şükela:  tümü | bugün
 • amerika survivor'ın 33. sezonu. tamamı yeni yarışmacılardan olan 2 grup halinde yarışacaklar.

  gen x / x kuşağı 1960-1980 arası doğanlardan oluşan bir takım olacak. millennials/gen y / y kuşağı 1980-2000 arası doğanlardan olacak. bu 3. kez yaşa göre gruplama yapılan survivor sezonu aynı zamanda.

  katılımcılar arasında youtube'da smosh games kanalıyla ünlü olan profesyonel video game oyuncusu mari takahashi de var.

  eylül'ü sabırsızlıkla bekliyoruz.
 • bu gece başlıyor hayatta kalma mücadelesi. fingers crossed.
 • e1 spoiler

  33 sezonluk survivor tarihinde bir ilk olarak kasırga yüzünden takımlar 2. gece adalarından tahliye edilerek güvenli bir bölgeye alındılar. ertesi gün adaya döndüklerinde ağaçlar devrilmiş, kamp alanı yerle bir olmuştu. yarışmacılar için zor bir sezon olacağı belli.

  yaşımdan ötürü millennials tarafındayım ama yarışmacıları tanıdıkça fikrim değişebilir. ilk dokunulmazlığı da kazandılar. gen x'den ilk elenen rachel oldu. sebebini çözemedim ama pek sevimli birine benzemiyordu zaten. üzmedi.
 • e2 spoiler

  millennials kaybetti dokunulmazlığı.

  figgy ve taylor öpüşüp koklaşmaya başladılar ve dikkatleri üzerlerine çektiler manasız yere. anladık kanınız kaynıyor da biraz mantıklı olun. michelle kurtardı resmen grubu. youtuber mari elendi. hiç ısınamamıştım güzel oldu.
 • e4 spoiler

  geçen bölüm paul'a sağlam bir blindside yaptılar ve takımın kontrolü elinde sanıyorken elendi amcamız. bu bölümde de diktatör rolüne bürünen lucy defoldu gitti. gerizekalı jessica yüzünden dave dokunulmazlık sembolünden oldu jessica'yı kurtarayım derken ama olsun. gerçi amaç jessica'yı kurtarmaktan ziyade lucy'yi göndermekti.

  diğer takımda henüz bir sıkıntı yok. taşlar iki takımda da oturmadı yerine henüz. haftaya takımlar yeniden kuruluyor, esas eğlence o zaman başlayacak.
 • aşağılar hep spoiler falan.

  öncelikle bütün karakterlerin adını ezberlemeden hakkında yazmak istemiyordum ama 4. bölüm itibariyle çığlık attırmış survivor sezonudur.

  konsey başladıktan sonra sinirden durdurdum. internette azcık gezindim ekşi sözlük falan okudum kafam dağılsın diye. fekat nasıl bir sondu öyle allahım!!!

  here we go;

  gen x

  jess: ulan orospu. ulan amına kodumun malı. sen nasıl aşşağılık kaltak bir şırfıntısın. sen kimsin bee kimsin!!! bir de teşekkür ediyor utanmadan. sanki seni korumak için kullanıldı sembol. neyse haftaya takımlar karılıyo daha bi şey demek istemiyorum. hakkında konuşmaya değmezsin daha fazla.

  dave: yaa sen nasıl bi adamsın. yiğidim aslanım. pısırık, çelimsiz, korkak, kaypak ve paranoyak dış kabuğunun altında mermerden taşşaklar yatıyormuş da haberimiz yokmuş. heyyavrumbenimbee! hele hele konsey bitişinde jess'in teşekkürüne karşılık yav he he siklemezliğiyle kafa sallayışın. adamsın adam.

  ken: ken doll um benim samimi şekilde seni tutuyorum aslan parçası. kimseye eyvallahın yok. kimseyle güç yarıştırma kumpas kurma gibi bi gayen yok. istediğin kişiyle müttefik olmak varken gittin eleneceği garanti olan adamla gönül birliği yaptın. onlar konuşur biz yaparız mantığıyla gittin avlandın. avlandığın hiçbir seferde diğerleri gibi elin boş dönmedin. ve bütün bunlar için hiç taktir görmedin, görmeyi de beklemedin zaten. en sonda da gardaşınla birlikte lucy denen şıllığın atarını götüne sokup uğurladın. yürüye dur goca yiğit!

  cc: kendoll'umun gelecekteki müttefiği ve gen x kabilesinde kalan son renkli insan olduğundan seviyorum seni diyorum ve geçiyorum.

  diğer gereksiz yaşlı karılar ve adamlar: avukat dışındakilerden bi bok olmaz. ayağınızı denk alın zaten teker teker gideceksiniz.

  millennials

  taylor: evet arkadaşlar bazıları şanslı doğuyor. sarı saç mavi göz olur da bu kadar mı olur. nasıl bir genetik varsa çocukta adaya gelir gelmez hem kankardeşi hem manita buldu kendine. manitacılık oyunu ortaya çıktığındaysa potaya adı yazılacak isim olarak düşünülmedi bile. hemen kıza oynadılar. neyseki kan gardaşın müdahele etti de senin çükünün keyfini kurtardı. hayat sana güzel olûm hadi yine iyisin.

  figgy: yılan kadın. taylor'ı kullanıyor. salak bulduğunu en başta söylemişti zaten. amacı parmağında oynatmak oynatırken de haliyle etinden ve sütünden de yararlanmak. umarım önce taylor'la kavga edersin sonra da adaya veda edersin.

  jay: bu çocuğa da bayılıyorum işte. tam benim kafada. fiziksel olarak atletik ve korkusuz. sürekli yaparım ederim diyor, çeviklik ve mertlik gerektiren konularda sorumluluk almaktan ve gereğini yapmaktan kaçınmıyor. adaya gelir gelmez de hemen kankasını buldu kan kardeşlik paktını imzaladı. figgy denen yılan avcunun içine alana kadar taylor'la bormance yaşıyolardı ne güzel. umarım seni de finalde görürüz delüğuanlı.

  zeke: kessssinlikle gay. ama ne öyle premses gaylerden ne de kamyoncu tiplerden tam ayarında en sevdiğim tip. oyunlarda gücünü ortaya koyuyor. umarım sonlara kalır bu da.

  michaela: miki miki miki... sana hiç kanım ısınmadı. o getto aksanın, içten pazarlıklı sinsi sinsi herkesi dinleyip işlerine burnunu sokmaların çok pis sinirimi bozdu, bozuyor. ama oyunlarda adeta bir amazon. kadını gibi kanınla, canınla, sütyen kopçanla savaşman seni tam anlamıyla bir survivor yapıyor. geçen sezonda senin gibi vücutçu bi bacı vardı seni ona benzetiyorum. sonun da ona benzer umarım: kendi göbeğini kendin kesersin.

  hannah: aslında seni "diğerleri" grubuna dahil edicektim lakin içimdeki yahudi hatun aşkı sarışınlara olan aşkımla kapışacak seviyede olduğundan sana ayrı kalem açtım. umarım sen de geçen sezondaki aubry gibi stratejini iyi kurarsında da "güzellerin" tahakkümünü kırıp lisenin intikamını alırsın.

  diğerleri: misyoner kız, memeleri sarkmış oğlan ve annem annem diye ağlayan çelimsiz çekirge... alayınız figürasyonsunuz oglim. hadi dağılın.
 • e5 spoiler

  artık 3 takım var. ve yine güzel bir blindside'la gereksiz cc elendi.

  michaela ve ken şu an için favorilerim. ikisini de daha uzun süre görmek istiyorum.
 • e6 spoiler

  ve power couple'ı yok ettiler. adam'ın ken ve jessica'yla birlik olup figgy'yi elemesi çok mantıklıydı. ken doll'um gidecek diye aklım çıktı zaten. figgy de boş boş gülüp, manasız şımarık kız davranışları içinde sinir etmeye başlamıştı. taylor'cığımın yolu açık olsun figgy'siz.

  michaela, yapamadığın bir şey gerçekten yok. yürü hatun!
 • aşağılar aşağılıkça sıpoylır.

  mikela iyisin, hoşsun, kralsın, amazonsun ama bunların hiçbiri gözümde kum tanesi kadar değerin olmadığı gerçeğini değişirmiyor canım. final dörtlüsüne kalmayı hak ediyorsun eved ama survivor mı hiç sanmıyorum. her bokun altından çıkıyorsun kodumun kuyu cadısı. bunu gördüm demek başka i'm snitching demek başka. o ağdalı aksanınla sivilde et bu kelamı da soksunlar pıttığına neşderi. sırf kurduğun kumpasları, yapacağın çirkeflikleri izlememek için kazanmanızı istedim bugün o kadar irite oluyorum senden.

  ve gelelim figaro olmuş figgy'ye. adalar karılmadan önce taylor'ın bekası için gitmeni istiyordum ama takımın yenilince gerçekten çok üzüldüm öncelikle bunu belirteyim bebişim. o küçük sinsi fare yerine jay olsaydı sizin takımda tam dream team olacaktınız. en güzel memeliler, en güzel karınlılar, en güzeller, en yakışıklılar, en atletikler neler neler... lakin senin gitmenle birlikte adanın güzel göt popülasyonu sıfıra indi be gülüm. ama hakkaniyetli oldu gidişin ne yalan söyleyeyim. taylor nikaha yanaşsaydı daha epic olurdunuz ya neyse artık.