şükela:  tümü | bugün
  • kayseri kent merkezinde, otobüs duraklarındaki sutyen reklamı, 'yedi hilal gençliği' isimli bir grubun üyeleri tarafından 'ahlaksız' olduğu gerekçesiyle afişlerle kapatıldı. sutyen firması yetkilileri ise afişin ahlakdışı olduğunu düşünmediklerini ve tepkiyi saçma bulduklarını söyledi.

http://www.hurriyet.com.tr/…iye-kapattilar-40733246
  • uçkurlarına hakim olamayacağından emin olan bir güruhun kayseri'de reklama yaptıkları müdahaledir. işin ilginci adamlar yapıştırdıkları bildiride "herkes özgürlük isterken gözlerimiz esir" diye acayip kafa yakıcı bir slogan kullanıyorlar.

be adam, sen gözüne sahip çıkamıyorsun diye, senin iraden zayıf, sen hayatını çükünün çevresinde kurmaya çalışıyorsun diye biz geri kalan herkes sana uygun yaşamak zorunda mıyız ulan!...
  • bence sinsi bir amaci olan eylem.

reklam neden yapilir? urun satmak icin. reklamin uzeri kapatilirsa urun satmaz. yani sutyen almasin kadinlar, sutyensiz gezsinler bunlara gore. amac o.

aptallikta sinir yok.
  • - sayın yobaz neden hırsızlık yapıyorsunuz?
    - meme gördüm ahlagım bozuldu...

- din öğretmeni olduğunuz ve 30 çocuğa tecavüz ettiğiniz söyleniyor doğru mu?
    - okula giderken yolda bikini reklamı görmüştüm. ondan sonra olmuştur. hatırlamıyorum.
  • bu tür kamu alanlarında servis edilen her türlü görsel ve fiziksel çalışmalara her vatandaşın karşı çıkma hakkı var.

kayseri veya konya, istanbul veya izmir, hiç fark etmez. ama tepkini bu şekilde gösteremezsin amk çomarı seni, gideceksin efendi gibi belediyeye şikayetini bildireceksin, gideceksin mahkemeye efendi gibi şikayetini vereceksin. başkasının para ödeyerek aldığı reklamı ezik düşüncelerin doğrultusunda kapatamazsın, bunu yaparsan asıl suçlu sen olursun, ama haberden anladığım kadarı ile reklamı veren kuruluş reklamda hiç bir sakınca görmediğini beyan etmekle yetinmiş.
    tabi onlarda haklı, bunu yapan vatandaşı mahkemeye verse hakim bile güler bu kuruma. adalet not found
  • bu tarz saçma grup ve örgütlerin, devlet tarafından terör örgütüne bağlanıp yok edilmesi gerekiyor.

yok ismailağa, yok bedriamca, yok yedi hilal, yok beşgen murat, saçma sapan örgütler, dernekler. devletin acilen yok etmesi lazım bunları.

bu ülkede doğru ve dürüst iş yapmaya çalışan ufak bir kalabalık olsun; ''iç savaş'' denir ama çakma ülkücülerin 50'den fazla şekle girmesi ve örgüt kurmasına kimse ses etmez.

akepe dönemi ankara'da ''a takımı'' diye bir mafya oluşumu vardı, kim duydu? en son kendileri başa çıkamayıp yok ettiler. ha tabi başlarında ki adama da devlet arsasından 1.5 km yer verip kafe yaptırdılar.

bu pisliklerin hepsi bir gün tek tek tek tek tek tek çıkacak.
  • (bkz: sözlükçülerin karşılaştığı efsane yobazlıklar)

kardeş her şeyi cinsellik algılamayın artık yemin ediyorum kusma noktasına geldim. vücudun diğer kısımlarına nazaran daha hassas anatomik bir oluşumun korunması adına üretilen ürünlerde yaşanacak rekabetin, kumaş kalitesi ya da bilumum farklılıkların reklam edilmesi kadar doğal ne olabilir?

olayın erotizm boyutuna da bakacak olursak, mahrem bir bölge olarak dindarları da rahatsız etmemesi gerekir. fakat artık toplumsal baskı öyle boyutlara ulaştı ki, kendine ve çevresine güvenemeyen bu yiğitler(!) çareyi engel ve baskıda buluyor.
  • ahlâksız bulunan ilgili resim.

"herkes özgürlük isterken gözlerimiz esir" yazmışlar. abraham maslow'un dediği gibi; "sahip olduğunuz tek şey bir çekiçse, her şeyi bir çivi olarak görmeye başlarsınız."

sütyene gösterilen hassasiyeti kul hakkına, rüşvete, torpile, hırsızlığa gösterseler çağ atlatacaklar memlekete.
  • hakkında ahlaksız denilen marka şu şekilde bir açıklamada bulunmuş: https://twitter.com/…ietr/status/960894943911907329

ben markanın yerinde olsam oturup açıklama gereği bile duymam, ülkenin iyice çivisi çıktı.