şükela:  tümü | bugün
  • amerika survivor'ın 33. sezonu. tamamı yeni yarışmacılardan olan 2 grup halinde yarışacaklar.

gen x / x kuşağı 1960-1980 arası doğanlardan oluşan bir takım olacak. millennials/gen y / y kuşağı 1980-2000 arası doğanlardan olacak. bu 3. kez yaşa göre gruplama yapılan survivor sezonu aynı zamanda.

katılımcılar arasında youtube'da smosh games kanalıyla ünlü olan profesyonel video game oyuncusu mari takahashi de var.

eylül'ü sabırsızlıkla bekliyoruz.
  • bu gece başlıyor hayatta kalma mücadelesi. fingers crossed.
  • e1 spoiler

33 sezonluk survivor tarihinde bir ilk olarak kasırga yüzünden takımlar 2. gece adalarından tahliye edilerek güvenli bir bölgeye alındılar. ertesi gün adaya döndüklerinde ağaçlar devrilmiş, kamp alanı yerle bir olmuştu. yarışmacılar için zor bir sezon olacağı belli.

yaşımdan ötürü millennials tarafındayım ama yarışmacıları tanıdıkça fikrim değişebilir. ilk dokunulmazlığı da kazandılar. gen x'den ilk elenen rachel oldu. sebebini çözemedim ama pek sevimli birine benzemiyordu zaten. üzmedi.
  • e2 spoiler

millennials kaybetti dokunulmazlığı.

figgy ve taylor öpüşüp koklaşmaya başladılar ve dikkatleri üzerlerine çektiler manasız yere. anladık kanınız kaynıyor da biraz mantıklı olun. michelle kurtardı resmen grubu. youtuber mari elendi. hiç ısınamamıştım güzel oldu.
  • e4 spoiler

geçen bölüm paul'a sağlam bir blindside yaptılar ve takımın kontrolü elinde sanıyorken elendi amcamız. bu bölümde de diktatör rolüne bürünen lucy defoldu gitti. gerizekalı jessica yüzünden dave dokunulmazlık sembolünden oldu jessica'yı kurtarayım derken ama olsun. gerçi amaç jessica'yı kurtarmaktan ziyade lucy'yi göndermekti.

diğer takımda henüz bir sıkıntı yok. taşlar iki takımda da oturmadı yerine henüz. haftaya takımlar yeniden kuruluyor, esas eğlence o zaman başlayacak.
  • e5 spoiler

artık 3 takım var. ve yine güzel bir blindside'la gereksiz cc elendi.

michaela ve ken şu an için favorilerim. ikisini de daha uzun süre görmek istiyorum.
  • e6 spoiler

ve power couple'ı yok ettiler. adam'ın ken ve jessica'yla birlik olup figgy'yi elemesi çok mantıklıydı. ken doll'um gidecek diye aklım çıktı zaten. figgy de boş boş gülüp, manasız şımarık kız davranışları içinde sinir etmeye başlamıştı. taylor'cığımın yolu açık olsun figgy'siz.

michaela, yapamadığın bir şey gerçekten yok. yürü hatun!
  • e7 spoiler

vay adiler. jay ve will'den hiç beklemezdim böyle bir şey. michaela'cığıma blindside yaptılar. ödlekler. haftaya merge var, teker teker elenirsiniz umarım.
  • sözlükte takip oranına bakılırsa (bkz: butik survivor)
  • blindside'larin havada ucustugu gayet guzel bir sezon.

--- spoiler ---

michaela denen uyuz ozguven patlamasi yasayan ergen irisinin gonderilmesine tavuk yiyen erol tas gibi kahkahalarla guldum. haftaya zaten merge varsa kim ne yapsin seni. guzel hamleydi jay. kafasi calisan cocukmussun helal olsun.

--- spoiler ---