şükela:  tümü | bugün
  • bursa'da gerçekleşmiş olay.

"akıllara durgunluk veren olay bir avm'nin yemek katında meydana geldi. iddiaya göre, tansiyon hastası olduğu öğrenilen genç garson, şekeri bir anda düşünce büfedeki 2 tl değerindeki bir kase sütlacı alarak mutfakta yedi. bunu gören işletmeci, garsonu sadakatsiz davrandığı için tazminatsız şekilde kovdu."
  • tamam da başlık çok yanlı şekilde açılmış. bu şekilde başlık açarsan insanlar için yanıltıcı olur. hadi başlık sınıra takıldı. bari açıklamaya yazsaydın bedelini ödemeden yediğini.ha kasadan para çalmışsın ha işletmenin ürününü para vermeden yemişsin ayni hesap.

t: is yerinde çalışan kişinin bedel ödemeden ürün alması/yemesi ve tekrar eden süreçte yine bedel ödemeden yediği sütlaç yüzünden is yerinden kovulması.
  • ahlâksızlıktır. her boku ifşa eden internet alemi şu dükkânı da ifşâ etse de insanlar da bilse neresiymiş.

...........

zorunlu edit: bi yazar uyarmış eleman düzenli hırsızlık yapıyormuş uyarılmış daha önce birçok kez diye.

diyecek bir şey yok eğer böyle ise. bu konuyu hırsızlık boyutunda ele alacaksak konu adlidir ve polise haber vermek gerekir.ha bahsi geçen konu şeker düşmesi ve sonucundan zorunlulukla ilgili bir ihtiyaç gidermekse o da ayrı konu.
    amma çetrefilli ülke ya!
  • normal olan da zaten işten atılması değil mi?
    arkadaşlar aklınızı başınıza alın, kimse kimseyi sadece sütlaç yedi diye atmaz.
    öncesinde yaşananlar, dikkate alınmayan uyarılar muhakkak vardır. olduğu da mahkemeye ifade edilmiş.
  • daha önce de börek v.s. gibi seyleri de yemis ve uyarilmis ancak yemeye devam etmistir. son olarak sultlaci da yemesi ile yarragi yemistir.

gecmis olsun.
  • burger king ve mc donald's gibi işletmelerde personelin yemeside yasaktı. dışarıdan yenilecek denirdi. burger king'de çalışan bir arkadaşım anlatmıstı. çalıp çalıp menüleri tuvalette yerlermiş. bu arkadaş daha sonra ssk'ya memur olarak girdi. yolsuzluk yaptı diye işten atıldı.
    edit;

ssk'dan nasıl atıldı diyenler olmuş. o olayı da anlatayım.
    ssk'ya kpss ile atanıyor benim yolsuz arkadaşım.
    bazı vatandaşların ssk'ya giriş tarihlerinin memurlar tarafından değiştirildiğini öğreniyor.
    memurlar arşive girip tarihlerle oynuyorlar.
    bu sayede insanları erken emekli edip kişi başı 10000 tl rüşvet alıyor. arkadaşım benim de bu rüşvet çarkına hemen girip yolumu bulmalıyım düşüncesine giriyor.
    bunu yapan memurlara gidip ben sizin ne yaptığınızı biliyorum.
    ben de bu rüşvet çarkın içine gireceğim diyor.
    adamlar tamam diyor ama rüşvetler maaş günü yatırılıyor. hemen alamazsın diyorlar.
    ilk alacağı rüşvet gününe beş gün kala ,
    müfettişler baskın yapıyor. bunları tek tek yakalıyorlar.bunlara iki fırsat sunuyorlar ya istifa dilekcenizi masaya koyarsınız. ya da size dava acarız memuriyeti kötü kullanmaktan rüşvet almaktan. görevden uzaklaştırılırsınız . birini seçin diyorlar. bunların hiç biri istifayı kabul etmiyor. dava açılıyor haklarında.davanın sonunda bizim arkadaşta ilk rüşvetini alamadan işten atılıyor.
  • körü körüne işçi tarafında mı olalım? benim malımı - 2 liralık da olsa- benden habersiz yiyorsa bu hırsızlıktır. 2 liralık malı parasını vermeden çalan kişi fırsat bulduğunda kamyon kamyon para götürür.

işveren haklıdır.
  • sözlüğün iyice bokunun çıktığının göstergesi bir başlık daha. bir genius avmlerin kapalı olduğunu düşünüyormuş, bu aptal fikrini buraya yazmış çünkü habere girip okuma zahmeti göstermemi?. çünkü onun avmlerin kapalı olduğunu düşünmesi muazzam bir düşünce ve öngörü hemen paylaşması gerekli.
    görsel
  • adam daha önce de bir şeyler yemiş içmiş ve haber dahi vermemiş. ayrıca 2 liraya sütlaç neredeymiş biz de yiyelim? başlık bile yanıltıcı. şekerin düştüyse o an can havliyle alır yersin eyvallah, daha sonra ya haber verirsin maaşımdan kesin diye ya da çıkarır 2 lira kasaya koyarsın.
  • parasini odemedigi seyi yiyorsa bu hirsizliktir. yemisim kan sekerini. bugun kan şekerin duser sutlac yersin, yarin kredini odeyemez kasadan tamamlarsin. kapinin kolunu çalan, kapiyi da çalar.