1. ks.sozluk user
  2. (bkz: susess)

uzun zaman sonra eklenti olarak $unu da soyleyebilirim ki (bkz: #82418)
    sozluk user'i gibi bir tanimi niceleri yaparken ben bunu kisaltmi$im, yazmi$im, aylarca hortlamami$, onemsenmemi$. ne zaman ki siteye yeni nesil kullanicilar alinmi$, bunlar ve bir grup eskiler suser kelimesini kullanmaya ba$lami$, kelime sagda solda sik sik yer almi$, o zaman jeton du$mu$ "ulan bu suser ne yaraamdan bi kelime" diye de ses cikarmi$. e$ dost arasinda geyigini yapmi$, salla demi$ olabilirim ama bazi dalyaraklarin* laflarinin altinda da kalmayacagimi hatirlatma geregi duydum. kisa bir edebi eser alintisi ile ozetlemek gerekirse(ki bu gerektigi manasinda kullanildi):
    - aman yarabbi, tarzanca bu..
    - evet ne kadar sig..
    - ne bu ya suzir oyk
    - hemen bi kampanya ba$latalim süyzır kelimesinden nefretimizi ortaya koyan
    - evet evet ba$latalim turk dil ve got yalama kurumu adina
    - yazariz biz hepimiz yaziyoruz muhte$emiz
    - ayol resmen susmek gibi ne igrenc uzerime alamiyorum bu sifati..
    - {$imdi sictim sifatiniza} hanim ko$ bana odunumu getir!

goruldugu gibi yukarida eski bir iran miti olan "cyrus'in sopasini beklerken" isimli eserden yaptigim alintiyla durumu ozetlemeye cali$tim sayin yazarlar. sayin bakalim. $imdi yallah.
  3. eskiden sozluk yazari vardi, hatta sozlukcu vardi, user icad oldu mertlik yamuldu diye dusunduren kelime dedirten fenomenin sorumlusu.
  4. eski camlar bardak, device driver aygit surucusu olduysa bugun, on yuz bin milyon yeni kullanici kendine suser demekten memnunsa eger; iyi pek guzel diyip "ne suseri goreyim ne suser goruneyim" seklinde kolay ve rahat necip fazil kisakurek siir rehberi kullanilarak dizeler uretilesi kelime.
  5. cunku sozlugu sadece kullananlara demek gerekir bunu, yani read only olanlara, ama madem ki ben yaziyorum, sen yaziyorsun, sen sozluk yazarisindir degil mi yani.
  6. itici bir kisaltma.

suser hakkında bilgi verin