şükela:  tümü | bugün
 • bmw'nin % 12.6 payına sahip olup, almanya'nın en zengin kadınıdır.

  stefan quandt'ın kızkardeşidir.

  kişisel serveti 14,6 milyar dolar.

  http://en.wikipedia.org/wiki/susanne_klatten
 • bir donem jigolosuna santaj yuzunden milyonlarca euro kaptirmasiyla gundeme gelmis is kadini.
 • (bkz: #50544553)
 • forbes'a göre kişisel serveti 19.3 milyar $ olan, bmw ag'nin %21 hissesine sahip elli iki yaşında alman bir kadın. aynı zamanda dünyanın en zengin otuz sekizinci kişisi ve almanya'nın en zengin kadınıdır. kardeşi stefan quandt ile birlikte bmw ag'nin %50 hissesini ellerinde bulunduruyorlar.

  http://www.forbes.com/profile/susanne-klatten/
 • 26 milyar euro serveti olan,
  almanya'nın en zengin kadını.
  bmw'nin sahibi.
  boşanmış.

  --- spoiler ---
  almanya’nın en zengin kadını boşanıyor!
  almanya’nın en zengini kadını ve dünyanın da en zengin 38 kişisinden biri olan 56 yaşındaki susanne klatten ile 28 yıllık eşi jan klatten’in boşanacağı açıklandı.
  sanayici bir babanın kızı olarak dünyaya gelen susanne klatten, babasının ölümünden sonra büyük bir servetin başına geçti. bmw otomobil fabrikasının hisselerinin bir bölümü ile altana kimya sanayinin tamamı ve daha birçok fabrikanın da sahibi olan klatten, 25 milyar euroluk servetiyle almanya’nın en zenginl üçüncü kişisi olarak biliniyor. klatten, dünya zenginler listesinin de 38’inci sırasında. eşi jan klatten ile 28 yıllık evlilikten üç çocuğu olan klatten’in neden boşanacağıyla ilgili ise bir açıklama yapılmadı.

  kaçamak başına bela oldu!
  eşiyle, staj yaptığı fabrikanın kantininde tanışan klatten, 2009 yılında yaptığı bir kaçamakla başı derde girmişti. isveç’li gigolo helg sgarbi ile ilişki yaşayan klatten, polise suç duyurusunda bulunmak zorunda kalmıştı. sevgilisi, klatten’den, amerikan mafyasının kendisini öldüreceğini söyleyerek 7 milyon 500 bin euro sızdırmıştı. ardından da klatten’den seks görüntülerini yaymakla tehdit edip para talebinde bulunmuştu.
  kaçamak yaptığı sevgilisi 49 milyon euro isteyince, klatten durumu eşine açıklamıştı. jan klatten zor günlerinde eşini yalnız bırakmamış, ona destek olmuştu. çift, polise başvurmuş, yapılan soruşturma ve açılan dava sonunda şantajcı sevgili dokuz yıl hapis cezası almıştı. ikilinin evliliği bu olaya rağmen devam etmişti.link
  --- spoiler ---