şükela:  tümü | bugün
  • yeri kozyatağı'nda bulunan bağdat caddesi ve civarına da yemek gönderen, şahane ev yemekleri, zeytinyağlılar, mezeler ve salatalar hazırlayan, yemekleri hem leziz hem sağlıklı olan süslüsüslü esnaf lokantası.
    sahibesi oya hanım emekli bir laboratuvar şefi, son derece titiz bir hanım. yemekleri bizzat kendisi yapıyor, kendisinin ve yanında çalışan ekibinin yemekleri yaparken mutlaka başlarında bone oluyor. tertemiz ve steril şartlarda hazırlıyorlar yemeklerini aynı zamanda. yemekler günlük taze malzemelerle katkısız olarak hazırlanıp günlük olarak da tüketiliyor.
    ben kendileriyle internetten sağlıklı ev yemeklerini günlük söyleyebileceğim bir yer ararken tesadüfen tanıştım. o gün bu gündür de süslü mutfak'tan yemek söylüyorum.
    günlük çıkan tas kebabı, arnavut ciğeri, zeytinyağlı barbunya, zeytinyağlı kuru patlıcan dolma, zeytinyağlı biber dolma, zeytinyağlı imam bayıldı, labneli pancar salata, yoğurtlu kereviz salata, makarna salata, yoğurtlu semizotu salata sadece yemeklerden birkaçı. her gün menü değişiyor ama genelde 3 çeşit ana yemek, çorba, dört çeşit zeytinyağlı ve 3-4 çeşit salata ve meze oluyor. bana her sabah menüyü gönderiyorlar, akşam ne yiyeceğime menüden karar veriyorum.
    bu arada ben kendileri sayesinde bütün fazla kilolarımı verip tekrardan 36 bedene düşmenin mutluluğunu yaşıyorum. ayrıca benim için her gün nezaketle üç çeşit yemek ayırıp tam eve geldiğim saatte bağdat caddesi'ne gönderdikleri için de kendilerine çok teşekkür ederim.
    yemeklerinin fiyatları da uygun, 3 çeşit yemek ana yemeğin yanında ister zeytinyağlı söyle ister salata veya çorba fark etmeksizin 25 tl.
    ben her şeyi ince eleyip sık dokuyan bir insan olarak ve damak tadıma düşkün olup da aynı zamanda kilo kontrolüm konusunda da titizlenirken süslü mutfakı size gözüm kapalı öneririm.
    oya hanım'a buradan sayesinde hem kilolarımı verdiğim, hem alkali olduğum hem de leziz mi leziz yemeklerini her gün yiyebildiğim için bir kez daha teşekkür ederim.