şükela:  tümü | bugün
  • yüreğinin götürdüğü yere git mi? oradan gel mi? öyle bi kitabın yazarı. okumadım okumam da
  • galatasaray lisesi'nde de edebiyat dersinde okutulmuştur olan yüreğinin götürdüğü yere git isimli kitabin italyan yazari, ince, kara kuru gözlüklü kisa saçli birt hanim...
  • salya sümük kızların, fahiş ilgilerle okuduğu sallama romancı; hiç bir özelliği olmayan "ahey kuşlar böcekler, tırtıklar ve kimse beni zitmiyor" diye yalwaran aciz bi kadın olmasının yanında, bu güdük kadın tek başına bi çiftlikte yaşıyodu; daha sonrasında babasını baltayla doğramıştı, haber olmuştu, piyasa yapmıştı, sonra da bişey yapamamıştı, kaybolmuştu, olur.
  • piedra ırmağının kıyısında oturdum ağladimda tamaronun değilmiydi...aslında daha uzunmuşda ismi piedra ırmağının kıyısında yıldızları seyrettim bir çay söyledim yarım saat oldu gelmedi kıçımda dondu bende napiim oturdum ağladımmış tüyapta açıklama yapmıştı..
  • kitapları italyan edebiyatı'nın en başarılı örneklerinden sayılan yazar.buhranlı bir çocukluk dönemi geçirmiş olup,yaşadığı deprem ve hastalık gibi deneyimlerinden kalan izleri eserlerinde yansıtmıştır.
  • yureginin goturdugu yere git, tek ses icin, anima mundi, eve dogru, yanitla beni, akli bir karis havada gibi oyku ve romanlarin yazari.
  • "sevgili mathilda insanın yürümesini dört gözle bekliyorum" diye bi kitabı da var. bu da kısaltılmıştır heralde. kitabın son sayfalarına doğru artık kusmak üzereydim, hatırlamıyorum.

bi de abuk sabuk çocuk kitapları var büyülü çember bi de tombul yürek gibi bişi...
  • daha sonra anima mundi isimli bir kitap da yazmistir...
  • büyülü çember adlı kitabı vardır.
  • answer me* isimli, psikopatotesi bir karaktere sahip kitabin yazari, ilginc bir kadindir. yanilmiyorsam 50 kusur ev hayvani var, paragliding, rafting falan yapiyor.