• kreş çocuğunuz varsa, veli grubu buna en tepe örnektir.
    zaten siksok bi dönemden geçiyorum, trollemeye başladım artık.

kadın a- ben patates salatası getiririm.
    kadın b- börek de benden
    kadın c- o zaman keki ben yapayım.
    delfina - ya ben bişey mi kaçırdım?
    müdür- delfi hanımcım, haftaiçi çocuklarla anneler günü partisi yapmıştık ya hani. haftasonu da sadece annelerin katılacağı bi parti yapıcaz okulda.
    delfina -pek güzel. itfaiyeci kostümlü erkek striptizci de benden o halde. anneler gününü bi kez kutladık. bu da "anneysek ölmedik ya" günü olsun o zaman

-grupta sessiz, serin rüzgarlar-
    *
  • bende de bunlardan bolca var maalesef. birisi yapılan geyikten yılıp sıkılıp grubu terk edince ardından öyle bir dedikodusu yapılıyor ki, bok çukuruna düş daha iyi.
    (x left)
    - ay niye gitti ki bu x şimdi?
    - ayy bırak kasıntıydı zaten o.
    - kıldı, tüydü, yündü ayol.
    - mendebur be, gitsin o zaten.
    - pek sevmiyodum zaten ben de, ruhsuzdu uyuz.

korkudan gruptan da çıkamıyorum. karadelik girdabında mahkum kaldım aq.
  • ıtinayla susturulur (bkz: mute) ayari ayarlanarak.
  • benim herifin aile whatsapp grubu. kızamıyorum da, tüm ailesi başka ülkede çünkü. 2015 senesinde 1 ay gitti ülkesine, ondan önce 4 yıl gidememiş mesela. 4 yıl ailesini görememek gibi bir durum söz konusu olunca, "çık şu whatsapp grubundan" demiyorum ben de. ailesiyle ana iletişim sistemi o.

normalde olsa yine sıkıntı olmaz bana ne. bi sürü halalar, teyzeler, kuzenler filan dedikodu geyik yapıp bayram mayram kutluyorlar. ama ülke farklı olunca bir de saat farkı var. bazen gecenin ebesine kadar susmuyor o grup, niye, çünkü bizde gecenin körü ama onların yaşadığı yerde akşam üstü o an. sesini kapadımdı, ışığını kıstımdı filan yine bi yere kadar.

herif yine korku filmi ışığı suratına vurmuş bi şekilde kıkır fıkır telefonla eyleşiyor. "bana da söyle neymiş" dediğimde de veriyor telefonu bakıyorum saçma sapan bişi, "ya bizim oranın bi türküsü vardır ünlü, kuzen onun sözlerini değiştirmiş çok gomig olmuş ehahe", yat zıbar lan!

her dedikodudan, her kim yeni işe girmiş, kim sevgili yapmış, köşedeki ev satılmış mı haberi var bari. teknoloji işte, konnekting piğpıl.
  • ramazan dolayısıyla birden ortaya çıkan , 4 adet , adında geleneksel , iftar , buluşuyoruz kelimeleri içeren gruplarım bunlardan. her birinde minimum 5 kişi var. henüz hiçbiri ile iftar edilemedi çünkü sürekli yer ve zaman konusunda değişikliğe gidiliyor. susmuyorlar efendim bir türlü susmuyorlar, bir iftar hakkında ne kadar konuşulabilir ki şurada şu gün hadi eyvallah dersin olur biter. tek tesellim bayramdan sonra 11 aylık bir sessizliğe bürünecek olmaları.
  • (bkz: mutelamak)
  • bizim apartman grubu var tek yazan yönetici. 3 sennedir aynı apartmandayız ne seçim var nede bir biri ile görüşen komşular adamı kim yönetici yaptı bilinmiyor. hatta bizim apartmandamı onuda bilen yok. ama bir türlü susmuyor nöbetçi yönetici gibi habire yazıyor gece gündüz.
  • okul çağında çocuğunuz varsa, kaçmanızın mümkün olmadığı veli grupları girdabına düşmüşsünüz demektir. bir şekilde dahil olmamak ancak yazılanları görmezden gelerek mümkündür. öğretmenlerin dahil ettiği gruplara sadece yöneticiler mesaj gönderebildiği için hoop hemen bir veli grup kurar, ana okuluysa beş r li annelerrrrr grubu kurulur. orada öğremenin dedikodusu döner, videolar falan paylaşılır, ay kıyafetti, vay benim oğlum, senin kızın, kurabiye yapalım, ayyy çookk tatlışlaarr ama diğğğ mıı türü bir ton muhabbet. bu okumamış halim. henüz hiç bir şey yazmadım. bir eksiklik yok.
    ortaokula giden oğlumun da veli grubuna mecburen dahilim. bi toplanıp bir yerlerde oturalım falan filan diye yazışıyorlar. neden? zaten toplu kadın oturmalarından bezmişim, saçmasapanlığına dayanmak için eziyet çekmişim. tam kurtuldum derken bir de sizle mi takılacağım. hem bu insanlar zamanı basıl yetiriyor kendilerine anlamıyorum. ben biraz ekşide takılayım bugünün işini yarına bırakan, ayağını yorganına göre uzatamayan, kör şaşı kara üzüm oluyorum. her şey de yazılmaz ki, tamam aidat prasını çocuğa veriyorum 13 yaşındaki çocuk bilemeyecek mi bir de gruba yzacağım para gönderdim belma hanım cığım diye. yazarken de bastı hafakanlar....
  • işim gereği bazen watsaptan patron müdür ne varsa telefonuma toplaşıp model resimi alışverişi yapıyoruz. o sırada 4 farklı kız grubundan mutlaka birtanesi anlaşmış gibi dile gelip her türlü pis ağızlı muhabbetle beni rezil ediyor. sessize almakta fayda etmiyor yani, başında biri dikilip ekrana bakarken zor dakikalar yaşatıyorlar.içeriği tehlikeli ve 7/24 çenesi düşük gruplardır.
  • sessize alıp az da olsa kurtulmak istersiniz, olayları sonradan okuyup assolist edasıyla konuya dahil olmak istersiniz ama yok... whatsapp'a @kişi etiketleme özelliği getirenin ayarını öpeyim.
hesabın var mı? giriş yap