şükela:  tümü | bugün soru sor
 • geçen hafta britain's got talent seçmelerine katılan 47 yaşındaki bir hanım.. les miserables'tan i dreamed a dream'i söyleyip jüri + bir salon dolusu seyirciyi göt edişi elalemin bu yarışmaları ne kadar doğru bir amaç için kullandığını bir kez daha gösteriyor.. hayalin nedir sorusuna elaine paige gibi olmak yanıtını verdikten sonra salondakilerin gülüşü ve arkasından gelen performans sonrasında mala dönmüş bir yığın.. keyiflendiriyor ister istemez..

  http://www.youtube.com/watch?v=rxpzh4anwyk
 • britain's got talent jurisine ikinci bir paul potts vakasi yasatan kadin.
 • söylediği şarkıdaki gibi bir hayali yaşayan ve yaşatan kadın. helal olsun.
 • şaşırtıcı çok şaşırtıcı bir kadın. uzun zamandır böyle muhteşem bir ses duymamıştım.
  ünlü olacak bu kesin, ama umarım içindeki kedisiyle köyde yaşayan, kilise korosunda şarkı söyleyen, 47 yaşındaki "mutlu çocuk kadın"ı öldürmezler.
 • britain's got talent'in bu yil* muhtemelen galibi olacak hanimefendi. acikcasi sasilacak olan tipi degil yasi bence. hayat hikayesini falan bilmesem de 47 yasina kadar bu yetenekle hic ortaya cikmamis olmasi enteresan.
 • "filmini çekeriz lan" fikrini bir kaç yapımcının aklına çoktan getirmiştir sanıyorum. şöhret sürecinin de tamamına ermesini bekleyecekler muhtemelen. kalın kaşları ve memleketi dolaysıyla kate winslet alır gibi bu rolü. makyaj, kuntaj, montaj falan...
 • paul potts vakasından sonra tekrar gündeme gelmesi gereken britain's got talent'ın yarattığı ikinci kahraman. ilk önce küçümseyen bakışlarla bakan sonra oohmaygad'ı gelen jürilerin yapmacıklığı, kameranın tam da abartılı küçümser bakışlar atması salık verilen seyirciyi tesadüfen zoomlayıvermiş olması falan ilginç.
  iyi, en azından bir tek bizde olmuyormuş mizansenin bokunu çıkaran tv programları.

  ek: noldu lan? oyuna gelmek mi gücünüze gitti olm :)
 • güzel bir şarkıyı düzgün bir şekilde söyleyen sıradan bir şarkıcı gibi gelmiştir bana.
  ne tizlerde ne de baslarda iyi performans gösteremiyor, ses rengi de donuk.
  görüntüsüyle şaşırttığı için gereğinden fazla ilgi çektiği kanaatindeyim.
  güzel bir kız o şarkıyı aynı şekilde söyleseydi hiç ilginç bulunmayacaktı.

  edit: karmamda 20 puandan fazla düşüşe neden olduğu için haksızca hınçlandığım bir
  kadın olmuştur şimdi de. arkadaşlar, izlediğiniz bir youtube videosunda hayatın anlamını
  filan bulduğunuzu sandınız diye heyecanlanıp içeriği gözden kaçırmayın. her şeyi boşverip
  sese kulak verin, matah bir şey olmadığını anlayacaksınız.
 • derin derin düşündüren insan.

  bir erkek tarafından “hiç öpülmediğini” açık yüreklilikle ve gülümseyerek beyan edebilen, herşeyden önce doğallığıyla gönüllerde taht kuran susan boyle'un, bu noktadan sonra yarışmanın galibi olup olmaması artık çok da önemli değil... reality show ortamlarında rating almak için estirilen o acımasız alaycılığa, unutulmaya yüz tutumuş bir doğallıkla ot tıkamayı --ister istemez-- yerine getirmiştir susan boyle.

  sahnede başarısız olsaydı, kolezyum'da aslanlara atılan zavallı kölelerin akıbetini büyük bir zevk içinde izleyen romalılar misali, ıslıklar eşliğinde yuhalanacaktı belki de. iyi ki de öyle olmadı. susan boyle, görüntü ve kılık kıyafetin değil, aslında çok daha başka şeylerin öncelikli olması gerektiğini bir kez daha hatırlattı bizlere.

  artık, örnek aldığı elaine paige’den bile fazlasıyla meşhur! cesaretini ve açık yürekliliğini ayakta alkışlıyoruz.
 • beklenenden katbekat fazlasını verdiği için şok geçirmemize sebep olmuş kişidir. sesinin güzelliği değil, sesiyle insanların ruhunu okşamış olmasıdır önemli olan. yarışmayı izleyen 4000 + 3 kişiye sade fakat hayat boyu unutamayacakları çok anlamlı bir ders vermiştir.