şükela:  tümü | bugün
  • harika anime soundtrackleri hazırlayan inanılmaz adam...
  • birkaç parça hariç, berserk adlı anime serisinin soundtrack albümünü de hazırlamıştır kendisi. (örnek)
  • adam tek başına canlı çalabilmektedir o orotoryal parçaları. ulan ben de müzik yapıyorum zannediyordum.

http://www.youtube.com/watch?v=clqh8ssine8
  • bu adamı sadece berserk'e yaptığı müziklerle tanımlamak yanlıştır. yaptığı müziğin adını koyabilen yoktur. bana göre müziğinin tanımı -albümüne göre değişiyor olsa da- cyber/futursitic ambient'dir. sadece techno diye tanımlamak vs. basit kaçıyor. ayrıca techo müziğin çok yanlış bilindiği bir çağdayız o da ayrı konu. her ne kadar söylediklerini anlamasam da namelerinde müziğe ruhunu koyduğunu hissedebiliyorum. duygusal ambiental şarkıları beni derinden etkilediği gibi, gaz şarkıları da baya bi gazlıyor. müziklerinde adının koyulamadığı çeşitli ensturmanlar kullanıyor, inanılmaz sound'lar çıkarıyor ortaya. sahne performansını izlediğimde resmen adamın bu boyuttan olmadığını görüyorum. o değişik ensturmanlar sanki bir mitolojik müzik tanrısının kutsal eşyaları. adam da müzik tanrısının ta kendisi.
  • çok iyi bir müzik beyni var. nefis şeyler çıkıyor o saksıdan.
  • paprika'nın soundtrack'i de kendisine aittir.

(bkz: paprika)
    (bkz: parade) (link)