şükela:  tümü | bugün
  • neredeyse su kadar hayatımızda yer eden bu içecek ne yazık ki hak ettiği değeri göremiyor, bu durum da beni derinden yaralıyor. keke, tatlıya katmak zorundasın. balla karıştırıp sıcak içebilirsin. sek içersin mis gibi. kahveye katarsın baklava olur. çaya katarsın ingiliz olursun. meyve parçacığı ile çırparsın al sana milkshake, içine buz koy oldu mu smoothie. baileys'e malibu'ya kat en güzel kokteyl olur. ayran, yoğurt, peynir bundan üretilir. bu kadar işe yarayıp bu kadar değeri bilinmeyen başka bir içecek görmedim. bir arkadaşınızla çay içmeye gittiğinizde süt sipariş ederseniz göreceğiniz ibne tepkisi de cabası.
  • bi yerde okumuştum günlük 2 bardak süt içerek daha hızlı zayıflanabiliyormuş tabi egzersiz eşliğinde.
  • (bkz: milk shake) sence de underrated değil mi berkecan?
  • her akşam 1 bardak soğuk süt tüketen biri olarak katılmıyorum. uykuyu hızlı getiriyor. tadı güzel. su gibi değil tatsız falan. kola gibi asitli değil. zararlı değil. şekeri diğer içeceklere göre zararlı değil. bağırsak çalıştırır. ayrıca içeriği de yararlı içecektir.
  • ben de sütü sudan daha çok severim neredeyse, lisede günde 1 litre saf süt içtiğim zamanlarım olmuştur.

tadı o kadar güzel ki, sıcakken de güzel, soğukken ayrı güzel. sütlü ıspanak diye bir şey var, çorbası bile yapılıyor. beşamel sos dahi sütten yapılıyor. tarçınlı sahlep, latte.. sabah kahvaltılık gevreği suya değil süte ya da yoğurda koyuyoruz mesela. uzar da gider liste.

tanım: başlık sahibine sonuna kadar katıldığım önerme. sütün kıymetini bilmiyoruz.
  • kesinlikle katıldığım fikir.
    ancak anneanneciğim sen affet hala şu doğal süte ısınamıyorum pastörize daha güzel geliyor hep.