime göre. sadece survivordan da bahsetmek acımasızlık olur. insanlara terbiyesizliği,ahlâksızlığı aşılayan moda programları. ulan kitapsızlar o programları ufacık çocuklar bile izliyor izlemese de maruz kalıyor. milletin karakteri neden bozuk diyonuz sonra. valla kimse kusura bakmasın oturup ciddi ciddi saatlerce hem özet hem de yeni bölümü için ekrana kilitlenip, reklamlarda mal yerine konup saatlerini bomboş birşey için feda etmek ahmaklıktır. acuna da helal olsun bu kitleyi çok güzel kullanıyor: ilk önce programı yaptı sonra kanal transferi en sonunda da kanal satın aldı adam.

izleyicilere sormak gerek siz ne kazandınız dövüş horozu gibi sürekli bi çatışma halinde olan insanları izlerken.

bizim aile içinde izleyen de çok onlarla da aynı şekilde konuşup dalga geçiyorum. onlara da içimden mal diye bağırıyorum.

ulan ülkede bomba patlıyor sen hala survivor diyorsun, millet uzaya çıkıyor sen hala survivor...

okumayan insanları birazcık olsun anlarım da burda amacım hakaret filan değil, okuyan insanın seçici olması gerek arkadaş yani belli etmesi. izleyin arkadaşlar survivor o güzel beyinleriniz boş şeylerle dolsun, aman geliştirmeyin kendinizi, seviyeyi daha da alta çekin. sonra gelin sözlükte kavgada kim haklı kim haksız kelimelerce boş boş.

şahane pazarla büyümüş bi çocuk olarak iyiki bazı şeylere maruz kalmamışım diyorum.
  • saçma kampanya.

insanlar survivor programını eğlenmek, biraz olsun dertlerini unutmak vb. sebeplerden dolayı izliyor. bu programı izlemekle, spor müsabakaları, yerli yabancı dizi izleme ya da müzik dinleme arasında bir fark görmüyorum. bu tür konularda bolca girdi yazan kullanıcılardan sıkıldıysanız yazar engelleme zımbırtısı hizmetinizde.
  • buna yorum yapanlari iq testine tabi tutmadan iq lari ile ilgili onseziyi mutlaka yapabilirsiniz bu mini mini birler caliskan ikileri ucurmadan once futbol maclarinda birbirine kufur eden beyinsiz holiganlari ucurmak ki genelde ayni kisiler ucurmak daha faydali olacaktir.
  • survivor adlı programı hiç izlemem,ne yaparlar,kimler katılır onuda bilmem,ama asıl diyeceğim şu,burası daha uzun metinlerin yazılabildiği,aynı zamanda da çok uçuk kaçık ifadelerin kullanılabildiği bir platform,ancak kesinliklşe bir twitter in etkisi asla yok,olmayacak gibide,zira son derce bazı sığ yazılar çıkıyor,ama derinliği olan yada gerçekliği olan yazılar ne yazıkki bunların gölgesinde kalıyor,nedenmi yazıyorum,zira bu ülkede insanların kendilerini ifade edecekleri çok sınırlı bir alan kaldı,burasıda bu alanlardan birisi,o nedenle her fırsat bulduğumuz yerde yerde yazmak düşüncelerimizi açıklamak gibi bir durumumuz var...
  • yetmez ama evet dediğim kampanya.
    ezik survivor izleyicileri de gelip buraya karşı çıkıyorlar.
    oğlum sizin beyninize çöp yediriyorlar, farkında bile olmadan izliyorsunuz aptal gibi. hayatla alakalı herhangi bir sorgulamanız kalmamış, televizyondan ne verilirse izleyen ve başka şeyleri düşünmemeniz için yaratılan ortama mükemmel entegre olan geri zekalılarsınız. bunu hakaret anlamıyla söylemiyorum. gerçekten aptalsınız.

normal şartlar altında sözlükte uçurulmanız değil doğal seleksiyon tarafından elenmeniz gerekir ama işte sanayi devriminden beri hayatta kalmak kolaylaştı o yüzden sizi gibi geri zekalılar toplumun içinde gezer çoğalır oldular.

benim arkadaşlarımdan da izleyen var, gittim geçen onlarla da kavga ettim beyninizi buna yoracağınıza siktirin gidin bi hobi bulun onunla uğraşın diye.

beyin ölümünüz gerçekleşti. hiç burada entry okuyup yazmakla uğraşmayın. sizin fikrinizin sike sürülecek kıymeti yok. siz bu memleketle alakalı yanlış olan her şeyi bizzat temsil eden insanlarsınız. ekrandan akan o çöple bir kere geldiğiniz hayatı doldurun, evinizde oturun normal hayata karışmayın, daha iyi böylece sizi gözümüz görmez. hangi okulu okuduysanız okuyun, hangi sosyal/ekonomik sınıfa dahil hissederseniz hissedin; cahilsiniz, tembelsiniz.
  • kısırlaştırılarak üremeleri de engellenmeli hatta akabinde sınır dışı edilmeliler. tvye yaklaştıklarında ötmelerini sağlayacak kelepçeli bir düzenek için de neden olmasın diyorum. nihal o adadan gidecek dıdıdıdıt dıdıdıdıt.
  • survivor falan izlemiyorum ama, afedersiniz siz ne godik insanlarsınız yav.
    sizden olmayanı, sizin gibi davranmayanı ötekileştirmek niye?