şükela:  tümü | bugün
 • van ahalisi tarafından ısrarla tavsiye edilen güzel havalarda dışarıya sokağa atmış olduğu masalarda kahvaltı etmenin keyfine doyum olmayan, müşterilerine sunduğu çeşitler arasında bir insanın kahvaltıda yemek isteyebileceği hemen her şeyi sunan örnek vermek gerekirse otlu peynir, bal kaymak, tereyağı, vana özgü tereyğıyla birlikte servis yapılan cacık, sıcak veya soğuk tam yağlı inek sütü, haşlanmış yumurta, menemen, omlet çeşitleri, sucuk ve her türlü peynir türevlerini sayabiliriz sanırım müthiş kahvaltı salonu ayrıca hızlı servis ve garsonların güler yüzlü sohbeti de bunların yanında bonus olarak geliyor tabi daha çayınız bitmeden sürekli bir şekilde yapılan sınırsız çay servisini de unutmamak lazım.

  gidilesi her sabah kahvaltı edilesi bir mekan. aldığımız duyumlara göre sabah 5te açılıyor ve bütün van halkında bir adet haline gelmiş olduğunu gözlemlediğimiz keşke istanbulda da olsa bu adet dediğimiz biraz erken saatte kalkıp şehirde çok miktarda bulunan kahvaltı salonlarında kahvaltı edilmesi ekolünün en iyi temsilcilerinden birisi.
 • van kahvaltısı konusunda uzman kadronun bulduğu mekan.
  gavut ile balın beraberliğinin doyulmaz tadına varmamızı sağlayan kahvaltı salonu.
  cumhuriyet caddesinde eski sümerbank sokakta bulunan yer.
 • mükemmel van kahvaltisi yapan yer. (bkz: ceviz receli)(bkz: iran peyniri)(bkz: murtoha)
 • ünü arttıkça kalitesi azalan kahvaltıcı. vasat mekan.
 • van başlığı altında cok ovulen mekan.aslında bir numarası da yok.hemen yanında sütcu kenan var.oraya millet daha çok gidiyordu..
  not:3 kişi 45 yetale verdik..
 • van-edremit yolu 10. kilometredeki kahvaltı mekanı.
  bu van kahvaltıcıları bölgede hayvancılığın gelişmiş olmasından mütevellit süt ve süt ürünlerini satarlarmış ilk zamanlar. gelenlere sıcak süt, peynir vs. sunarlarmış. bu nedenle van'da bunlara "sütçü" denilirmiş. daha sonra bugünkü van kahvaltı konseptinin oluşmasıyla çoğu bırakmış bu ünvanı.
  tekrar mekana gelirsek; aynı kalitede kahvaltıyı tabi ki istanbul'daki van kahvaltıcılarında da bulmak mümkün. ama van'a yolunuz düşerse ve van denizine sıfır, serin bir mekanda kahvaltı yapmak isterseniz uğrayın derim.
 • watergarden istanbul içinde şube açmışlar.
 • asla ama asla gitmeyiniz bu köylü kurnazı işletmeye! neden mi?

  1- van gölü sahilindeki işletmede tuvaletlerinin lağımı müşterilerin hemen altındaki sahile dökülüyor ve bu lağım yaklaşık 1 kilometre boyunca bütün sahile yayılıyor. ayrıca lağımdan çıkan sinekler kahvaltıların ve müşterilerin üzerine konuyor.

  2- yumurtaları bozuk. özellikle murtuğa ve yumurtalı diğer ürünler yağda piştiği için müşteri bozuk olup olmadığını fark edemiyor. tavsiyem haşlanmış yumurta istemeniz. o zaman bozuk olduğunu hemencecik anlayacaksınız.

  3- personel. üzerlerinde günlük elbise olan lise öğrencilerini (eminim sigortasız ve ucuza) çalıştırıyorlar. haliyle eğitimsiz olan bu işçiler masalarla ve müşterilerle ilgilenmiyorlar.

  4- sahibi, verdikleri hizmetlerle ilgili şikayet eden müşterisini saygısızca azarlıyor. bazılarının arkasından mırıldanıp duruyor.

  5- eğer yerli turistseniz kazığı yemeye hazır olun. bir kahvaltı 20 tl. diyelim 4 kişi oturdunuz iki kişilik kahvaltı istediniz. kasaya gittiğinizde sizi bozuk türkçesiyle bir adam karşılıyor ve sorgusuz sualsiz 60 lira sizden tahsil ediyor. fiş vermiyor. cepte biriken onbinlerce liranın vergisi kim bilir nerelere gidiyor...

  6- paranızın hesabını sorunca hemen sözlü sataşma ve saldırıya geçiyorlar.

  tüm bunlara rağmen gitmek isteyen varsa saygı duyarım.