şükela:  tümü | bugün
 • grup üyelerinin, sabah altıda "günaydın" ile başlayan gece ikide "iyi geceler"e kadar devam eden konuşmalarının olduğu gruplar.
 • bende de bunlardan bolca var maalesef. birisi yapılan geyikten yılıp sıkılıp grubu terk edince ardından öyle bir dedikodusu yapılıyor ki, bok çukuruna düş daha iyi.
  (x left)
  - ay niye gitti ki bu x şimdi?
  - ayy bırak kasıntıydı zaten o.
  - kıldı, tüydü, yündü ayol.
  - mendebur be, gitsin o zaten.
  - pek sevmiyodum zaten ben de, ruhsuzdu uyuz.

  korkudan gruptan da çıkamıyorum. karadelik girdabında mahkum kaldım aq.
 • eğer iş yeri ile ilgili bi grupsa ve sadece iş hakkında bilgilendirmeler yapılıyorsa rahatsız olmazsınız. benim gibi.
 • ıtinayla susturulur (bkz: mute) ayari ayarlanarak.
 • gruba girme daha iyi, bir de söyledikleriniz her yerde koz olarak kullanılabilir aman dikkat. dedikodu kültürüne (ki böyle bir kültür olamaz) katkısı büyüktür.
 • kreş çocuğunuz varsa, veli grubu buna en tepe örnektir.
  zaten siksok bi dönemden geçiyorum, trollemeye başladım artık.

  kadın a- ben patates salatası getiririm.
  kadın b- börek de benden
  kadın c- o zaman keki ben yapayım.
  delfina - ya ben bişey mi kaçırdım?
  müdür- delfi hanımcım, haftaiçi çocuklarla anneler günü partisi yapmıştık ya hani. haftasonu da sadece annelerin katılacağı bi parti yapıcaz okulda.
  delfina -pek güzel. itfaiyeci kostümlü erkek striptizci de benden o halde. anneler gününü bi kez kutladık. bu da "anneysek ölmedik ya" günü olsun o zaman

  -grupta sessiz, serin rüzgarlar-
  *
 • watsapı sildirtmiştir
 • bazen bizim ekşinova böyle oluyor. genelde sakin bir grup ama bazen bir anda hararet başlıyor. herkes birbirine alakasız konularda bir şeyler anlatmaya çalışıyor. sonra bir anda yine susuyoruz. güzel la bence.
 • benim herifin aile whatsapp grubu. kızamıyorum da, tüm ailesi başka ülkede çünkü. 2015 senesinde 1 ay gitti ülkesine, ondan önce 4 yıl gidememiş mesela. 4 yıl ailesini görememek gibi bir durum söz konusu olunca, "çık şu whatsapp grubundan" demiyorum ben de. ailesiyle ana iletişim sistemi o.

  normalde olsa yine sıkıntı olmaz bana ne. bi sürü halalar, teyzeler, kuzenler filan dedikodu geyik yapıp bayram mayram kutluyorlar. ama ülke farklı olunca bir de saat farkı var. bazen gecenin ebesine kadar susmuyor o grup, niye, çünkü bizde gecenin körü ama onların yaşadığı yerde akşam üstü o an. sesini kapadımdı, ışığını kıstımdı filan yine bi yere kadar.

  herif yine korku filmi ışığı suratına vurmuş bi şekilde kıkır fıkır telefonla eyleşiyor. "bana da söyle neymiş" dediğimde de veriyor telefonu bakıyorum saçma sapan bişi, "ya bizim oranın bi türküsü vardır ünlü, kuzen onun sözlerini değiştirmiş çok gomig olmuş ehahe", yat zıbar lan!

  her dedikodudan, her kim yeni işe girmiş, kim sevgili yapmış, köşedeki ev satılmış mı haberi var bari. teknoloji işte, konnekting piğpıl.
 • ramazan dolayısıyla birden ortaya çıkan , 4 adet , adında geleneksel , iftar , buluşuyoruz kelimeleri içeren gruplarım bunlardan. her birinde minimum 5 kişi var. henüz hiçbiri ile iftar edilemedi çünkü sürekli yer ve zaman konusunda değişikliğe gidiliyor. susmuyorlar efendim bir türlü susmuyorlar, bir iftar hakkında ne kadar konuşulabilir ki şurada şu gün hadi eyvallah dersin olur biter. tek tesellim bayramdan sonra 11 aylık bir sessizliğe bürünecek olmaları.