• çapada satılan sütlava yediğim en iyi ilk 3 tatlı arasına girer.

uzun süredir tek başıma bir tepsi sütlava yemek gibi bir hayalim var. bunun vücuduma zararlarını ve yaptığım spordan en az 1 ay götüreceğini tahmin etsem de o sütlavalar benim olacak *
  • offf asıl yeri çapa şehremini’de minicik bir dükkandır ve öğrencilik zamanlarında her hafta yerdik neredeyse. aklıma düştü gece gece tarif baktım tam olarak bulamadım. ama satıcı abiyi izliyordum bir kez a101de karşılaşmıştık koli koli hazır baklavalık yufka ve krema almıştı. tarifi bir bulsam bir nebze de olsa o özlemimi gidereceğim
  • eğer çapa taraflara yolunuz düşerse mutlaka denemeniz gereken bir tatlı. ilk kez bir arkadasım sayesinde tanıştığım, yazın bile ağır gelmeyen şerbeti sütle hazırlanmış, hafif bir baklava türü. çapa’da küçük bir dükkanda satışı yapılıyor ve sanırım çoğu kişi tarafından çok bilinmiyor. belki bir gün çok meşhur olur da, “işte biz ilk yiyenlerdendik” diye övünürüz biz de.
  • enfes bir tatlı. yaygınlaşır bu.
  • üzerine tarçın da konur, antep fıstığı da. bir de dolapta soğutulmuş olarak sipariş edilirse gayet güzel olur.
  • bir kaç gün önce yediğim, tadı da gayet güzel olan bir tatlı çeşidi. gayet lezzetli ve hafifti, baklava yufkası ile hazırlanıyormuş.

sade ve çikolatalı iki tane ayrı ayrı getirdi bir arkadaşım belki yukarıda ki yazarın söylediği yerden almıştır çapa'da oturuyor o da.
  • (bkz: şehremini) veya (bkz: çapa) diye adlandırdığımız eski istanbul dediğimiz güzide semtte hizmet veren tatlıcı.sütlü baklava mı olur demeyin,dükkanın sahibi abi yapmış olmuş.yolunuz düşerse mutlaka deneyin.
  • ercan burger menüsünde tesadüfen yediğim tatlı enfes bir şey yer yerde olmalı.
  • baklavanın şerbetsiz, sütlü tatlı olmuş hali. baklavaya göre oldukça hafiftir.
hesabın var mı? giriş yap