şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çok bariz ve net bir şekilde sinirleri hoplatmak, açık yaraya tuz basmak, yüzlerce cevap alarak başlığı sol framede tutmak gibi sebeplerle çoğunluğu “çomarlar”, bir kısmı da uzaylılar ve trolleri tarafından açılan başlıklara suserların sürekli olarak, tam da onların amaçlarına hizmet edecek şekilde küfürlü, saymalı sövmeli cevaplar dizmesi olayıdır.

yapmayın, etmeyin, oltaya gelmeyin. bu ve benzeri başlıklar tamamen bölmek, sinirlendirmek, “bir bitmediniz beee”, “galiba bunlar harbiden de %52 baksana sözlükte her iki entryden biri bu”, “adam kazandı abi” dedirtmek için açılan başlıklardır. cevap vermeye bile değmez. sinirlenmenizle kalırsınız.

bu tip entrylere yapılan mantıklı mantıksız, sakin agresif, küfürlü küfürsüz hiç bir yorumun entry sahibinin görüşünü perçinlemekten öteye herhangi bir etkisi olduğunu ben görmedim. diğer bir deyişle parmaklarınıza, sinirlerinize, sabrımıza yazık. bırakın.

yapılacak en net şey hiç bir tepki vermemektir. çok gözünüze batıyorsa başlıklarını engellersiniz ama bunu da yorumlarda belirtmenize gerek yok. öyle bir ortam oluşsun ki başlıklarını engellediğiniz kişiler bir gün bir bakmışlar kendileri çalıp kendileri oynuyorlar.

bırakın eğlensinler.
  • her duygu sömürüsü yapan başlığa up up diye yazanlara inat, bu başlık için ilk defa "up" diyor ve başlığı açan arkadaşa katılıyorum.

tanım: noktasına, virvülüne kadar katıldığım sorunsaldır.
  • bir de bu başlığın altında klişeler yığılıyor.
    dedi sığır adam , yazıp 500 favori alıyor. zaten yazarlarımızın favori alma merakı yüzünden kalite azalıyor biraz da.
    biri gelip troll başlığında yazan kişiye küfür edip gidiyor. e, adamın amaçlı buydu zaten. seni aldı işte oltasına.
    trollerin tek ilacı var: siklemeyeceksin..
  • trollerden daha çok kafamı bozan sorunsal. adamın açtığı başlıktaki amaç belli. yani öyle belli ki "ben ilgi orospusu yum" diye bağırıyor. sonra üç çeşit entry giriliyor altına. birinci grup başlığı ciddiye alıp tepki veren salaklar. ikinci grup espiri kasmaya çalışan zavallılar. üçüncü grup ise açacağın başlığı sikeyim ekolü. sonra bir bakıyorsun yüzlerce entry girilmiş..

aga yapmayın, şu adamların amaçlarına ulaşmalarına engel olun. illa bir şey yapacaksanız iki seçeneğiniz var. önce eksiyi basarsınız sonra bir de "başlıklarını engelle" dediniz mi tamam. ölüye fatiha okumaktan başka yapılabilecek hiç bir şey olmadığı gibi bir trole de bu ikisinden başkasını yapma şansınız yok - tabi aleyhte bir şey yapmak istiyorsanız..
  • " reklamın iyisi kötüsü yoktur amaç görünür olmaktır" felsefesiyle artık bir iş kolu haline dönüşmüş trollük mesleğinin hammaddesi, savunma iç güdülerimizle verdiğimiz sazantoş tepkilerdir.

atiyorum; trolllerdwn biri kadir mısıroğlu'nun yumurtladığı bi zırvasının başlığını mı açtı? o başlığa cevap niteliği taşıyan her entari, kadir mısıroğlu düşüncesinin bedava reklamını yapmak demektir.
    daha yaşanır bir türkiye yaratmak belki elimizde değil ama " engelle başlıklarını engelle" butonuyla, daha iyi, güzel, kaliteli bir sözlük oluşturmak kendimiz açısından kendi elllerimizde..
  • o troll dediğimiz kişilerin sözlüğün büyük bölümünden zeki olduğunun göstergesi.
  • kesinlikle sözlükteki en büyük problemdir.
    herkes enteresan bir şekilde trollerin uçurulmasını istiyor ama bu kesinlikle saçma bir tedavi yöntemi, asıl yapılması gereken bu başlıkların altına zekasız ayarlar veren ve onları favorileyen insanların uçurulması.

adamın bir tanesi geliyor türk kızının x olması diye başık açıyor. başlığın ne amaçla açıldığı 300 kilometreden belli, insanlardan reaksiyon almak. altına mandanın biri gelip (bkz: bak şuradan siktir git) yazıyor ve 400 favori alıyor, buna da linç diyorlar, halbuki başlığı açan adam size götüyle gülüyor. bu tarz entryler favorilenmese ilgi orospuları favlanmak için bu zekasız ayarları vermeye çalışmayacak, insanlar "ayar" verme yarışına girmeyince de troll başlıklar da açılmayacak, çünkü açan adam almak istediği reaksiyonu alamayacak. insanların kafasının buna basmıyor olması çıldırtıyor beni. sonra şu uçurulsun bu yasaklansın diye kampanya başlatıyor amın çocukları. yazma birader, yazma o başlıklara amına koyyim ya.
  • sözlükteki en sevdiğim fasilite.
    can sıkıntısına birebir.
  • oltaya gelmekle gölgelendirilmemesi gereken durumdur. sen git, isteyerek troll sıçmıkları altına entry düz sonra, "oltaya geldik, kandırıldık, aldatıldık" yok efendim, geçiniz.