şükela:  tümü | bugün
 • susuz kalma hali.. ayrica, bas agrisi sebebi..
 • talip apaydının şiir kitabı
 • siparis ettiginiz suyun bir bucuk saattir gelmemesi uzerine , evinizin salonunda vahalar gormenize yol acabilen zor durum.
  (bkz: sinirliyken entry girmek)
 • afm bagımsız filmler festivalinde izleyip cok begendiğim tawfik abu waelfilmi
 • (bkz: dehidrasyon)
 • talip apaydın'ın bir şiiri:

  susuzluk

  dünyamı susuzluk deyip özetliyorum
  her güzel şeye karşı susuzluk
  ne yapsam nereye gitsem
  benimle gelecek bu özlem
  bitmeyecek içimdeki huzursuzluk
 • küresel ısınma ile birlikte neredeyse 50 yıl sonra icine düsecegimiz durumdur bu..su olmayacagı icin saclarimiz, kaslarimiz, tüylerimiz hic bir seyimiz kalmayacak..hortumla araba yıkadıgımız günler efsanelesecek, sonra su icemeyecegimiz icin en fazla 35 yıl yasayabilecegiz..yagmur yagmayacak, yesillikler yok olacak, nefes almamız zorlasacak.. inanması zor ama bilimkurgu filmleri gercek olacak.. ben cok korkuyorum..su savaslarından galip cıkamayacagımız kesin.. nasıl olacak boyle bır hayat? bilemiyorum ne yapmak lazım.. elektrıgı tasarruflu kullanmak lazım galiba ve ona baglı her seyi..hala buyuk alısverıs merkezleri ve ona özenen tekil magazalar dehset verici bicimde aydınlatmalar yapıyorlar hıc bır ıse yaramadıgı halde.. lütfen duyarlı olmak gerek lütfen!!
  (bkz: küresel ısınma)
 • uzun süre çekmeyenin ne olduğunu kolay kolay idrak edemeyceği şey. en son uzun süreli susuzluğu sakaryada depremden sonraki yıl yaşamıştım. evden uzak , sakarya toz bulutu halinde, belediye alt yapıyı defalarca kırıp kırıp yeniden yapıyor. ben diyeyim 3 ay siz diyin 6 ay kadar da alt yapıyı tamamlayamadılar ve zamanı , uzunluğu belirsiz kesintiler yaptılar. haftada 4 gün su yok 3 gün var , 1 gün yok 6 gün var , 2 gün yok 1 gün var 1 gün var 2 gün yok 1 gün var gibi durumlar ortaya çıkınca ve hatta sabah var akşam yok , akşam var sabah yok , öğle yok gece 5 te var gibi abukluklar da eklenince susuzluğun yanınada karmaşa da insanı germekteydi. tabi deprem olmuş şehir yeniden yapılandırılıyor kimsenin şikayet edecek hali yok . camilerin deposu olur gece su yoksa eline sabununu alıp en yakın camiye tuvalete gidersin. sabah su yoktur en yakın camiye gidip elini yüzünü yıkarsın . hafta sonu eve gidemeyen arkadaşların hamama gidelim koktuk buralarda derler. üç dört günlük bir kesintiden sonra bakarsın halen sular yok , acelen vardır fakültede sular kesik değildir hem deposu var orada elimi yüzümü yıkarım dersin , fakülteye gidersin derse girmeden tuvalete uğrayıp lavbonun önünde durursun musluğu açarsın musluktan tısss sesi gelir , dellenip duyulmamış küfürleri sıralamaya başlarsın , aralıksız 3 saat blok halinde matematik 2 görürsün hala sular yoktur fakültede , yine 3 saat blok lineer cebir 2 dersine girersin , çıkışta yine sular yoktur. cuma günüdür atlarsın en yakın şehirler arası araca evine dönersin açarsın musluğu sular akıyordur cennetin kapıları bir an aralanmış gibi olur .