şükela:  tümü | bugün
  • yemek dediğin yenir; çiğnersin yemek borusundan mideye yol alır. ama yok çiğneyemedim bile içim almadı. allahtan bikaç çeşidi varmış; pişmiş az pişmiş çiğ gibisinden. ama gel gör benim arkadaşlar löp löp götürdüler mideye. zevk meselesi ya tartışılmasın. yiyene mani olmam ama bir daha da ağzıma koymam.
    şusi yemeği, bir halt sanan insanlar da yok değil hani, sırf adından sanından, restaurantın havasından yiyorlar yoksa çok da matah bir yiyecek değil.
    bumbar yerim mis gibi bal gibi valla şusi de neymiş.
  • parazitleri (kil kurdu) üzen iddiadir.
  • yüzde yüz doğru olan önerme. bunu yiyen bok da yer.
    illa uzakdoğu mutfağı tadacağım diyorsanız bir tatlı ekşi tavuk ve yahut general tso yiyin.

edit. olum siz niye böylesiniz lan? *
  • bu seven,bunu yiyen insan dünyada herşeyi yer.

kötü tadı olan herşeyi ama.
  • katıldığım önerme.

ara sıra (bkz: quick china)'da arkadaşlarımla buluştuğumuzda yemek dışında aklıma bile gelmeyecek, asla canımın çekmeyeceği bir yemek. kötü de diyemiyorum iyi de. olmasa da olurmuş.
  • ılık bünyelere mekanların pişmiş sushi’lerini öneriyorum. çiğleri biz yeriz. ayrıca sushicodan değil adam gibi yerlerden yiyin sonra düşünürsünüz bok atmayı.
  • su ana kadar girilen entrylerin tamami sushi dusmani. linc yemek gibi bir ihtimal var ama ben sushiyi seviyorum, hatta baya seviyorum. sevmemek baska, abartilmis bir balon etiketi yapistirmak cok baska. sushi en orijinal yemek tiplerinden biri. dunyanin hemen her yerinde birbirine benzer yemekleri gormek mumkunken sushi tamamen kendine has bir yemek ve baska hicbir yerde benzeri bile bulunmuyor.

ama turkiye'deki sushiye yapilan premium muamelesine ben de sasiriyorum ve kiziyorum. asya restoranlarina gidip aç kalkmayacak kadar yemek istediginizde kisi basi minimum 100 tl odemeniz gerekiyor. ki bu bence yuksek bir fiyat. sushinin gunluk ve makul fiyatli bir yiyecek olmasi gerekir.

bir diger problem de turkiye'de ozellikle makilerin icine cok az balik koymalari. insanlar sushiyi cok begenmese de sirf meraktan yedikleri icin zannediyorum azicik balik koyuyorlar ve kimse de sesini cikarmiyor. hatta gidip sadece salatalikli maki yiyen var. cok garip. pirincin icine konmus cok ince birkac parca salatalik kenari icin para oduyorlar. bu yuzden trde gidip sushi yemek isteyen bir sushi severin nigiri ya da sashimi siparis etmesinde fayda var.
  • genelde deniz ürünleri sevmeyen kişilerin kurduğu söz öbeği... her suşinin çiğ yapılmadığını bilmeyen kişiler de bu beyanda bulunabilir. fakat az porsiyonla bile gayet doyurucu olan bir yemektir.

ayrıca arkadaşa sanırım ballandıra ballandıra anlatmışlar, farklı bir şey zannedince bu başlık ortaya çıkmış. yoksa kim, niye abartsın suşiyi?

bence deniz ürünü sevmiyorsunuz dostlar boşa bok atmayın.
  • hade len ordan denilip gecilmesi gereken onerme

ancak turkiye de sushi pahali bir yemek gereksiz pahali hemde yurt disinda sushi irgatin dostu bir yemek kategorisinde bulunmakta
    haliyle bununla alakali bir abartma soz konusu buna katiliyorum birmingham da 8 pound a yedigimiz seyi burada 90 tl veya daha fazlasina yiyoruz neredeyse 2 kati

edit : imla
  • sushi sevmeyen yazarların geneli yazım kurallarından bihaber. bir şey ifade eder mi bilmem yine bir tespit olarak kenarda dursun.
    tanım: sushi abartılmış ya da balon bir yemek değildir. sadece türkiye’deki her şey gibi pahalıdır. evde yapmak çok daha hesaplıdır.