şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çok tatlı bir sözlük. güzel düşünülmüş sevdim ben. daha yeni ama geliştiğinde çoğu ürün için ilk bakılacak yerlerden olacak bence.
 • abidik gubidik kadın forumuna benzemiyor. bildiğin sözlük, makyaj, kozmetik, parfüm, şampuan, paraben, vegan, süs püs hakkında bilgi içeriyor. şıkır şıkır. ileride muhteşem bir veritabanı olacak. buraya bakmadan kimse ürün almıycak.
 • incicilerin dadanmasının yakın olduğu sözlük.

  en iyi vazelin markalarını okuruz artık.
 • e güzelmiş bu. teması benim sözlük temama benziyor. sevdim. faydalı olacak.
 • bizim türk kızları malumunuz genelde makyaja ve saça önem verir, ancak cilt bakımında gerekli özeni kendine göstermez. haliyle bu internete de yansıyor. cilt ürünleri ile ilgili yorumları bulabileceğimiz site oldukça az. bu sözlük, o açıdan ciddi bir açığı kapatacak bence.
 • yazarı olduğum, faydalı bilgileri bol, takip edilesi sözlük.
 • insanın kafasında başka sözlük fikirleri oluşmasına sebebiyet veriyor.
 • vakit bulur bulmaz, entry bombardimanina tutacagim sozluk.
 • ben bunu bekliyormuşum.

  iyi oldu. çok mutlu oldum. en azından blog açmaya üşenip, kendi parasıyla ürünleri kullanıp, yorum yazan arkadaşlarımla bir arada olacağım ve bundan mutluluk duyacağım. tabi ki, sevdiğim makyaj bloggerlarını yine takip edeceğim. böylece bazı bilgilerimin pekişeceğine ve benim gibi kozmetiksever insanların yararlanacağını da umut ediyorum bu pekişmeden.

  rose crowley'den selamlar.
 • o ney laaaan kadınlar kulübü gibi bir şey miiii, tepkisini verdim ben buna ilk duyduğumda. ama hayır değil.

  hemen her gün makyajını yapıyorsun, kremini sürüyorsun, yeni tarzlar deniyorsun, kullandığın ürünlerle ilgili belli bir fikrin oluşuyor elbette, sözlüğün de formatı belli, gelip format dahilinde bilgini paylaşıyor, kozmetik, bakım, kadın sağlığı konusunda bir veritabanı oluşturuyorsun. çok basit ve çok güzel!

  bunu anlayınca, haaa dedim, iyiymiş. hakikaten iyiymiş. sahibesinin de kadına dair hemen her konuda nasıl bir bilgi deryası olduğunu bildiğimden oldukça sevdim bu fikri. ekşisözlük'ün hızlı değişen ve kalabalık entry sayısı içinde, bulmanın pek de kolay olmadığı bazı bilgilerin, elimin altında, apayrı bir yerde toplanması çok hoşuma gitti. mesela yıllar boyu ojelerimle yaptığım saçmalıklara accent nail adının verildiğini süslü'den öğrendim, ihya oldum.

  yazarı da oldum tabi ki. henüz çok bir şey yazmadım, tembelim biraz. ama ilk adımı attım. neticede başlamak bitirmenin yarısıdır. entry dolacak oralar. aslında en başta biraz çekinmedim değil. çünkü tanıdığım birkaç yazarı, öyle profesyoneller ki kozmetik ürünleri konusunda, gözleri kapalı muhteviyatını sayabiliyorlar kullandıkları ürünlerin. yuh diyorum yer yer. daha önce hiç duymadığım markalar havada uçuşabiliyor. aaaa diyorum, böyle bir şey de varmış.

  çok güzel bir uğrak yeri vesselam. el birliğiyle daha da güzel yapacağız inşallah. bu kadar kadın gelmiş sözlüğe, herkes bir omuz verirse, uçar süslü uçar, tutamayız. tutmayalım da zaten.