şükela:  tümü | bugün
3320 entry daha
  • insana kadim destanları hatırlatan şarkı. orhun yazıtlarında sırayla söz söyleyen bilgeler gibi, bu müzisyenler sırayla öyle sözler ediyor ki, insanın dili sussa yüreği susamıyor. şarkı adeta kaputaştaki dalgalar gibi, insanı içine çekiyor sonra bam diye kıyıya vuruyor. tebrikler sarp palaur (nam-ı diğer şanışer) ve susamayan güzel insanlar.
  • dünya genelinde son 10 yıldır hip hop kültürünün üretebildiği en anlamlı ürün olabilir. şaka değil, uzun zamandır hip hop'ın çekirdeğinde yatan mesaj verme işlevini tam anlamıyla yerine getirebilen bir eser dinlemedim. yıllar sonra çekilecek türkiye belgesellerinde şanışer'e büyük bir yer verilecek.
  • a-rap baharı
  • an itibariyle 2 tabak bol sarmısak soslu mantı yedikten sonra yaşadığım durum.
  • herkesin ayrı telden çaldığı bir ortamda çalındığında çalışanından müşterisine tümünü ekrana ve hoparlöre kilitleyebildiğini gördüğüm şarkıdır. özü etkisindedir.
  • yüzeysel ve yer yer cringe bir iş. niyet iyi orası ayrı fakat sanatsal açıdan bu kadar direkt söylemler, bilemedim. kamu spotu olarak bakıldığında güzel. deniz tekin ve tahribad-ı isyan'ı ayrı tutuyorum tabi burada. çöp bulamayınca elinde çöple, izmaritle sokaklarda gezen adamım o ikinci eleman "abi denize çöp atma" diye girince kapatasım geldi videoyu. tahribad-ı isyan ise bildiği şeyleri konuşmuş güzel de anlatmış ki kendilerini tanımam etmem isimlerini bu şarkıda öğrendim. fuat reisi de severim ama atom reaktöründen ne istedin be abi.
  • beşiktaş'taki tokat olayının sansürlenmesinin arkasında kim olduğunu merak ettiğim klibe ait şarkı.

bu konu hakkında şarkıcılardan birisinin açıklaması var mıdır? merak konusudur.
  • ben bu başlığa sözlük hesabımı geçici olarak kapadığımdan yazamamıştım. muhteşem olmuş, yeni nesle bu cümlelerle, sözlerle ulaşılır mı acaba?