şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: kardelen) bilimsel adı galanthus olan kardelen, yunanca gala=süt ve anthos=çiçek kelimelerinden türetilmiş; ''süt gibi beyaz'' anlamında kullanılan bir isimdir.

  eski çağ bilginlerinin kardelene süt çiçeği adını vermelerinin sebebiyse, onun o yıllarda bilinen en beyaz çiçek olmasından kaynaklanıyor. rengi ve görünüşü nedeniyle kardelen, her zaman saflığı ve temizliği sembolize etmiştir. bu nedenle çeşitli yabancı dillerde saflığın çiçeği ya da gelin çiçeği gibi isimlerle anılmış ve avrupa'da her şubat ayının ikisinde kutlanan festivalin sembolü olmuştur*. hoş.
 • izmir gourmet guide 2017-2018 bir adım öne çıkanlar listesinde bir mekandır. ben alsancak şubesine gittim. bana getirdikleri kazandibi yanıktı. tamam kazandibi bu normal dersiniz ama dibi tutmaktan bahsetmiyorum yanıktı. yoğun yanık tadı vardı. mekanda sadece 2 masa var. benim gözümde bu listeye girmeyi hak etmiyor. kriterleri nedir neye göre değerlendiriyorlar bilemiyorum. tabiki bir seçimi yüzünden diğerlerini çöpe atmak da olmaz. aralarında güzel seçimleri de var.
 • izmir'de hisarönü, göztepe ve alsancak'da şubeleri olan muazzam butik tatlıcı.

  bademli kazandibi yerken kendinizi arkadaşınızla kafa kafaya vermiş ağlarken bulabilirsiniz. korkmayın, lezzetin verdiği mutluluktandır.

  izmir'e her gittiğimde mutlaka yediğim, eğer şanslıysanız tepsiyi sıyırma şansına bile nail olabilirsiniz. bunun verdiği keyif x2.

  gidiniz, yiyiniz.

  afiyetle!
 • tatlı adı diye girdigim ama izmirdeki bir mekan olduğunu öğrendiğim yer
 • az önce yanından geçtim, şansa yaşıyoruz vallahi.

  güncel fiyatlar;
  antep fıstıklı kazandibi 11.50
  bademli kazandibi 9.75
  sade kazandibi 8.50
  ekmek kadayıfı 8.00 (kaymak satmıyorlar)

  kart geçmiyor.

  bir de tepside son porsiyonlar kalmışsa, tepsiyi alıp sıyırıp kaşıklayabiliyorsunuz.
 • (bkz: kredi kartı geçmeyen işletme)

  bu tür işletmelerin sadece nakit çalışma sebeplerine ilişkin bildik mazeretlerinin inandırıcı hiçbir tarafı yoktur. sebep malum: kayıt dışılığın dayanılmaz hafifliği.

  bir daha gitmem muhtemelen. muhtemelen diyorum çünkü kontrol her zaman sizde olmayabiliyor. onlar da müşteri bolluğundan dolayı "sen gelme ulan ayı!" anlayışındalar zaten. normal. peki biz, ikimiz? valla gayet normal.
 • nakit çalışma politikasına kıllandığım, o biçim kazandibileriyle meşhur izmir menşeili bir tatlıcı.