şükela:  tümü | bugün soru sor
 • süt remedilerinin semptomları
  aslan sütü
  pms, öfke, hiddet, erkeklerden nefret özellikle onları hor görenlerden. aslan dünyasında avlanmak, çocuklara bakmak gibi pek çok iş kadınlara ait erkekler pek az iş yapar. bu kadınlarda her şeyi ben yapıyorum, erkekler tembel duygusu vardır. aslan sütü bu kadında çok iyi çalışır.

  kurt sütü
  rage ; çocuk sağlığı ve onların aileleriyle birlikte tedavisi konusunda çok derin hissetmiş biriydi. kurt sütünün provinglerinde çocukların tehlikede olduğu ve onları koruma içgüdüsü güçlü bir şekilde ortaya çıkarıldı. kurtlar çok oyuncudur, yetişkinler bile küçüklerle oynarlar. bu kadın kendinin kurtlarla bağlantısı olduğunu kendini ‘anne kurt’ gibi hissettiğini söyler. çok sıcakkanlıdır, açık kalplidir ve birlikte olması kolaydır. çok sosyal ve çekici kişiliğe sahiptir. arkadaşlarına karşı sevgi dolu ve açıktır. bütün bu özellikler kurtların etkileyici doğası ve sosyallikleriyle ilişkilidir.

  at sütü
  görev ve iş konusunda gelişmiş bilinci vardır ve hayatın zor olduğunu hisseder. yıllarca savaşlarda kullanıldığından öldürme ve şiddet duygusu gelebilir. at sütü insanları; çok organize ve grup içinde iyi çalışan insanlardır atların doğasıyla ilişkili olarak. her iki at sütü hastam da at sahibiydi çok seviyorlardı onlar için çok önemliydi, hayatlarının bir parçasıydı.

  lac felinum kedi sütü
  kedi sütüne ihtiyaç duyan insanlar genelde çok bağımsızdırlar. pek çok kedi sütü hastam zor çocukluklarına karşın evi erken yaşta terk etme isteği duymuşlar ve savuşturmuşlar. kıyafet ve takı konusunda iyi bir zevk geliştirmişlerdir ve zariftirler. sporda çok başarılı ve yeteneklidirler. bazen aşırı temiz ve titizdirler. kedileri seviyorlar ve hayvanları duygu ve düşünce katmaksızın kabulleniyorlar. besleme ve koruma isteği memelilerde çok güçlüdür. homeopatik provingler bizim algıladığımızdan daha güçlü duygusal derinlik olduğunu göstermekte. memeliler geçmişte yaşantımıza kattıklarının yanı sıra, modern çağda homeopatinin muhteşem armağanı sayesinde gerçek bedensel ve zihinsel iyileşme için madde sağlayarak hizmet etmeye devam ediyor.

  lac defloratum – (yağsız süt)
  baş ağrıları, gebelik problemleri, süt intoleransı, toplumdan dışlanma ve terkedilme duygularını tedavi etmek için iyi bilinen remedidir.

  lac caprinum (keçi sütü)
  utanmasız cinsellik, sinirli, korkudan annelerine yapışmış çocuklar, toplumun üst kademesinde olan ve seks skandallarına karışmış ya da onu gizleye çalışan kimseler için uygun olabilecek remedi.

  sonuç
  kelt, hristiya, yunan ve hindu kültürleri, islam kültüründe ölümsüzlüğün sembolü olarak kullanılmaktadır. her memeli kendisi için özel olarak üretilmiş bir maddeyle beslenir. insan sütü protein açısından fakir ancak beyin gelişinde önemli olan laktoz açısından zengin bir süt. temiz su kaynağı, formül mama almak için yetersiz ekonomi, malnutrisyon ve enfeksiyon gibi nedenlerle bebekler ölmekte. anne sütü tüm bunlardan uzakta, yeterli vitamin ve mineral desteği sağladığı gibi çocukları allerji ve enfeksiyonlara karşı koruyan yağ asitlerini de içerir.

  kaynak: http://www.bjain.com/…in-world-of-homoeopathic-era/